Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή...
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Θεμα με την φίλη του

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140534 από Maraki40 στις 05 Ιανουαρίου 2018, 1:19μμ

Maraki40

μέλος από: 5/1/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καινούργια εδω και θα ξεκινήσω με ενα θεμα πολύ δυσκολο για εμενα. Εδω και 1.5 χρόνο εχω μια σχεση που δεν θα πω ότι πηγαίνει τέλεια αλλα αγαπιόμαστε πολύ. Έχουν γινει πολλα αναμεσα μας αλλα παντα τα ξεπερνουσαμε. Νιωθω ότι έφτασε το τελος όμως και μάλλον φταιω εγω και η ζηλεια μου. Πριν κάποιους μηνες ειχαμε χωρίσει και οσο καιρό είμασταν χωρια καποια αλλη κοπέλα του σταθηκε ως φίλη και γενικά δημιούργησαν πολυ καλες σχεσεις. (Κωλος και βρακί με λιγα λογια) Οταν ομως τα ξανα βρήκαμε μετα απο καποιους μηνες εγω απαιτησα να σταματήσει να της μιλάει μέχρι και να την κανει μπλοκ αλλιως θα φυγω μακριά του. Και προτού με πείτε υστερική η ότι ειμαι καμια που θέλω να τον σέρνω απο το λουρί θελω να πω οτι η κοπελια ειναι η μεγαλύτερη πατσαβουρα της περιοχής και έχει μπει σε πολλά ζευγάρια ανάμεσα. Γυρισε εχθές το αγορι μου και μου ειπε οτι σιγα σιγα χάνει τον εαυτό του και πως τον πιέζω. Τότε ειχε δεχτεί να το κανει και το εκανε. Αλλα τωρα μου λεει πως απλα ειναι σημαντική για αυτον και την βλεπει μονο φιλικα. Μαγαπαει και με θελει πλαι του αλλα θέλει και εκείνη μόνο ως φιλη. Τι πρεπει να κανω; Νιωθω οτι πιέζομαι και με ποναει ολη αυτη η κατάσταση. (Να αναφερω οτι αυτό που είπε οτι αρχίζει να χανει τον εαυτό του το ειπε επειδή την πουλησε τοτε και αυτό δεν ειναι στον χαρακτήρα του)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #140535 από Akis2000 στις 05 Ιανουαρίου 2018, 2:37μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γεια σου και καλωσόρισες στην παρέα. Καταρχάς να πω ότι είναι πολύ σημαντικό το ότι σε πρώτη φάση αναγνωρίζεις ότι ίσως το φταίξιμο να είναι και δικό σου. Εμείς ωστόσο εδώ θα μπορέσουμε να πούμε την άποψή μας βάση των όσων μας λες εσύ χωρίς να έχουμε την δυνατότητα της απέναντι άποψης. Βάση των όσων λοιπόν μας λες εσύ η δική μου πάντα άποψη είναι ότι το χειρίζεσαι αρκετά λάθος το όλο θέμα. Το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να δείχνεις στον άνθρωπό σου είναι η εμπιστοσύνη. Τώρα εάν αυτός αποδειχτεί με την συμπεριφορά του ότι δεν την δικαιούταν, κοινός δεν ήταν άξιος της εμπιστοσύνης σου, τότε μάλλον δεν ήταν και άξιος να βρίσκεται και δίπλα σου. Αν είναι να έχεις δίπλα σου έναν άνθρωπο που θα υπάρχει περίπτωση να σου κάνει κουτσκουκέλα με την μία ή με την άλλη τότε άστον και ψάξε για άλλον που θα εκτιμήσει αυτά που μπορεί να του προσφέρεις. Στην δική σας πάντως περίπτωση έχω να πω ότι εάν το αγόρι σου δεν ήθελε να ήταν μαζί σου αλλά με την κοπέλα που ανέφερες, είχε κάθε ευκαιρία να κάνει μαζί της σχέση καθώς όπως είπες περνούσαν πάρα πολύ χρόνο μαζί. Αντίθετα αυτός όχι μόνο γύρισε, αλλά διέκοψε αρχικά και μαζί της μετά από απαίτησή σου. Εμένα μου δείχνει πολύ καλό παιδί που νιώθει ή ένιωθε αισθήματα για σένα αλλά εσύ με την συμπεριφορά σου τον απωθείς. Ακόμα και αν δεν υπήρχε περίπτωση να κάνει κάτι μαζί της, φοβάμαι ότι με τον τρόπο σου τον σπρώχνεις εσύ σε αυτήν. Ένας άνθρωπος θέλει να περνάει όμορφα σε μία σχέση του, χωρίς πίεση και εντάσεις και αν αυτό δεν το βρει σε σένα, όταν θα κουραστεί αρκετά θα ψάξει να το βρει σε κάποια άλλη. Ίσως να έχει ραγίσει εντελώς το γυαλί, ίσως όμως και όχι. Σε κάθε περίπτωση θα σε συμβούλευα να άλλαζες συμπεριφορά δείχνοντάς του περισσότερο εμπιστοσύνη και αν υπάρχει ακόμα ελπίδα από πλευρά του ίσως και να ξεπερνούσατε και αυτό όπως όλα τα προηγούμενα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με σένα και το αγόρι σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140536 από Maraki40 στις 05 Ιανουαρίου 2018, 3:10μμ

