Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάντε οικονομία στο νερό. Πλυθείτε μαζί μ' ένα φίλο!
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Υπαρχει περιπτωση για εγκυμοσυνη;

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #101669 από black_angel στις 28 Μαΐου 2012, 4:31μμ

black_angel

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Το σαωωατο το βραδυ βρεθηκα με το αγορι μου αλλα ειχαμε πιει και εγω και αυτος και καναμε κατι χωρις προφυλακτικο, οταν τελιωσε κατι ενιωσα μεσα μου αλλα δν καταλαβα καλα αν ειχε τελιωσει μεσα μου, ειμαι μεσα στο ανχος αυτος μενει εξωτερικο μονιμα και εχει ερθει εδω για δικοπες και φοβαμαι να του πω αυτο το πραγμα, λετε να υπαρχει καποια περιπτωση να ειμαι εγκυος? βοηθηστε με γρηγορα, και πειτε μου αν πρεπει να τον πληροφορησω για αυτην την κατασταση!!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #101700 από ChakanStamou στις 28 Μαΐου 2012, 8:09μμ

ChakanStamou

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/4/2012
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν μπορεί να σου απαντήσει κανείς απο τη στιγμή που δε γνωρίζεις εσύ η ίδια αν τέλειωσε ή όχι.

Αν έδινες λίγες λεπτομέριες ίσως να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε.

Φυσικά και πρέπει να του το πεις διότι αφορά και τους δυο σας, μίλησε του και μετά όταν σιγουρευτείς για το τι έγινε στείλε ξανά...

Υ.Γ Το χάπι μη σκεφτείς να το πάρεις γιατί έχει αρνητικές επιπτώσεις στον κύκλο σου άλλα και γενικότερα στον οργανισμό σου! Καλύτερα να είσαι περισσότερο σίγουρη παρά να το πάρεις τσάμπα.

Άλλη φορά περισσότερη προσοχή
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101701 από Verus στις 28 Μαΐου 2012, 8:18μμ

Verus

Εικονίδιο
μέλος από: 30/12/2010
μηνύματα: 504 αποδεκτές 0
Όταν μιλάμε για σεξουαλική επαφή χωρίς προφυλακτικό πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης.
Επειδή κι'εσύ όμως δεν γνωρίζεις αν τελείωσε μέσα σου έχεις τις δύο παρακάτω επιλογές:
-> Να περιμένεις μέχρι την επόμενη περίοδό σου, κι'αν έχεις καθυστέρηση να κάνεις κάποιο τεστ ή ακόμη καλύτερα να δεις κάποιο γυναικολόγο.
-> Αν και μόνο αν δεν έχουν περάσει πάνω από 48 ώρες απ'την επαφή, μπορείς να πάρεις το λεγόμενο "χάπι της επόμενης μέρας". Όπως σωστά αναφέρει ο ChakanStamou, ο κύκλος σου μπορεί να διαταραχτεί, αλλά μετά την επόμενη περίοδο θα είσαι εντάξει.

Συζήτησε το λοιπόν με το αγόρι σου και αποφασίστε τι θα κάνετε:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101790 από black_angel στις 29 Μαΐου 2012, 6:44μμ

black_angel

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Τελιωσε μεσα μου αλλα οχι τελειως... δηλαδη και με λιγη ποσοτητα υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυος???
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101791 από ChakanStamou στις 29 Μαΐου 2012, 6:51μμ

ChakanStamou

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/4/2012
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Ναι φυσικά και υπάρχει περίπτωση να μείνεις έγκυος και μάλιστα μεγάλη.

Από τη στιγμή που ολοκλήρωσε μέσα σου είτε λίγο είτε πολύ το σπέρμα έκανε τη βόλτα του που λένε!

Σκέψου πως υπάρχει και περίπτωση μια κοπέλα να μείνει έγκυος με προσπερματικά υγρά.
Τώρα εξαρτάται από τον οργανισμό σου και φυσικά από τον κύκλο σου.

Πότε ήταν η πρώτη μέρα της περιόδου σου και πότε η τελευταία ?

Για να βρούμε γόνιμες μέρες...

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101803 από black_angel στις 29 Μαΐου 2012, 8:07μμ

black_angel

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Υπαρχει εεε??? Ωχ ασχημα τα πραγματα :/ η πρωτη μερα της προηγουμενης περιοδου ηταν 16 Απριλιου και η τελευταια 22 Απριλιου!!! αν δεν ειναι γονιμες μερες γινετε να μεινω εγκυος??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101812 από ChakanStamou στις 29 Μαΐου 2012, 8:59μμ

ChakanStamou

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/4/2012
μηνύματα: 74 αποδεκτές 0
Ναι γίνεται απλά στις γόνιμες μέρες έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες.

Δηλαδή σε λίγες μέρες περιμένεις περίοδο ??

Πήγαινε και πάρε ένα τέστ εγκυμοσύνης και κάντο χωρίς δεύτερη σκέψη.

Προσπάθησε να είσαι όσο το δυνατόν λιγότερο αγχωμένη...

Ελπιζώ να έχεις καλά αποτελέσματα!



προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101834 από Diapliktistis στις 29 Μαΐου 2012, 11:39μμ

Diapliktistis

Εικονίδιο
μέλος από: 12/4/2012
μηνύματα: 60 αποδεκτές 0
υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα αν τελειωσε εστοοο λιγοο μεσα υπαρχουν πολες πιθανοτητες...δεν θελω να σε στεναχωρισω αλλα παρε ενα τεστ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101858 από black_angel στις 30 Μαΐου 2012, 12:33μμ

black_angel

Εικονίδιο
μέλος από: 28/5/2012
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Μου ειπαν φιλες μου οτι το τεστ δειχνει μετα απο 1 μερα καθυστερηση εγω περιοδο περιμενω 15 Ιουνιου μεχρι τοτε πως αλλιως μπορω να μαθω?? μου ειπαν για το χαπι της επομενης μερας αλλα ρωτησα μια φιλη μου και μου ειπε δν κανει τιποτα αν ειμαι εγκυος μονο κακο μπορει να μου κανει!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #101864 από tsakantarhs στις 30 Μαΐου 2012, 1:56μμ

tsakantarhs

μέλος από: 17/5/2012
μηνύματα: 40 αποδεκτές 0
Έγραψε:(black_angel@29 Μαΐου 2012)
Υπαρχει εεε??? Ωχ ασχημα τα πραγματα :/ η πρωτη μερα της προηγουμενης περιοδου ηταν 16 Απριλιου και η τελευταια 22 Απριλιου!!! αν δεν ειναι γονιμες μερες γινετε να μεινω εγκυος??

για μισο λεπτο ειπες 16 απριλιου κ 22 απριλιου για ποια περιοδο;;;!!!εμεις θελουμε να μαθουμε απο τη ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ σου περιοδο τη πρωτη μερα..διοτι αμα ειναι αυτη η τελευταια σου περιοδο εσυ επρεπε να εχεις περιοδο 13 με 14 Μαιου{που σημαινει οτι εχεις καθυστερηση αμα ισχυουν τα παραπανω μισο μηνα}...μαθε καλα ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο {πρωτη μερα},αμα εχεις σταθερο κυκλο και ποσο κραταει..και φυσικα την ημερα επαφης..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login