Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός, μόνο που τους σκοτώνει όλους.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Ποζερια

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #106154 από Vasilis13 στις 28 Ιουλίου 2012, 12:32μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
μαμω τους καγκουρες και τα ποζερια...τεσπ@ :D

δεν ξερω αν εισαι αλλα καμια φορα και εμενα με λεει ο αδερφος μου καγκουρα και ποζερα επειδη πολυ απλα πηγαινω σε φιρμες μαγαζια...στα ρουχα δεν βλεπω την μαρκα αλλα αν μου αρεσει και εχω σβησει το φαισμπουκ εξαιτιας των ποζερων-καγκουραδων που γραφουν 35000 μαλακιες το δευτερολεπτο και τις χαζογκομενες και οχι τις κανονικες γκομενες που κανουν 350000 λικε...θανατος στα ποζερια :)

απο τα λεγομενα σου δεν εισαι ποζερας...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116067 από XwricOnoma στις 12 Ιανουαρίου 2013, 3:37μμ

XwricOnoma

μέλος από: 12/1/2013
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Ρε η addidas ειναι η πιο πο2ερικη απ ολες!!Τα περισσοτερα πο2ερια addidas φορανε..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116086 από άσχετος στις 12 Ιανουαρίου 2013, 6:57μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Έγραψε:(XwricOnoma@12 Ιανουαρίου 2013)
Ρε η addidas ειναι η πιο πο2ερικη απ ολες!!Τα περισσοτερα πο2ερια addidas φορανε..

Να σου θυμίσω πως το "ποζέρια" και "ποζέρικη" γράφεται με Ζ και όχι με 2...Δεν τον λέω από κακία,αλλά χαλάς την εικόνα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117287 από nanos 232 στις 09 Φεβρουαρίου 2013, 10:58μμ

nanos 232

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2013
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
αν και αργα,θα απαντησω,λοιπον,η ποζεριά παρατηρείται κυρίως σε έφηβους 12-17/18 ετών,είναι το κόλλημα μερικών με την μόστρα τους,δηλαδή,να φοράνε μάρκες όπως wesc,circa,converse(all star κυριως),adidas(όχι τόσο όπως οι άλλες),nike(όχι τόσο όπως οι άλλες,και κυρίως τα παππούτσια nike airforce),επισης,ενα ποζερι προσπαθει να το παιξει famous,κοκορευεται για τα like,ζηταει συνεχεια like,κοινοποιει συνεχεια φωτογραφιες,ψαχνει εκφρασεις για να βαλει στις περιγραφες των φωτογραφιων,ζηταει εγγραφες και αλλα πολλα
Αυτα ειναι τα συμπτωματα ενως κλασικου ποζεριου,καποιοι δεν τα χουν ολα.
Τα λεω αυτα σαν ποζερι,και εφηβος με πολλους φιλους ποζερια(εχω αυτογνωσια του τι κανω)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117288 από nanos 232 στις 10 Φεβρουαρίου 2013, 12:40πμ

nanos 232

Εικονίδιο
μέλος από: 9/2/2013
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έγραψε:(XwricOnoma@12 Ιανουαρίου 2013)
Ρε η addidas ειναι η πιο πο2ερικη απ ολες!!Τα περισσοτερα πο2ερια addidas φορανε..


μεγάλο λάθος,η adidas πρόσφατα μπήκε στις ποζέρικες,προσωπικά είμαι λάτρης της adidas,οι κύριες ποζέρικες είναι η pull and bear,wesc,circa
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117296 από kapioa :) στις 10 Φεβρουαρίου 2013, 12:02μμ

kapioa :)

μέλος από: 10/2/2012
μηνύματα: 132 αποδεκτές 0
Κοίτα να δείς...
Απ'όλα αυτά που δίαβασα δεν είδα και τίποτα που να υποστιριζει πραγματικα τι θα πει πόζερος !
Το ποζέρι ειναι άτομο το οποιο εχει ηλικια απο 13-18/19.
ας αρχίσουμε με τα βασικα.
Τα ποζερια συχναζουν στο The mall του αμαρουσιου και σε γενικα σε mall... Ντυνονται Οχι με διαφορες φιρματες μαρκες αλλα με adidas και Nike. Φορανε φορμα αντιντας απο κατω (αυτη την συγκεκριμενη με τις τρεις γραμμες στο πλαι για να τονισουν οτι ειναι αντιντας και την [ληρωσαν 80 ευρο, απο κατω το παπουτσι το αντιντας η το ναικ και απο πανω ενα αντιιανεμικο η αντιντας (το οποιο εχει και αυτο τις γραμμες για να σου δειξει οτι ειναι αυθεντικο) η ενα αντιανεμικο απο τα Pull and Bear.
Το μαλλι του του παιρνει περισσοτερο και απο μενα να το φτιαξει ενω εχει τουλαχιστον στο ένα αυτι η στην γλωσσα μπαρρα η οποιοα ειναι η μαυρη στα αγορια η πολυχρωμη στα κοριτσια.. και στον λαιμο εχουνε ενα κολιε με μανιταρακι η μπαφφο για να δειξουν οτι ειναι σωστοι μπαφφιαριδες..
Τρυγυρνανε και στο συννταγμα και στον νεο κοσμο στο φαληρο και χαλανδρι...
Ειναι κατι ξεπλυμενα παιδια απο οικογενειες που δεν ενδιαφερονται..
απο'τι διαβασα εσυ οχι δεν πρεπει να εισαι ποζερι. Αν ακους ποιοτηκη μουσικη και οχι Pshycadelic που ακουνε αυτοι και ντυνεσαι ας το πουμε κανονικα, δεν εισαι ποζερι..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117548 από mahomie στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 9:06πμ

mahomie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Φιλε μου οκ μην το παιρνεις τοσο στα σοβαρα!Εμενα ας πουμε μου αρεσουν τα ποζερια!!!Και περα απο αυτο ο καθενας φοραει οτι γουσταρει αναλογα με τις οικονομικες δυνατοτητες του!Να ξερεις πως ειναι απο ζηλεια!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login