Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ο δάσκαλος να ρίχνει ξύλο και βρισίδια στους μαθητές. Όχι οι μαθητές στο δάσκαλο όπως σήμερα
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Δεν θέλω να με πλησιάζει κανείς

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #138221 από destz στις 15 Νοεμβρίου 2016, 9:23μμ

destz

μέλος από: 15/11/2016
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
καλησπέρα σας! Είμαι 19 χρονών και το δικό μου πρόβλημα είναι ότι είχα φάει κόλλημα με κάποιον 3 χρόνια . Με ήθελε , τον ήθελα αλλά ποτέ δεν έγινε τίποτα το ουσιώδες μαζί του. Μπλέχτηκαν πολλοί και μας ανακάτεψαν , με αποτέλεσμα να μαλώνουμε συνέχεια . Όλο λέμε ''τέλος'' και πάμε να βάλουμε μια τελεία σε όλο αυτό(αφού δεν οδηγεί πουθενά) και μόλις βρεθούμε ξανά η τελεία θα γίνει κόμμα. Αυτό επαναλαμβάνεται 3 χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο φαίνεται πως όντως πλέον τελειώσαμε οριστικά. Ίσως φταίει και η απόσταση , επειδή πλέον βρίσκομαι σε άλλη χώρα.Νιώθω ότι τον έχω ξεπεράσει.. Και αν δεν τον έχω ξεπεράσει οριστικά τουλάχιστον ξέρω ότι δεν θέλω για κανέναν λόγο να είμαι μαζί του. Το θέμα όμως είναι ότι πλέον όποιος και αν με πλησιάσει τον διώχνω κατευθείαν . Δεν αφήνω κανέναν να με πλησιάσει .. και σαν να τον σιχαίνωμαι μετά.. γιατί ? Αν συνεχίσω έτσι , δεν πρόκειται να προχωρήσω ποτέ στη ζωή μου
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #138317 από Surfer123 στις 03 Δεκεμβρίου 2016, 1:21πμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γειά σου,
Κατ αρχάς να σου πω πως δεν έχω καποια λύση εμφανής να σου προτεινω. Κουραγιο όμως
Είναι 18μισι χρόνων και εγώ, αγόρι ειμαι..
Το θέμα είναι Πως έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα για 6 μήνες τώρα και όχι 3 χρόνια.
Τα πράγματα έχουν γίνει όπως ακριβώς τα περιγράφεις και για σενα
Είναι απαίσιο, το ξέρω.
Φαντάζει αιώνιο, νιώθω πως δεν πρόκειται να προχωρήσω ποτέ. Έκανα και εγώ μαλακιες και αυτή βέβαια (τύπου μαλώνανε χωρίς προφανή λογο).
Αν και ξέρω πως μονός καυγάς δεν γίνεται, πιάνω τον εαυτό μου να με κατηγορώ πως φταίω μόνο εγώ για την τροπή που πήραν τα πράγματα. Πραγματικά, και χωρίς υπερβολές δεν υπάρχει μια μέρα που δεν την έχω σκεφτει.
Μου λείπει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι αυτό.
Και να ήθελα ομως,
Πλέον είναι στην άλλη πλευρά της Ελλάδας και εγώ στην αλλη. Σκέφτομαι συνέχεια τον εαυτό μου μαζί της σε ότι και αν κανω.
Ισχύει αυτό που λες που σιχαίνεσαι.. Και εγώ το ίδιο, με τη διαφορά ότι προσπάθησα να προχωρήσω με μια κοπέλα,
Χθες κλείσαμε 2 μήνες, Θα χωρίσω όμως
Δεν ωφελεί, το έχω πάρει απόφαση, ειμαι αλλου.. Στην άλλη δηλαδή.
Τόσο καιρό κοροϊδεύω τον εαυτό μου,
Πραγματικά αν αυτό που ένιωσα και ένιωσες,
Και ακόμα νιώθουμε για τα άτομα που μας λείπουν λέγεται έρωτας, τότε οφείλω να παραδεχτώ πως είναι πολύ επίπονο συναίσθημα που στιγματίζει ψυχικά τον άνθρωπο.

Όπως λέει και η παροιμία βέβαια "έρωτας με έρωτα περνάει"
Αυτό μου δίνει μια μικρή ελπίδα, αλλά όσο σκέφτομαι πως από τα 13 μου που ήταν η 1η σχέση ως τα 18μισι, μου πήρε 5μισι χρόνια να βρω μια τέτοια κοπέλα το ηθικό μου πέφτει..
Εγώ θα συνιστούσα υπομονη.. Αυτό κάνω και εγώ. Και πίστεψε με εκεί που δεν το περιμένεις έρχονται τα καλύτερα. Γιατί και Εσύ φαντάζομαι ξαφνικά και απροσδόκητα το γνώρισες το αγόρι, όπως και εγώ την κοπέλα αυτή, και από τότε έχει αλλάξει όλη μου η ζωη σε αυτόν τον τομεα.
Τον διώχνεις όποιον σε πλησιάσει γιατί λογικά σου λείπει το δικό του μοναδικό αγγιγμα. Και εγώ με οποιαδήποτε επαφή με το άλλο φύλο σωματικη, Σαν φλασια περνάνε απο μπροστα μου στιγμές με αυτή την κοπέλα που πραγματικά ερωτεύτηκα.
Αυτό δείχνει πως ίσως να ήθελες να τον έχεις ξεπερασει.. Η καρδιά σου όμως μάλλον έχει άλλη γνωμη.
Δώσε χρόνο στον εαυτό σου, θα προχωρησεις, καταλαβαίνω πως νιώθεις..

Ενα σχετικό άρθρο στη σελίδα pillowfights υπάρχει με αυτό το θέμα με τίτλο "εκείνη"
Αν θες Διάβασε το, προσωπικά μου άρεσε υπερβολικα
Ευχομαι ο,τι καλυτερο
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login