Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Διατηρήστε το πράσινο. Κάντε έρωτα με βάτραχους.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Βοηθεια με προσεγγιση κοπελας

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132997 από skeptomeno zwo στις 03 Απριλίου 2015, 2:23μμ

skeptomeno zwo

Εικονίδιο
μέλος από: 3/4/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπερα ftou παρακολουθω το forum αρκετο καιρο και ειπα να ζητησω και εγω τη βοηθεια σας.Ειμαι 15,3η γυμνασιου και μου αρεσει παρα πολυ μια κοπελα.Ειμαι εμφανισημος και πιστευω οτι το μονο που μου λειπει ειναι η αυτοπεποιθηση.Ειναι η πρωτη φορα που θελω να προσπαθησω να προσεγγισω καποια γιατι μου αρεσει πολυ η συγκεκριμενη.Για να σας δωσω μια εικονα,μιλαω με 2-3 κολλητες της και κανουνε παρεα αλλα με αυτην την κοπελα καθε φορα που ειμαστε σε κοντινη αποσταση κομπλαρω και προσπαθω να φυγω(απλα γιατι δεν ειμαι ανετος,οχι γιατι θελω).Μου αρεσει απο το Δεκεμβριο αλλα ποτε μεχρι τωρα δεν εχω προσεγγισει κοπελα,παντα ειχα αγχος και δεν ηξερα πως.Η κοπελα παντως φαινεται να με συμπαθει παντως επειδη οποτε τυχει να μιλησουμε ειναι πολυ φιλικη και γελαει με αυτα που λεω και πιστευω οτι καλλιστα εαν δεν ειμουν χεστης θα τσιμπουσε αμεσως.Τι μπορω να κανω για να αποκτησω αυτοπεποιθηση και να της μιλησω;Ειναι η μονη κοπελα στην οποια δεν εχω ανεση,σε ολες τις υπολοιπες κανω ο,τι θελω και ειμαι και η ψυχη της παρεας αλλα σε αυτην δεν...απλα δεν... και καθε μερα μισω τον εαυτο μου για αυτο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133003 από nickpanatha13 στις 04 Απριλίου 2015, 9:06πμ

nickpanatha13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/1/2015
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Αν καταλαβες οτι σε γουσταρει μη φοβασε για τιχον χηλοπιτα και πες της πως νιώθεις για αυτην
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133008 από shooter_girl στις 04 Απριλίου 2015, 7:11μμ

shooter_girl

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Απλά είναι τα πράγματα, την επόμενη φορά που θα την δεις, αντί να την κάνεις σαν χέστης, πήγαινε ακριβώς κατά πάνω της. Μπορεί να σου κόβονται τα πόδια, αλλά με το να κάνεις ακριβώς αυτό που φοβάσαι θα το αντιμετωπίσεις. Απλά βρες τον λόγο για τον οποίο κομπλάρεις να την πλησιάσεις, (είτε γιατί δεν είναι ποτέ μόνη, είτε γιατί σου αρέσει πολύ κτλπ.) και προσπάθησε να τον εξοντώσεις. Σκέψου ότι άλλος θα έκανε πολύ μεγαλύτερη προσπάθεια να την κερδίσει, και συ που την έχεις στα γόνατα, θα την χάσεις λόγω του κόμπλεξ σου. Οι γυναίκες θέλουν δυναμικούς άνδρες με αυτοπεποίθηση. Αν εσύ δεν μπορείς να την πλησιάσεις πώς θα κάνεις άλλα πράγματα γι'αυτήν; Δεν έχει κάτι ξεχωριστό, είναι ακριβώς όπως όλες οι υπόλοιπες, εσύ την αντιμετωπίζεις έτσι, επειδή έχεις κολλήσει. Γιατί σε όλες τις υπόλοιπες είσαι άπλας και σ'αυτήν κομπλάρεις; Δεν χρειάζεται ούτε φόβος ούτε αμηχανία, θα είσαι πιο χαλαρός από ποτέ, άλλωστε αυτό θα εκτιμήσει κιόλας. Και στο κάτω κάτω, αναλογικά, άμα της αρέσεις, και αυτή την ίδια αμηχανία θα έχει. Αφού δεν έχεις και τον φόβο της απόρριψης, αφού λες ότι θα τσιμπήσει, δεν έχεις να φοβηθείς κάτι. Εσύ περιμένεις να ρθει ο επόμενος μαλάκας που θα χει αυτοπεποίθηση, να την πάρει και να κλαίγεσαι μετά. Την επόμενη φορά που θα την πετύχεις, αν θες να αλλάξεις δρόμο, πάνε ίσια προς αυτήν. Επανέλαβε μετά από μένα, αυτοπεποίθηση. Καταπάνω της ολοταχώς
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #133020 από danae665 στις 05 Απριλίου 2015, 9:20μμ

danae665

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2015
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Κοιτα θα σου πω κατι (μπορει να ειμαι κοριτσι αλλα ισχυει και για αγορια και για κοριτσια) ο μονος τροπος να την πλησιασεις ειναι να της μιλησεις!Μην κολωσεις να διξεις ενδιαφερον ουτως η αλλως δεν ειναι ντροπη να σου αρεσει καποια...επισης πρεπει να εχεις εστω και λιγη αυτοπεποιθηση ξερω πως ειναι δυσκολο γιατι κι εγω το ιδιο προβλημα εχω... Πιστευω πως πρωτα πρεπει να κανετε λιγη παρεα και μετα να ζητησεις απο τις φιλες της να σας κανονισουν κατασταση η ακομη καλυτερα να βρεις το θαρρος και να της πεις απο μονος σου οσα νιωθεις...Πιστεψε αξιζει τον κοπο και μην φοβασαι για το αν θα φας χυλοπιτα η οχι στην τελικη εσυ θα την εχεις κανει την προσπαθεια σου και δεν θα σκεφτεσαι τι θα ειχε γινει αν την πλησιαζες...Αυτα απο εμενα ελπιζω να σε βοηθησα...Καλη επιτυχια!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login