Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Η πιο ακατάλληλη στιγμή να γίνεις πατέρας είναι 19 χρόνια πριν από ένα παγκόσμιο πόλεμο.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Αλλαγη συμπεριφορας κολλητου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130421 από Epistimon στις 22 Σεπτεμβρίου 2014, 10:56μμ

Epistimon

Εικονίδιο
μέλος από: 14/6/2013
μηνύματα: 102 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια εδω και 2 μερες βλεπω πως ο κολλητος μου εχει αλλαξει εντελως συμπεριφορα. Ειμαστε σε διαφορετικα σχολειο και τον βλεπω μονο στο φροντιστηριο καθημερινα. Το παιζει πιο μαγκας και μιλαει περισσοτερο στους αλλους ενω εμενα με γραφει συνεχεια. Αυτο πριν 1 βδομαδα οπου εβγαινε με επαιρνε τηλεφωνο και τωρα οχι μονο δεν με παιρνει, αλλα τον πηρα να βγουμε μου ειπε πως ειναι κουρασμενος και την ιδια μερα βγηκε με κατι αλλα παιδια. Την εχει δει πολυ μαγκας και αρχηγος σε ολα και εχει γινει φουλ μαλακας. Χειροτερευει ακομα οταν περνανε κοπελες που το παιζει αλανι με τσιγαρο και τετοια φαση. Προσπαθησα να του μιλησω με αγνοησε και ξαναπροσπαθησα αλλα τιποτα. Τωρα κανει παρεα τους μαλακες απο το σχολειο του και νομιζει πως ειναι ο καλυτερος σε ολα. Τι λετε να κανω? Καθε γνωμη και προταση ειναι δεκτη.Περιμενω απαντησεις
Ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #130422 από ScandalousAngel στις 22 Σεπτεμβρίου 2014, 11:10μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Στην εφηβεία οι νέοι αλλάζουν για να νιώθουν κοινωνικά αποδεκτοί. Το τσιγάρο, η μαγκιά, το στυλ του αρχηγού είναι απλά ένας τρόπος να νιώσει δυνατός και δημοφιλής. Ξέρω πως εκπλήσσεσαι με τη ξαφνική αλλαγή του φίλου σου, αλλά από προσωπική εμπειρία αυτό συμβαίνει συνέχεια!!! Πχ οι κοπέλες που στο γυμνάσιο ήταν τα ήσυχα κκοριτσάκια που δεν ακούγονταν καθόλου, ξαφνικά στο λύκειο μέσα σε ένα καλοκαίρι γίνονται οι γκομενες που όλοι γουστάρουν, που τα έχουν με μεγαλύτερους κτλ. Η συμβουλή μου είναι πως αάμα συνεχίσει αυτό το στυλακι divas δεν μιλαω σε κανεναν είμαι
κουλ και τους γράφω όλους, δεν αξίζει αστον να κάνει όνειρα. Βρες κάποιον που αξίζει να κάνεις παρέα μαζί του που σε έχει φίλο γι αυτό που είσαι όχι για αυτό που δείχνεις ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130432 από Psyxologoc στις 23 Σεπτεμβρίου 2014, 1:44μμ

Psyxologoc

Εικονίδιο
μέλος από: 2/9/2014
μηνύματα: 24 αποδεκτές 0
Φίλε μου!! ο κύριος λόγος είναι επειδή δεν είναι στην φύση μας να είμαστε μόνοι το communication είναι στο DNA μας οπότε έχουμε μια φυσική ανάγκη να μιλάμε με άλλους άρα κάποιοι θα παίζουν τους φίλους για να νιώθουν καλά με τον εαυτό τους, αυτό δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα γιατί αυτοί που δεν είναι πραγματικοί φίλοι σιγά σιγά με τον καιρό φεύγουν, το χειρότερο πράγμα είναι όταν οι fake frends σου σε ''μαχαιρώνουν'' πισώπλατα π.χ ο ''φίλος'' σου ''πήγε'' με την κοπέλα σου ο ''φίλος'' λέει άσχημα πράγματα για σένα στους άλλους ο ''φίλος'' σου σε χρησιμοπηοί οικονομικά ή για μέσο.. Όλοι έχουμε αυτούς τους φίλους ή τους είχαμε, εάν δεν τους έχεις ακόμα πρόσεχε. Σαν άνθρωποι είμαστε λίγο εγωιστές άρα εάν έχεις φίλους που εν είναι best friends να έχεις τα μάτια σου ανοικτά και να θυμάσαι οτι η ζωή σου δεν είναι πιο σημαντική από την ζωη τους, το έπαθα και εγώ μάλλον το έπαθες και εσύ άρα να ξέρεις ότι στην ουσία δεν χρειάζεται να έχεις πάνω από 3-4 φίλους....Αν έχεις έναν φίλο και δεν ξερεις γιατί τον έχεις καλύτερα αστον πριν σε αφησει εκεινος.. εαν είστε ολοκληρο group 6-7 φίλοι να ξέρεις ότι κάποιος θα πει ασχημα λογια για εσενα, καποιος θα προσπαθήσει να ''πειραξει'' την κοπελα σου 100% καποτε κατι θα γινει.. Οταν εισαι σε ολοκληρο group να ξερεις οτι καποιοι σε συμπαθούν περισσότερο απο αλλους και καποιοι αλλοι λιγοτερο, να ξερεις ομως οτι καποτε εισαι και εσυ ο ψευτικος φιλος, δεν ειναι μονο οι αλλοι.. π.χ εαν θες κατι απο αλλον του μιλάς καπως ''όμορφα'' για να τον καλοπιασεις εαν εισαι τετοιος τυπος ΣΤΑΜΑΤΑ!! γιατι εισαι εσυ ο ψευτικος φιλος...so η λυση μου ειναι να εχεις μονο 1-2 φιλους κράτα only what you need αυτο ειναι κατι που θα καταλαβεις και εσυ και ολοι που ειμαστε σε μικρη ηλικια οσο μεγαλονουμε, γιαυτο δεν βλεπεις ποτε 40χρονους ολοκληρη παρεα, γιαυτο βλεπεις και εσυ και εμεις μικρους να συζητανε για fake friends, οι μεγαλοι εχουν διαλεξει τους φιλους τους, αυτά που σου λεει δεν ειναι λογια του αερα είναι ψαγμένα και λεγόμενα απο ειδικούς μερικα.. και επησεις εχει και απολυτο δικαιο και ο scandalouwAngel απο πανω!! (φιλε μου sorry εαν βγήκα λιγο εκτος θεματος απλα αυτα που σου ειπα δεν ειναι αποκλειστηκά μονο για τον κολλητο σου αλλα για την ζωη γενικα ελπιζω να σε βοηθησα και να σου έδωσα μια μέση λύση και επισης ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login