Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μια μέρα οι γονείς μου πήγαν διακοπές στο Νιαγάρα και το μόνο που μου χάρισαν ήταν αυτή η καταρρακτώδης ζωή.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

διαφορα ηλικιας

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #134048 από honeybee8965 στις 17 Ιουνίου 2015, 12:44πμ

honeybee8965

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Καλησπερα...ειμαι 18 και μολις τελειωσα το Λυκειο..και μου αρεσει καποιος ο οποιος ειναι 30..ολα δειχνουν οτι πολυ συντομα θα ειμαστε μαζι..το θεμα ειναι να μπω σε αυτη τη σχεση η διαφορα ηλικιας ειναι πολυ μεγαλη?Ευχαριστω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134054 από shooter_girl στις 18 Ιουνίου 2015, 9:14μμ

shooter_girl

Εικονίδιο
μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Η αλήθεια είναι ότι η διαφορά ηλικίας είναι λίγο μεγάλη, αλλά απ' την άλλη κανείς δεν σου λέει πόση διαφορά πρέπει να χεις απ' τον άλλον. Τι περιμένεις να σου πούμε εμείς; Δηλαδή αν σου πούμε είναι πολύ μεγάλη θα το ξανασκεφτείς; Βλέπεις ότι ταιριάζεις με αυτόν τον άνθρωπο; Έχετε μέλλον; Τον αγαπάς; Είσαι 18 χρονών. Μόλις αρχίζεις την ζωής σου. Είναι 30. Έχει ήδη διαμορφώσει την δική του. Πρέπει να τις διαμορφώσετε έτσι ώστε να χωράτε και οι 2. Θα χρειαστεί να σπουδάσεις και ίσως φύγεις από την πόλη σου, αυτός λόγω ηλικίας δεν νομίζω να είναι πρόθυμος να ακολουθήσει. Επίσης, εσύ θες να κάνεις πράγματα στην ζωή σου, να κάνεις τρέλες, φαντάζομαι, αυτός λογικά έχει ξεπεράσει αυτήν την φάση και έχει πάρει ότι εμπειρίες είχε από τα φοιτητικά του χρόνια. Αν δεν γνωρίζεστε πολύ καιρό και δεν έχετε κοινά ενδιαφέροντα, δεν ξέρεις αν θα τραβήξει. Αυτός ως μεγαλύτερος μπορεί να θέλει κάτι πιο σταθερό, και ίσως να επισημοποιήσει σχέσεις. Από την άλλη, αν θέλεις έναν άνθρωπο στην ζωή σου, όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες. Εσύ πρέπει να επιλέξεις. Μην του δώσεις όμως ελπίδες και μετά τον αδειάσεις. Αυτός είναι πιο ώριμος και ξέρει τι θέλει. Και αυτός, αυτό περιμένει από σένα. Αν θέλεις να είστε μαζί, πρέπει να το πάρεις απόφαση. Μία φίλη μιας φίλης μου, 19 χρονών, είχε σχέση με κάποιον 36άρη, μεγαλύτερο και απ'την δική σου περίπτωση και σε ένα χρόνο της έκανε πρόταση γάμου και παντρεύτηκαν. Θέλω να πω ότι αυτός ο άνθρωπος είναι κατασταλαγμένος και ξέρει τι ζητάει από σένα, όχι πως δεν ξέρεις εσύ, αλλά εκβιάζεται λίγο παραπάνω να φτιάξει τη ζωή του από σένα. Καλή τύχη εύχομαι ότι και να κάνεις!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #134072 από nonreligius στις 21 Ιουνίου 2015, 12:56μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλη honeybee8965 προχώρα το χωρίς αμφιβολία! Αν δεις και σου αρέσει, κάνετε σχέση. Αν δεις ότι δεν κολάτε, απλά έχεις περάσει καλά και ως εκεί.Όμως, η διαφορά είναι μεγάλη. Μπορεί τώρα να σου φαίνεται μικρή, αλλά αν (λέμε τώρα) το πάτε σοβαρά όσο περνάνε τα χρόνια η διαφορά θα μεγαλώνει. Φαντάσου, εσύ 45άρα και αυτός σχεδόν 60!
Κατά τη γνώμη μου ζήσε το, κάνε και σχέση αλλά ΠΟΤΕ επισημοποιήσεις. Και όχι μόνο με αυτόν, γενικά απέφυγέ τις. Αν δεις ότι δεν κολάτε, χωρίζεις και τέλος.

Υγ και εγώ στην ηλικία σου είμαι και μου την ψιλοσπάει που όλες θέλετε μεγαλύτερους, για εμάς δεν έχει μείνει καμιά! (οι μικρούλες δεν λένε καθόλου) :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login