Maraki40

μέλος από: 5/1/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Εχεις απολυτο δίκιο και συμφωνω με οσα λες αλλα γτ δεν ανεφερες κατι για την συγκεκριμένη; Αν ηταν σωστή κοπέλα δεν θα ειχα κανενα θέμα. Γιατι να θελω μια τετοια δίπλα στο ατομο που αγαπω; Ειναι απο εκείνες τις γλειφτρες που ο μονος στόχος ειναι να προκαλούν κακο. Οπως είπα και επάνω εχει μπει ηδη ανάμεσα σε άλλα ζευγάρια. Τα εχω πει ολα αυτα στο αγορι μου και μου λεει πως την ξέρω καλύτερα απο τον καθένα και πως δεν θα αποτελέσει προβλημα. Δεν ξερω πως να το χειριστώ πια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140541 από ΝικηΠι. στις 05 Ιανουαρίου 2018, 5:27μμ

ΝικηΠι.

Εικονίδιο
μέλος από: 5/1/2018
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Κοίτα εγω λεω αστον ελεύθερο και αμα αυτος δεν το εκτιμήσει και σου κανει μαλακια καλύτερα για σένα γιατί θα καταλάβεις οτι δεν αξίζει (αν λεω αν κανει καμια κουτσουκελα)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140545 από Akis2000 στις 05 Ιανουαρίου 2018, 6:15μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Κοπέλα σαν αυτήν που περιγράφεις υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα. Το θέμα μας όμως δεν είναι αυτή αλλά εσύ και αυτός. Αν σε μία σχέση υπάρχει ειλικρίνεια, εμπιστοσύνη και πραγματική επιθυμία ο ένας για τον άλλο, τότε κανένας τρίτος δεν θα βρει χώρο μέσα σε αυτήν και ακόμα περισσότερο άτομα όπως αυτή που περιέγραψες. Δεν λέω ότι σε μία σχέση δεν υπάρχει κορεσμός και επιθυμία για κάτι καινούριο μετά από πολύ καιρό, ωστόσο όμως εάν υπάρχουν τα παραπάνω συστατικά σε μία σχέση, περνάμε από τον πρώτο ενθουσιασμός, κοινός έρωτα, στην πραγματική αγάπη. Αυτή που κάνει και τους δύο να μην μπορούν να φανταστούν το μέλλον τους χώρια. Όταν σου είπα ασχέτως εάν έχει ραγίσει το γυαλί, εσύ οφείλεις να του δείξεις εμπιστοσύνη . τώρα εάν τον χάσεις είτε γιατί ράγισε το γυαλί για αυτόν τόσο που δεν μπορεί να ξανακολλήσει, είτε γιατί το μυαλό του ταξίδεψε ή ταξίδευε καιρό πριν προς την άλλη ή την όποια άλλη, το σίγουρο είναι ότι εσύ θα έχεις κερδίσει έστω και στο τέλος τον εαυτό σου. Τώρα ξέρω ότι είναι δύσκολο να το καταλάβεις καθώς αυτή την στιγμή σε απασχολεί η ενδεχόμενη απώλεια ενός ανθρώπου που νιώθεις ότι αγαπάς, αλλά εάν (ο μη γένετο) «κλείσει» αυτή η σχέση, όσο και αν σε πληγώσει, μετά από καιρό όταν περάσει η θλίψη, θα σου είναι πιο εύκολο να συνεχίσεις καθώς θα ξέρεις ότι εσύ έκανες αυτό που έπρεπε νιώθοντας ότι βγήκες πολύ σοφότερη από αυτή την σχέση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140569 από Maraki40 στις 07 Ιανουαρίου 2018, 10:43μμ

Maraki40

μέλος από: 5/1/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις και τελικά θα ακολουθήσω την καρδιά μου και θα τον εμπιστευτώ. Ως τωρα δεν μου εχει δώσει δικαιώματα οποτε ας δουμε πως θα παει. Επίσης @Akis2000 το γυαλι ευτυχως δεν ραγισε τελειως και το προλαβα στο τσαφ. Μακαρι να μπορέσω να το διαχειριστώ ολο αυτο το θεμα γιατι ως τωρα ζητούσα αποκλειστικότητα και μονο αλλά κατάλαβα ποσο λαθος ημουν. Το μονο που καταφερα ηταν να πιέζω τον άνθρωπο που με αγαπάει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login