Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παπούτσι από τον τόπο σου κι ας είναι και παντόφλα!
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Πιθανή Εγκυμοσύνη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #106979 από Mihabra στις 10 Αυγούστου 2012, 6:57πμ

Mihabra

Εικονίδιο
μέλος από: 28/8/2011
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Γεία σας χρειαζομαι την βοήθεια σας με το συγκεκριμένο θέμα....
χθες η κοπελα μου με εκανε να τελειωσο (ξερετε με το χερι οχι σεξ) και μετα απο περιπου 5 λεπτα εβαλα το χερι μου στο κολπο της ενω ειχα ακομα λιγο σπερμα στο χερι μου και χαιδευψα λιγο τον κολπο της πηγα να βαλω το χερι μου πιο μεσα αλλα ευτυχως το θυμηθηκα και το σταματησα εκει.. υπαρχει περιπτωση να εγινε τιποτα?? τι πρεπει να κανω για να δω αν ειναι εγκυος οσο πιο γρηγορα γινετε?? μπορει να παρει κατι για να ειμαστε σιγουροι? ευχαριστω πολυ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106987 από giannafok στις 10 Αυγούστου 2012, 12:58μμ

giannafok

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Υπαρχει. Μικρη πιθανοτητα αλλα υπαρχει. Θα επρεπε να παρει το χαπι της επομενης μερας οσο πιο γρηγορα γινεται αν δεν θελει να το ρισκαρει, το βρισκεις σε φαρμακεια. Απλα μπορεις να το παρεις μεχρι 3 μερες απο την επαφη και η πιθανοτητα για επιτυχη δραση μειωνεται ΠΟΛΥ οσο περισσοτερος χρονος περναει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106990 από Νίκος-Ρόδος στις 10 Αυγούστου 2012, 1:34μμ

Νίκος-Ρόδος

Εικονίδιο
μέλος από: 10/10/2011
μηνύματα: 75 αποδεκτές 0
Δεν χρειαζεται να το παρει το χαπι ... Το σπερμα ζει στο εξωτερικο περιβαλλον μερικα δευτερολεπτα.. αν περασανε 5 λεπτα δεν γινεται να ειναι εγκυος
Μην χρησιμοποιειτε το χαπι τοσο ευκολα ειναι μονο για εκτακτες καταστασεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106999 από giannafok στις 10 Αυγούστου 2012, 2:35μμ

giannafok

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Εκτος σωματος μπορει να ζησει μεχρι και 3 μερες, αρα καλυτερα να παρει το χαπι αν ανησυχει πολυ. το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να το ψαξεις στο διαδικτυο και οχι να βασιζεσαι σε αυτα που γραφονται εδω μεσα. Ψαξε για εγκυρα site με ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ φιλε, δεν θες να ρισκαρεις να ειναι εγκυος επειδη εδω μεσα σου λεμε οτι δεν ειναι.

Σημείωση moderator: Γράφτηκες εδώ με άκυρο email και λες άκυρες ασυναρτησίες και μετά τολμάς και αποκαλείς το ftou.gr μη έγκυρο site.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #107002 από Noir Désir στις 10 Αυγούστου 2012, 3:25μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Έγραψε:(giannafok@10 Αυγούστου 2012)
Εκτος σωματος μπορει να ζησει μεχρι και 3 μερες

Δε μιλάμε για ειδικές συνθήκες που διατηρούν το σπέρμα εκτός οργανισμού. Εκτεθημένο στο περιβάλλον τα σπερματοζωάρια μπορουν να ζήσουν 20'-1 ώρα (ή ίσως και παραπάνω ανάλογα με τις αναλογίες τουν συστατικών του και τις συνθήκες του περιβάλλοντος), όσο βρίσκεται μέσα σε σπερματικό υγρό. Όταν το σπερματικό υγρό στεγνώσει, έχουν πεθάνει και τα σπερματοζωάρια.

Τέλος πάντων, ναι υπάρχουν κάποιες πιθανότητες να χει μείνει έγκυος η κοπέλα σου αν είχες υγρό σπέρμα στο δάχτυλo που έβαλες μέσα της.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login