Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που τα κανάλια έβαζαν μία (και καλή) Ελληνική ταινία την εβδομάδα. Σπάνιο και χαρμόσυνο γεγονός
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Νυχτερινή ονείρωξη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #52932 από lowbaper92 στις 29 Μαΐου 2009, 2:02μμ

lowbaper92

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2009
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Άνοιξα αυτο το θέμα περισσότερο απο περιέργια γιατί σε μια κουβεντα που έκανα με κατι φιλαρακια ήμουν ο μόνος που ειχα παθει ονειρωξη και μαλιστα αρκετες φορές...
Οπότε μου δημιουργήθηκαν δυο απορίες:
Ειναι φυσιολογικό?
Από τί προκαλείται?
Ευχαριστω εκ των προτέρων!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52934 από Bluejack στις 29 Μαΐου 2009, 2:13μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Είναι φυσιολογικό.
Ο οργανισμός πρέπει να αποβάλει κάποιο σπέρμα το οποίο δεν χρειάζεται.
(δεν ξέρω απο ιατρικής άποψης, απλά ξέρω ότι δεν είναι πρόβλημα και το έχουν πάθει *όλοι*(?).
Επίσης ίσως οι φίλοι σου να μην το καταλάβαν ή απλά να μην θέλουν να το πουν..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52935 από lowbaper92 στις 29 Μαΐου 2009, 2:23μμ

lowbaper92

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2009
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Bluejak@29 Μαΐου 2009)
Είναι φυσιολογικό.
Ο οργανισμός πρέπει να αποβάλει κάποιο σπέρμα το οποίο δεν χρειάζεται.
(δεν ξέρω απο ιατρικής άποψης, απλά ξέρω ότι δεν είναι πρόβλημα και το έχουν πάθει *όλοι*(?).
Επίσης ίσως οι φίλοι σου να μην το καταλάβαν ή απλά να μην θέλουν να το πουν..

Το να μην το καταλαβεις νομιζω ειναι δυσκολο γιατι οταν παθαινα εγω το καταλαβαινα και ξυπνουσα κατευθειαν...
Τωρα δεν νομιζω να μην ηθελαν να το πουν...ενας μαλιστα ηθελε να παθει γιατι ηταν περιεργος να δει πως ειναι!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52936 από Sarruman στις 29 Μαΐου 2009, 2:42μμ

Sarruman

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/5/2009
μηνύματα: 50 αποδεκτές 0
Είναι απόλυτα φυσιολογικό και νομίζω προκαλείται όταν δεν εκρινεται το σπέρμα φυσικά...(με μαλακια/σεξ)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52941 από olympiakos στις 29 Μαΐου 2009, 9:01μμ

olympiakos

Εικονίδιο
μέλος από: 8/5/2009
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
φιλε lowbaper παροτι εισαι lowbaper(ακου λιγο ραπ.τακι τσαν!!! ρε σ)πλακα κανω.λοιπον ας μπουμε στο ψητο.εγω ειμαι 17 και μου εχουν ξεκινισει οι ονειροξεις εδω και 4 χρονια.στην αρχη ωσ την αρχη της εφηβιας τα ειχα πεξει man.αλλα σιγα σιγα με το καιρο το συνηθησα και δεν εχω τωρα κανενα προβλημα.σε πολλα κιολας ονειρα εγω νιωθω πολλη ωραια γιατι βλεπω αγαπημενα πρωσωπα:p.τωρα στα 17 εχω ονειροξει ακομα πιο σπανια δηλαδη 1 αντε 2 το μηνα.ειναι αναλογος τον οργανισμο μαλλων.δεν πρεπει να νιωθεις ασχημα.οπως και εμενα απο τουσ φιλουσ μου μονο ενας το εχει παθει και παλια.αυτα ελπιζω να βοηθησα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52944 από lowbaper92 στις 29 Μαΐου 2009, 10:59μμ

lowbaper92

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2009
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Έγραψε:(olympiakos@29 Μαΐου 2009)
φιλε lowbaper παροτι εισαι lowbaper(ακου λιγο ραπ.τακι τσαν!!! ρε σ)πλακα κανω.λοιπον ας μπουμε στο ψητο.εγω ειμαι 17 και μου εχουν ξεκινισει οι ονειροξεις εδω και 4 χρονια.στην αρχη ωσ την αρχη της εφηβιας τα ειχα πεξει man.αλλα σιγα σιγα με το καιρο το συνηθησα και δεν εχω τωρα κανενα προβλημα.σε πολλα κιολας ονειρα εγω νιωθω πολλη ωραια γιατι βλεπω αγαπημενα πρωσωπα:p.τωρα στα 17 εχω ονειροξει ακομα πιο σπανια δηλαδη 1 αντε 2 το μηνα.ειναι αναλογος τον οργανισμο μαλλων.δεν πρεπει να νιωθεις ασχημα.οπως και εμενα απο τουσ φιλουσ μου μονο ενας το εχει παθει και παλια.αυτα ελπιζω να βοηθησα

