Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ποτέ μην κάνετε με το στόμα αυτό που θα μπορούσατε να κάνετε με τα χέρια.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Έχετε κάνει μπάνιο στη θάλασσα γυμνοί;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129190 από Akis2000 στις 29 Ιουλίου 2014, 10:20μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Το θέμα το πήρα αφορμή από έναν προηγούμενο διάλογο που συμμετείχα. Η ερώτηση απευθύνετε και στα δύο φύλλα. Θα κάνατε ποτέ γυμνοί μπάνιο στην θάλασσα; Αν έχετε κάνει, το κάνατε παρέα ή μόνοι σας; Πως νιώσατε;
Ξεκινάω με μένα. Από μικρός μου άρεσε η ιδέα να κάνω μπάνιο γυμνός στην θάλασσα. Φυσικά δεν έχει τύχει ποτέ να βρεθώ σε παραλία γυμνιστών (αν και θα το ήθελα κάποια στιγμή), ωστόσο πάντα έψαχνα ευκαιρία να απομακρυνθώ όταν υπήρχαν διαθέσιμα κάποια βραχάκια απόμερα και που προηγουμένως έβλεπα ότι δεν υπήρχε άλλη ψυχή εκεί γύρο. Όχι ότι θα είχα πρόβλημα αν θα με έβλεπαν, αλλά απλά δεν θα ήθελα να προκαλέσω κάποιους οι οποίοι δεν θα ένιωθαν ότι ήταν υποχρεωμένοι να δουν ντε και καλά κάποιον γυμνό να κάνει μπάνιο δίπλα τους. Η αίσθηση πάντως όταν το έκανα ήταν απίστευτη αίσθηση ελευθερίας κάθε φορά που το έκανα. Παρέα με κάποιον άλλο όχι, δεν το έκανα ποτέ καθώς δεν είχα το θάρρος να το ζητήσω. Έτσι όπως ανέφερα και πριν φρόντιζα να απομακρύνομαι είτε σε απόμερα βραχάκια, είτε στα βαθιά με φουσκωτή βάρκα. Περιμένω τις δικές σας απόψεις και εμπειρίες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129191 από pi8hkos97 στις 29 Ιουλίου 2014, 10:50μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Φίλε και εγώ θα γούσταρα, αλλά μόνο σε παραλία γυμνιστών. Αν ήμουν π.χ. σε μία παραλία που όλοι φοράνε το μαγιό τους και εγώ πάω τσίτσιδος ε εκεί δεν θα γούσταρα. Αλλά ούτε και σε γυμνιστών με πολυτρελαίνει η ιδέα. Βασικά είναι τί αρέσει στον κάθε έναν. Επειδή φαίνεται να θες να το κάνεις, μην σε νοιάζει τη γνώμη έχουν οι άλλοι στο φόρουμ. Μπορεί όλοι να σου πουν ναι, όλοι όχι ή και 50-50. Και έτσι να επηρεάσουν την απόφασή σου. Πήγαινε σε παραλία γυμνιστών λοιπόν και είσαι κομπλε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129215 από Σηπτικό Βόδι στις 30 Ιουλίου 2014, 5:23μμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Ναι. Μόνος δε λέει και τόσο. Εγώ με την κοπέλα μου το δοκίμασα, και είναι γαμάτο.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #129219 από panagiotis97 στις 30 Ιουλίου 2014, 7:05μμ

