Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Ένα γραμμάριο image αξίζει όσο ένα κιλό ουσιαστικής δουλειάς.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Χωρισμός-νέα κοπέλα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136669 από nonreligius στις 28 Μαρτίου 2016, 9:55μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Θα μπω στο θέμα όσο πιο άμεσα γίνεται. Πριν 4 μήνες σχεδόν είχα γνωρίσει μία κοπέλα από το facebook, με την οποία έκανα σχέση εξ' αποστάσεως, καθώς εγώ σπουδάζω στην πόλη μου και αυτή στη δικιά της (2:30 ώρες με το λεωφορείο).

Τον τελευταίο μήνα σκεφτόμουν συνέχεια το χωρισμό, καθώς δεν άντεχα άλλο τη συμπεριφορά της, την απόσταση κλπ ενώ είχαν γίνει πολλά που με είχαν ξενερώσει αρκετά. Σε αυτήν δεν έλεγα τίποτα, καθώς προσπαθούσα να το σώσω. Για να μην τα πολυλογώ, χτες έβαλα ένα τέλος στη σχέση αυτή.

Την Παρασκευή το μεσημέρι ήμουν στο λεωφορείο της σχολής μου και ήταν μέσα μία κοπέλα, με την οποία κοιταζόμασταν συνέχεια. Το βράδυ της ίδιας μέρας, καθώς χάζευα στο facebook το φοιτητικό μας απόρρητο (σελίδα στο facebook όπου όποιος φοιτητής θέλει μπορεί να γράψει ανώνυμα) βλέπω ένα post που είχε ως εξής "Εσύ ο ψηλός που φορούσες μπλε μπλούζα και ήσουν με τα ακουστικά την Παρασκευή το μεσημέρι στο λεωφορείο, και κοιταζόμασταν συνέχεια, κάνε like να σε βρω!".

Εγώ το κατάλαβα ότι αφορούσε εμένα. Να μην τα πολυλογώ, γνωριστήκαμε με την κοπέλα και χτες βγήκαμε βόλτα (φιλικά, καθώς η ίδια που έμαθε ότι είχα κοπέλα μου ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει να γίνει το τρίτο πρόσωπο). Εγώ της είπα τον "πόνο μου", πόσο καταπιεσμένος νιώθω από τη σχέση μου όμως φοβάμαι να μην την πληγώσω και για αυτό δεν χωρίζω. Η ίδια με συμβούλεψε ότι αφού νιώθω έτσι πρέπει να χωρίσω, πράγμα το οποίο με έκανε να το πάρω απόφαση.

Χτες λοιπόν χώρισα και αμέσως μετά της το είπα. Μετά τη ρώτησα αν τελικά θέλει να κάνουμε κάτι και μου φαίνεται αρκετά δυστακτική (μου είπε ότι καλά καλά δεν γνωριζόμαστε, να μην βιάζομαι γιατί μόλις χώρισα και τέτοια). Προφανώς της αρέσω εμφανισιακά, καθώς και η προσωπικότητά μου (περνούσαμε πολύ καλά, γελούσαμε, κάναμε πλάκες κλπ όταν βγήκαμε).

Εσείς γιατί λέτε να είναι τόσο διστακτική από τη στιγμή που χώρισα και από τη στιγμή που αυτή ξεκίνησε την προσέγγιση; Πως λέτε να την προσεγγίσω;
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #136671 από Dieftharmenos στις 29 Μαρτίου 2016, 1:11πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ωπα,ωπα...τα σκατωσες.Βγηκες με μια κοπελα που της αρεσεις και σου αρεσει και αρχισες να της λες τον πονο σου για την σχεση σου?Τεραστιο λαθος και λογικο να ειναι δυστακτικη.Επισης καλο θα ηταν να μην ρωτας "θελεις να κανουμε κατι".Αυτα ερχονται απο μονα τους εκτος κι αν εχετε αποφασισει να βγειτε για αυτο τον λογο απο την αρχη λες και γνωριστηκατε στο Tinder.Για αυτο υπαρχουν τα ραντεβου...γνωριζεις τον αλλον και προσπαθεις να στυσεις την κατασταση ετσι ωστε να βγει απο μονο του το ολο πραγμα.Μια βολτα σε ενα ωραιο μερος για παραδειγμα η στο σπιτι ενω βλεπετε ταινια.

Το οτι εισαι 18-19 δεν σημαινει οτι ολα πρεπει να εχουν την σειρα Βγαινουμε->Πηδιομαστε->Αν γουσταρουμε ειμαστε μαζι.Καποια πραγματα ειναι ωραιο να ειναι αυθορμητα και να μην κανονιζονται.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΝΟ ΜΑΣ.Δεν πειραζει ομως...απλα μην το ξαναναφερεις.Επικεντρωσου σε αυτη και οχι στην πρωην.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136675 από nonreligius στις 29 Μαρτίου 2016, 9:00πμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Φίλε ευχαριστώ για την απάντηση! Η ίδια μου είπε χτες να γνωριστούμε πρώτα, να πάρω όσο χρόνο θέλω και αν ταιριάζουμε κάνουμε κάτι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login