Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μένιο, μην το κάνεις αυτό, μ' ενοχλεί!
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Γονεις-Εμποδιο Σε Σχεση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139754 από DrakosThsSthshs στις 19 Αυγούστου 2017, 12:53πμ

DrakosThsSthshs

Εικονίδιο
μέλος από: 19/8/2017
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Λοιπον ακουστε,πριν απο ακριβως ενα χρονο γνωρισα μια κοπελα ενα χρονο μικρότερη απο μενα (ειμαι 16 ειναι 15) απο facebook.Εκεινη ειχε αγορι και τοτε αλλα ημασταν φιλοι.Δεν ειναι σαν τις αλλες,diva κτλπ ειναι απλα υπεροχη και απλα ταιριαζουμε τελειως.Με τον καιρο αρχισε να μου αρεσει Δεν βγηκαμε μεχρι αυτο το καλοκαιρι τον ιουλιο.Εκεινη τα ειχε με εναν τυπα απο ενα νησακι του Αιγαιου.Σχεση αποστασεως για να μην τα πολυλογω.Ο τυπας ερχοταν μια φορα τον μηνα και βγαιναν 2-3 φορες.Τα ειχε 1.5 χρονο μαζι του.Πως επιβιωσε αυτη η σχεση ενας θεος ξερει.Πριν απο κανα 1-2 βδομαδες χωρισαν ,ξενερωσε η κοπελια και με τι δικιο της..Ε λοιπον δεν εχασα ευκαιρία ,χωθηκα και μαλιστα επιτυχημένα.Μου ειπε οτι χρειαζεται λιγο χρονο για να ξεκαθαρισει τα μπερδεμενα συναισθηματα της και να καταλαβει αν της αρεσω πραγματικά.Εδω και 2-3 μερες καταλαβα οτι οντως της αρεσω.Σημερα πηγα σπιτι της να δούμε ταινια.Για να μην τα πολυλογω μονο ταινια δεν ειδαμε.Την φασωσα και μετα αραξαμε αγγαλια ακουγωντας μουσικη.Να σημειωσω οτι σχεση δεν εχω κανει ποτε.Ενοιωθα απλα...σαν να ειμαι στον παραδεισο ..ολα τα προβλήματα μου εξαφανιστηκαν..Το θεμα ειναι οι γονεις μου...και κυριως η μανα μου.Επειδη δεν ειμαστε στην ιδια πολη,αυτη ειναι αθηνα και γω σε μια πολη κοντα (30-40 λεπτα συνολικα για να παω με λεωφορειο+προαστιακό)Η μανα μου μιυ λεει πως δεν μπορει να συνεχιστει αυτο το πραγμα και να πηγαίνω διοτι θα αρχισουν φροντιστήρια σχολεια και παπαριές.Δεν θέλω να την αφησω αυτήν την κοπελα,δεν μπορω..Τι μου προτεινετε να κανω?Αν με έβλεπε η μανα μου οτι σε φαση ειμαι φουλ λυπημένος φαση καταθλιψη λετε να μετανοιωνε?Στην πολη μου δεν μπορω να βρω καποια σαν και αυτη... αμφιβάλω αν θα μπορω να βρω σε όλη την αθηνα καποια σαν και αυτη...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139765 από Akis2000 στις 21 Αυγούστου 2017, 5:12μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Φιλαράκι καταρχάς να σου πω ότι είναι υπέροχο όλο αυτό που ζεις. Και η περιγραφή σου στο πως νιώθεις όταν είσαι κοντά της είναι επίσης παραδεισένια. Ζεις αυτό που λέμε τον απόλυτο έρωτα και είναι κάτι που κάποιοι άνθρωποι (δυστυχισμένοι θα τους έλεγα εγώ) δεν είχαν την τύχη να το ζήσουν ούτε μία φορά στη ζωή τους. Τώρα αν σου έλεγα ότι και σε σένα αυτός θα είναι ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής σου θα σου έλεγα ψέματα. Αργά η γρήγορα αυτό το οποίο ζεις μαζί της θα εξασθενίσει (και είναι απόλυτα φυσιολογικό). Όταν σε ένα ζευγάρι φύγει ο πρώτος ενθουσιασμός και η επιθυμία να είναι μαζί παραμείνει τότε πλέον θα μπορούμε να μιλάμε για αγάπη. Αφού ξεχωρίσαμε αυτό το κομμάτι ας πάμε και στο κομμάτι που λέγετε γονείς. Είναι επίσης φυσιολογικό οι γονείς σου να φοβούνται ότι αυτή τη σχέση που βιώνεις θα μπορούσε να σε αποσπάσει την προσοχή σου από το διάβασμα. Νομίζω ότι αυτό το καταλαβαίνεις και εσύ, καθώς όπως λες όταν είσαι μαζί της ξεχνάς όλα σου τα προβλήματα και είναι σαν να μην υπάρχουν. Ωστόσο όμως αυτά δεν παύουν να υπάρχουν. Δεν θα σου έλεγα φυσικά να διακόψεις αυτή την σχέση. Απλά να την χρησιμοποιήσεις προκειμένου να αποδείξεις στους γονείς σου ότι αξίζεις την εμπιστοσύνη τους. Και αυτό θα το πετύχεις εφόσον τους δείξεις ότι μπορείς να συνεχίσεις με την ίδια προσπάθεια και ακόμα ίσως μεγαλύτερη στα μαθήματά σου. Για να γίνει όμως αυτό θα πρέπει να κοιτάξεις να κοντρολάρεις λίγο τον ενθουσιασμό σου ξεχωρίζοντας τις ώρες που θα πρέπει να αφοσιώνεσαι στο διάβασμα από εκείνες που θα απολαμβάνεις παρέα με το κορίτσι σου. Όσο δύσκολο θα είναι αυτό όχι μόνο για το γεγονός ότι είναι μία καινούρια σχέση, αλλά και από το γεγονός ότι σας χωρίζει μία απόσταση με αποτέλεσμα να μην βλέπεστε συχνά πράγμα που σημαίνει ότι θα αργήσει να έρθει ο κορεσμός. Ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις τι εννοώ.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #139769 από lida στις 21 Αυγούστου 2017, 8:26μμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Λυπαμαι το καημενο το κοριτσι που θα εχει ξανα σχεση από αποσταση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login