panagiotis97

Εικονίδιο
μέλος από: 27/3/2012
μηνύματα: 254 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Συμφωνώ με τον πίθηκο. Δεν το έχω κάνει, αλλά θα το έκανα άνετα σε παραλία γυμνιστών. Η αίσθηση έχω ακούσει είναι υπέροχη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129224 από aglina στις 31 Ιουλίου 2014, 12:42πμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Ουτε εγω το εχω κανει αλλα δεν με τρελενει η ιδεα να παω σε μια παραλια γυμνιστων και συγουρα ουτε να ειμαι μονο εγω γυμνη και οι αλλοι με το μαγιο τους. Δεν θα με χαλαγε ομως ενα βραδακι με μια καλη παρεα (5-6 ατομα) ή με το αγορι μου σε καμια ερημικη παραλια.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137610 από Akis2000 στις 05 Αυγούστου 2016, 12:06πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Τελικά το δοκίμασα πέρυσι για πρώτη φορά σε παραλία Χαλκιδικής. Ήταν τέλεια. Και το άγχος μου μήπως όταν βρεθώ σε χώρο όπου όλοι θα είναι γυμνοί θα είμαι διαρκώς σε στύση παιδιά δεν παίζει καθόλου. Εκεί γίνεσαι ένα με την φύση και δείχνει να είναι απόλυτα φυσιολογικό το όλο σκηνικό. Νομίζω ότι τέτοιο πρόβλημα θα είχε μόνο κάποιος ο οποίος θα πήγαινε καθαρά για μάτι (βλέπε Στάθη Ψάλτη και Γαρδέλη στη γνωστή ταινία). Η παραλία ήταν κάπως απόμερη αλλά κοντά αρκετά στο σπίτι που έμενα και έτσι την επισκεπτόμουν κάθε μέρα. Από το πρωί που πήγαινα έφτασα να φύγω μέχρι και αργά το βράδυ μιας και γνωρίστηκα εκεί με μεγάλη παρέα που είχαν ένα αυτοσχέδιο μπαρ που περνούσαν τέλεια. Φέτος αν βολέψει λέω να ξανα πάω εκεί. Μάλιστα λέω να το οργανώσω ακόμα περισσότερο στήνοντας και μία σκηνή για όσο διάστημα θα βρίσκομαι εκεί για να δω πως είναι και η ανατολή εκτός από το ηλιοβασίλεμα σε μία τέτοια παραλία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139570 από Akis2000 στις 26 Ιουλίου 2017, 1:58μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Παλιό το θεματάκι ωστόσο όμως λόγω των ημερών λέω να το ξανά φέρω στην επικαιρότητα. Τελικά πέρυσι πήγα όπως είχα πει και για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά για διακοπές στο ίδιο μέρος της Χαλκιδικής και φυσικά έκανα επιδρομή όλες τις ημέρες που ήμουν στην ίδια λατρεμένη παραλία. Ωστόσο όμως αν και είχα πάρει σκηνή δεν μπήκα στην διαδικασία να την στήσω στην παραλία έτσι ώστε να απολάμβανα ένα πρωινό ξημέρωμα στην παραλία όπως τόσος κόσμος που ήταν στημένος εκεί. Πάντως απόλαυσα ένα υπέροχο δεκαήμερο απόλυτης απελευθέρωσης. Πήγαινα στις 11 το πρωί και έφευγα στις 7 και 8 το απόγευμα. Όλη την ημέρα ατελείωτο κολύμπι και ξάπλα και διάβασμα βιβλίων χωρίς το βάρος του οποιοδήποτε ρούχου να ακουμπάει πάνω μου. Φέτος χλωμό να φύγω κάπου γενικά αλλά με κρατάνε συντροφιά οι αναμνήσεις των 2 τελευταίων καλοκαιριών. Παιδιά σας το ξανά προτείνω ανεπιφύλακτα. Η απόλυτα τέλεια αίσθηση ελευθερίας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139593 από kappaaa στις 27 Ιουλίου 2017, 7:20μμ

kappaaa

Εικονίδιο
μέλος από: 27/7/2017
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Είχα μπει μέσα στην θάλασσα και σε κάποια στιγμή δεν υπήρχε κόσμος έβγαλα το μαγιό, και άρχισα να τον παίζω... Μου άρεσε πολύ ήταν ωραία εμπειρία.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139748 από lida στις 17 Αυγούστου 2017, 6:00μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Οι γονεις μου είναι γυμνιστες και από πολύ μικρη με επαιρναν μαζι τους σε παραλιες γυμνιστων μου αρεσε και εμαθα να μη ντρεπομαι. Τωρα δεν παω μαζι τους εκει αλλα όταν βρω ευκαιρια θα ξανακανω γυμνισμο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login