Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Παπακωνσταντίνου να τραγουδάει Ζουγανέλη - Φοβάμαι
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Σχέση και Χρήματα - Πάντα πληρώνω εγώ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139032 από xrisanas12 στις 05 Μαΐου 2017, 2:12πμ

xrisanas12

Εικονίδιο
μέλος από: 23/4/2017
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Είμαι με μια κοπέλα εδώ και λίγους μήνες, είμαστε και οι δυο 20 χρόνων. Δουλευω, βγάζω καλά λεφτά, αλλα σκιζομαι για να βγουν αυτά τα λεφτά. Αυτή δεν έχει εισοδημα, στηρίζετε από τους γονεις της οι οποίοι έχουν ένα νορμαλ εισόδημα. Στην αρχή της σχέσης μας προσφέρθηκα να πληρώσω εγώ αρκετές φορές αν και ήθελε να πληρώσει. Μπορεί να πηγαίναμε για σινεμά και να πλήρωνα τα εισιτήρια και αυτή κάτι μικρό όπως τα ποπκόρν. Δεν είχα πρόβλημα το να πληρώνω παραπάνω, μου έφταναν. Βέβαια η κατάσταση χειροτέρεψε. Σταμάτησε να προσφέρετε να πληρώσει, δεν έκανε ούτε καν την κινήσει και απλά με κοιτούσε ή έκανε κατι άλλο. Δηλαδή μπορεί να έλεγε ας πάμε να φάμε κάτι και να μην είχε καν λεφτά μαζί της, για τόσο δεδομένο πχια. Πρόσφατα πήγαμε ένα ταξίδι εδώ κοντά να ξεφύγουμε λίγο. Και εκεί τα ίδια, αυτή άφηνε τα χρήματα της στο δωμάτιο και πληρώναμε με τα δικά μου. Ναι, χάλασα 500% παραπάνω από αυτήν. Και όχι δεν είμαι ανοιχτοχερης, απλά όταν μου έλεγε πάμε εκεί για κάτι που ήταν καθαρά έξτρα στο ταξίδι, περίμενα τουλάχιστον να καλύψει το μερίδιο της. Πλήρωσα το ξενοδοχείο εγώ και μου είπε θα μου τα δώσει μετά, αλλά πλήρωσε τα ακτοπλοϊκά τα οποία δεν συγκρίνονται με τα έξοδα του ξενοδοχείου και ποτέ δεν μου έδωσε τα λεφτά του ξενοδοχείου. Και εγώ ο μαλακας δεν μιλάω. Δεν ξέρω πως να μιλήσω, ποτέ δεν πίστευα ότι θα έπρεπε να εξηγώ τα αυτονόητα. Είμαστε καλά μαζί, και νιώθουμε καλά ο ένας για τον άλλον αλλά αυτό το θέμα με έχει επηρεάσει πολύ. Ως εδώ ήταν, αποφάσισα να το σταματήσω. Θέλω συμβουλές για το πως να το πω με πλάγιο τρόπο, πως να γυρίσω την κουβέντα εκεί, πως να την κάνω να καταλάβει ότι αυτό που κάνει δεν είναι σωστό. Εσυ που έφτασες μέχρι εδώ σε ευχαριστώ ❤
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139036 από panos a στις 06 Μαΐου 2017, 12:45πμ

panos a

Εικονίδιο
μέλος από: 3/5/2017
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
isos na ths peis oti ta oikonomika su arxizoun na xeirotereyoyn kai pos xreiazese voitheia .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139295 από coffee στις 17 Ιουνίου 2017, 8:22μμ

coffee

Εικονίδιο
μέλος από: 16/6/2017
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
κοψτο οσο είναι αργά... πιστεύω είναι στον άνθρωπο... ήμουν με ενα παιδι 5 χρόνια το τι λεφτά μου έφαγε... βασικά εγώ του τα έδινα μην τον κατηγορώ και άδικα τον καημένο... ολα εγώ ολα όμως αυτός ποτε δεν είχε μέχρι που έμαθα ότι τα λεφτά του τα έτρωγε σε φρουτάκια όταν είχε. Πώς θα το κόψεις? μπορείς απλα να της πεις να πει για ψώνια πχ στο σινεμά πες κόψε τα εισιτήρια εγώ πάω για ποπ κορν... Η αν βγειτε πλήρωσε τα δικά σου πχ κοιτάς την αποδείξει κια λες από 4 είναι οι μπύρες και την Ρωτάς τα έχεις ακριβώς? Η βγάζεις 4 και λες πάρτα ακριβώς είναι... κατι τέτοιο βρε παιδί μου εγώ αυτό εκανα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login