Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Όταν ένας άντρας μιλάει πρόστυχα σε μια γυναίκα, είναι σεξουαλική παρενόχληση. Όταν μια γυναίκα μιλάει πρόστυχα σε έναν άντρα, είναι €1,50 το λεπτό.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Τροποι για να φυγουν τα σπυρακια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139298 από Ana-menos στις 18 Ιουνίου 2017, 1:03μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Καλησπερα σε ολα τα μελη. Τωρα που ηρθε καλοκαιρι ειναι και ο καιρος για να βαλουμε κοντομανικα-αμανικα. Το θεμα μου ειναι οτι στο μπρατσο μου εχω καποια σπυρακια που συνεχιζονται μεχρι τον ωμο. Δεν ειναι μεγαλα αλλα φαινονται σαν κοκκινιλες και αυτο για να πω την αληθεια με ενοχλει λιγακι διοτι θα προτιμουσα να φαινοταν πιο ωραια και καθαρη η εικονα του χεριου μου. Μπορει να εχουν βγει και απο τον ηλιο δεν ξερω, παντως τα ειχα και τα προηγουμενα χρονια. Μηπως ξερει καποιος απο εσας πως μπορω να τα αντιμετωπισω και αν υπαρχουν σπιτικες συνταγες για να τα εξαφανισω εστω και σε μεγαλο βαθμο?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #139300 από kapoios* στις 18 Ιουνίου 2017, 3:53μμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φίλε! Εγώ από προσωπική εμπειρία, τώρα που είναι και καλοκαίρι, θα πρότεινα όσο πιο συχνά μπορείς να πηγαίνεις θάλασσα.Η θάλασσα βοηθάει σε πολύ μεγάλο βαθμό, στην εξαφάνιση των σπυριών,ιδιαίτερα στα χέρια και την πλάτη.Επίσης καλό θα ήταν να βάζεις καλό αντηλιακό, ειδικό για τα σπυριά και να μην εκτίθεσαι πολύ στον ήλιο διότι ο οργανισμός για να προστατέψει το σώμα από τον ήλιο αυξάνει την λιπαρότητα στο δέρμα όπου οφείλεται για τα σπυριά.Πιστεύω ότι εάν ακολουθήσεις τα βήματα που σου προτείνω, θα δεις σίγουρα αποτέλεσμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139989 από Marouki στις 25 Σεπτεμβρίου 2017, 11:21μμ

Marouki

Εικονίδιο
μέλος από: 25/9/2017
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Καλό θα ήταν να επισκεφτείς έναν δερματολόγο γιατί τα σπυράκια δεν είναι παιχνίδι και τα γιατροσόφια και οι σπιτικές συνταγές σίγουρα μπορούν να βοηθήσουν αλλά να τα κάνουν και χειρότερα. Ο ήλιος και η θάλασσα μπορούν να τα "κάψουν" αλλά μπορούν και να τα ερεθίσουν παραπάνω σε συνδυασμό με κάποιο παχύρρευστο και μη φαρμακευτικό αντηλιακό ή λάδι. Επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επισκεφτείς ένα δερματολόγο ή έστω να συμβουλευτείς ένα φαρμακοποιό που θα δώσει κάποιο σαπουνάκι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login