Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάθε φορά που τα πράγματα δείχνουν να πηγαίνουν καλύτερα, κάπου έχεις κάνει λάθος
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Ζήλια για φιλία

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140612 από Maraki40 στις 13 Ιανουαρίου 2018, 1:20μμ

Maraki40

μέλος από: 5/1/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Εχω μια σχεση εδώ και 1.5 χρόνο και υπάρχει ενα θεμα. Για το συγκεκριμένο εχω ξανα γράψει στο φορουμ αλλα τωρα το πράγμα εχει φτασει σε αλλο επίπεδο. Θα αναφερω πάλι λοιπον ότι με λίγα λογια το αγορι μου θέλει να εχει στην ζωη του μια κοπέλα τελειως φιλικα και εγω τον πιέζω να μην το κανει περιπου. Και λέω περίπου γτ ενω του εχω πει οτι το έχω δεχτει και μπορει να το κανει επειδη η συγκεκριμένη του εχει σταθει εχω πάλι αθλια συμπεριφορά και θυμωνω με οτι εχει σχεση με αυτήν. Δυστυχώς ειναι απο εκείνες τις γλειφτρες που μονο δίπλα στο ατομο που αγαπας δεν τις θες και που γενικα μονο κακο προκαλουν. Τον εμπιστεύομαι αλλα δεν εμπιστεύομαι εκεινη. Αυτο που με ενοχλει παραπανω ειναι οτι τωρα αν αρχίσουν παλι να βγαινουν θα είναι μονοι τους. Εχω τοση ζήλια που είμαι έτοιμη να τα πετάξω ολα. Τον αγαπάω αλλα και μονο στην σκεψη οτι θα του μιλαει και γενικα κανει θα παρεα μαζι του τρελενομαι. Δεν το δεχομαι ως ατομο αλλα δεν μπορω να τον χασω κιόλας. Δεν μπορω καν να φανταστω τον εαυτο μου χωρις αυτον. Να αναφερω επισης οτι πριν που ειπα αν αρχισουν να ξανα βγαίνουν ειναι επειδή πριν καποιον καιρο επειδη το ειχα ζητησει εγω την πουλησε στεγνα. Εκοψε καθε επαφή μαζί της μεχρι και μπλοκ απο παντου ωσπου μετα απο κανενα 3μηνο μου ειπε οτι τον πιέζω και οτι δεν ειναι κατι τετοιο στον χαρακτηρα του. Ειχαμε χωρισει σε κάποια φαση και τοτε αυτη του είχε σταθει και ετσι αποφάσισε να της στείλει και τωρα ειναι να βρεθούν αυτες τις μερες για να μιλήσουν. Πιστεύω αν ήθελε να κανει κάτι μαζι της ειχε τον χρονο αλλα αυτος και πάλι εμένα αναζητούσε οταν ελειπα. Για αυτην φοβαμαι ομως. Χρειαζομαι άμεσα βοήθεια γτ αλήθεια εχω φτάσει σε αδιεξοδο. Εχω μιλήσει σε αρκετα ατομα αλλα δεν βγαζω ακρη πια. *επίσης οποιος πιστεύει οτι θα μπορούσε να βοηθήσει περισσότερο απο το να πει μια γνωμη εδω θα με χαροποιουσε πολύ αν θα ήθελε να επικοινωνήσει μαζι μου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140615 από Maraki40 στις 13 Ιανουαρίου 2018, 4:06μμ

Maraki40

μέλος από: 5/1/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καποιος;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #140663 από Akis2000 στις 17 Ιανουαρίου 2018, 8:03πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεδομένο ότι δεν απάντησε κάποιος άλλος προκειμένου να πάρουμε την γνώμη και κάποιου άλλου φίλου, είπα να τοποθετηθώ εκ νέου στο πρόβλημά σου μιας και μεσολάβησαν όπως λες και νέα δεδομένα από τότε.
Θυμάμαι που έγραψες ότι το γυαλί δεν έσπασε και ότι το πρόλαβες στο παραπέντε πριν συμβεί αλλάζοντας την συμπεριφορά σου απέναντί του σχετικά με την κοπέλα στην οποία αναφέρεσαι. Η αλήθεια είναι ότι αυτό το «έσωσα την τελευταία στιγμή» μου ακούστηκε κάπως πολύ γρήγορο σαν εξέλιξη καθώς ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να ξεπεράσουμε κάποια αισθήματά μας απέναντι σε πρόσωπα και καταστάσεις οι οποίες μας δημιουργούν στεναχώριες. Και δεν μιλάω μόνο για σένα, ακόμα και εμένα θα μου ήταν πολύ δύσκολο από την μία στιγμή στην άλλη να αποδεχτώ μία τέτοια κατάσταση. Μπορεί στα λόγια να το έκανα, αλλά στην πραγματικότητα η διάθεσή μου θα ήταν αρνητική απέναντι σε αυτό και ο άλλος θα το εισέπραττε πολύ εύκολα. Είμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ και είναι πολύ δύσκολο να «κρυφτούμε». Όσον αφορά τώρα την εμπιστοσύνη που λες ότι δηλαδή έχεις σε αυτόν αλλά όχι σε αυτήν να με συγχωρέσεις αλλά κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Σε αυτόν είναι που δεν έχεις εμπιστοσύνη. Γιατί αν του είχες τότε όχι αυτήν, αλλά και την Adriana Lima να είχες απέναντί σου δεν θα σε ενδιέφερε. Θα σου ξαναπώ λοιπόν ότι πρέπει μέσα σου να το παλέψεις και να βρεις τον τρόπο να πείσεις εσύ τον εαυτό σου ότι σε αγαπάει γιατί όσο και αν στο λέει αυτός εσύ πάντα θα έχεις την αμφιβολίες σου. Αν πάλι τον χάσεις πάει να πει ή ότι τον «έδιωξες» εσύ με την συμπεριφορά σου ή ότι δεν τον είχες ποτέ. Απλά φρόντισε να νιώθεις εσύ καλά με τον δικό σου εαυτό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login