Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Διλλημα για το ντυσιμο στο σχολειο.

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131201 από Justanothergirl στις 16 Νοεμβρίου 2014, 10:59μμ

Justanothergirl

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Λοιπον, παω πρωτη λυκειου φετος σε καινουριο σχολειο με νεους συμμαθητες. Το θεμα ειναι οτι εχω απο περσι ενα τζιν ολοσωμο ‘‘φορεμα‘‘ που φτανει μεχρι την μεση του μπουτιου μου δηλ. καπου στα 20 εκατοστα απο την λεκανη , ενα αλλο που δεν ειναι τζιν και μια φουστα πιο κοντη απο τα αλλα. Ταφοραγα περσι που ημουν γυμνασιο στο σχολειο αλλα δεν ξερω τι να κανω φετος. Περσι ειχα και την κολλητη μου που φοραγε και εκεινη ( απο αυτην επηρεαστικα) αλλα τωρα δεν ξέρω. Καμια αλλη κοπελα δεν φοραει κατι τετοιο, ολες τζιν και φορμες. Φανταζομαι τα κοριτσια θα με σχολιαζουν, τα αγορια ποιος ξερει τι θα σκεφτονται. Θελω κυριως γνωμες απο κοριτσια. Να τα φοραω αλλα να μην δινω σημασια η να το αφησω καλυτερα; Γενικα φορανε τετοια σε σχολεια;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131203 από adiaforos13 στις 17 Νοεμβρίου 2014, 12:05πμ

adiaforos13

Εικονίδιο
μέλος από: 15/10/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
δεν ειμαι κοριτσι αλλα πιστευω οτι καλυτερα να μην ντυνεσαι προκλητικα στο σχολειο.... τουλαχιστον εμενα δεν μου αρεσει απο την αποψη οτι θεωρεισαι "πουτανακι" να ντυνεσαι "ξεκολα" στο σχολειο... καλυτερα αστα αυτα για τις εξοδους σου ;) και ντυσου με φορμες και τζιν στο σχολειο... δεν πας και σε πασαρελα... να μαθεις πας :) ελπιζω να βοηθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131211 από aglina στις 17 Νοεμβρίου 2014, 5:10μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
κ εγω πιστευω οτι δεν θα ηταν κ οτι το καλητερο για το σχολειο. Εκτος απο τους χαρακτιρισμους μπορει να σημβει κανενα ατυχιματακι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131212 από Justanothergirl στις 17 Νοεμβρίου 2014, 5:31μμ

Justanothergirl

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2014
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Ενταξει η φουστα ειναι πραγματι πολυ κοντη. Ομως για τα αλλα δυο ειμαι σε διλλημα. Με ενα χοντρο καλσον ισως ή κολαν. Βασικα περσι δεν ειχα σκεφτει τι μπορει να λεγανε πισω απο την πλατη μου. Αφου φοραγε η φιλη μου γιατι οχι κι εγω. Ετσι το σκεφτομουν. :/ :Ρ Αν και εγω ειμαι πιο αναπτυγμενη απο εκεινη και ισως σε εκεινη να φαινοταν διαφορετικα. Παιζει ρολο και το σωμα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131220 από aglina στις 18 Νοεμβρίου 2014, 3:22μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Συγουρα το σωμα παιζει ρολο αλλα οχι τον πρωτο. Δηλαδη παιζει ρολο πως προβαλεις το σωμα σου. Με ενα κολαν δεν θα υπαρχει προβλημμα.


*μην ακους μονο τι λενε οι αλλοι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131223 από pi8hkos97 στις 18 Νοεμβρίου 2014, 6:52μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Ρε κοπέλα μου φόρα ότι θες και άσε τους άλλους τους ηλίθιους να σε λένε όπως θέλουν. Αυτά τα σχόλια τύπου "πουτανάκι", "ξέκολο" κλπ πραγματικά τα λένε οι κομπλεξικοί. Αν θες πάρε και άλλα μοντέρνα ρούχα να μην ντύνεσαι μόνο έτσι, όχι για να μην σε κακοχαρακτηρίσουν τα μαμόθρεφτα, αλλά για την αλλαγή.

Υ.γ. Εμένα προσωπικά μου αρέσουν στις κοπέλες τα τζιν τα στενά και μπλούζες επίσης στενές. Τα φαρδιά ρούχα με ξενερώνουν κάπως, αλλά φόρα ότι σου αρέσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login