[φυσικα δεν ακουω μόνο lowbap, ακουω τα παντα εκτός απ'τους καγκουρες (going through,stavento ktl) και πολυ παλια ακουγα πορωμενα τακι τσαν]
Για να ξαναμπω στο θεμα εννοειται πως δεν νοιωθω ασχημα απλα μου εκανε εντυπωση πως κανενας αλλος δεν ειχε παθει...
Εψαξα στο ιντερνετ για την ονειρωξη και βρήκα τα εξής:

# Ονείρωξη είναι η εκσπερμάτιση στη διάρκεια του ύπνου. Στην κοινή γλώσσα αυτό το φαινόμενο ονομάζεται συνήθως ρεύση.

# Η ονείρωξη συνήθως είναι το αποτέλεσμα ενός ονείρου με ερωτικό περιεχόμενο και πολλές φορές προκαλεί την αφύπνιση του άντρα.

# Η ονείρωξη είναι ένα φυσιολογικό φαινόμενο και παρατηρείται συχνότερα σε εφήβους και νεαρούς ενήλικους.

# Η πιθανότητα ονείρωξης αυξάνει αν έχει μεσολαβήσει μεγάλο χρονικό διάστημα από την τελευταία εκσπερμάτιση με αυνανισμό ή σεξουαλική επαφή.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52945 από O ARXARIOS στις 30 Μαΐου 2009, 12:09πμ

O ARXARIOS

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/5/2009
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
EGW DEN TO EXW PA8EI EPEIDI KA8E MERA ........... ESU BRE AGORI DEN ......... KA8OLOU????EPEIDI AN ........ KA8E MERA DEN 8A EPREPE NA SOU SIMBI EPEIDI O ORGANISMOS BGAZEI TO SPERMA KATALABES ????
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52955 από lowbaper92 στις 30 Μαΐου 2009, 11:03πμ

lowbaper92

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2009
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Έγραψε:(O ARXARIOS@30 Μαΐου 2009)
EGW DEN TO EXW PA8EI EPEIDI KA8E MERA ........... ESU BRE AGORI DEN ......... KA8OLOU????EPEIDI AN ........ KA8E MERA DEN 8A EPREPE NA SOU SIMBI EPEIDI O ORGANISMOS BGAZEI TO SPERMA KATALABES ????

Φιλε οπως εγραψα απο πανω μια αιτια ονειρωξης ειναι και τα ονειρα με ερωτικο περιεχομενο...δλδ αν εσυ βλεπεις οτι γα...ας μια ωραια γκόμενα δεν θα χυ...εις?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52957 από Sarruman στις 30 Μαΐου 2009, 3:00μμ

Sarruman

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/5/2009
μηνύματα: 50 αποδεκτές 0
Oxi...γιατι τα ονειρα ειναι στο υποσεινύδητο...εσύ εκείνη την ώρα φιλάς το μαξιλάρι και γαμάς τα σεντόνια!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #52958 από lowbaper92 στις 30 Μαΐου 2009, 3:05μμ

lowbaper92

Εικονίδιο
μέλος από: 16/5/2009
μηνύματα: 54 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Sarruman@30 Μαΐου 2009)
Oxi...γιατι τα ονειρα ειναι στο υποσεινύδητο...εσύ εκείνη την ώρα φιλάς το μαξιλάρι και γαμάς τα σεντόνια!

Aμα δεις προηγουμενο ποστ εγραψα οτι "Η ονείρωξη ΣΥΝΗΘΩΣ είναι το αποτέλεσμα ενός ονείρου με ερωτικό περιεχόμενο και πολλές φορές προκαλεί την αφύπνιση του άντρα" Αυτο το βρηκα στο ιντερνετ κι επειδη εχω το εχω παθει βλεποντας τετοιο ονειρο το πιστευω.
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login