Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όποιος γενικεύει είναι μαλάκας.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Ένα κορίτσι που με βασανίζει...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140820 από TheMighitySquid στις 04 Φεβρουαρίου 2018, 10:52πμ

TheMighitySquid

Εικονίδιο
μέλος από: 5/10/2017
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Γεια σας. γράφω γιατί θέλω την γνώμη σας.
πρόσφατα μετακόμισα σε ένα νησί και σιγά σιγά άρχισα να κάνω φίλους στο σχολείο (είμαι 16). Χτες η τάξη μου (β λυκειου) διοργάνωσε χορό σε μια ταβέρνα. πήγα λιπών με τούς φίλους μου και κάτσαμε από νωρίς. Μετα από λίγη ώρα κάθισε απέναντι μου ένα κορίτσι. Μέτα από λίγο με ρώτησε αν θέλω να πιω, εγώ της είπα ναι και αυτή μου γέμισε το ποτήρι με κρασί. Μέχρι τις 1 το βράδυ μου είχε βάλει 6 ποτήρια και είχαμε πιει 1 λίτρο μαζί. Απο εχτές την σκέφτομαι συνεχεία. Ήταν πολύ φιλική και ας ήταν η πρώτη φορά που με έβλεπε. Θέλω να κάνω κάτι μαζί της αλλα δεν ξέρω πως να αρχίσω συζήτηση. Η συμβουλή σας θα με βοηθήσει πολυ.
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #140822 από Cottoneyejoe στις 04 Φεβρουαρίου 2018, 9:33μμ

Cottoneyejoe

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπερα φιλε
Αρχικα βρες τι κοινα εχετε . Ειπες οτι τη γνωρισες στο χωρο της ταξης . Αν πηγαινει στο ιδιο σχολειο με εσενα την βρισκεις μια μερα και της λες "γεια , ησουν η κοπελα που ...." και ξεκινας συζητηση . Μετα ζητας facebook , κινητο η οτι αλλο θες και αρχιζεις να της μιλας . Αν δεν ξερεις σε ποιο σχολειο παει ρωτα τριγυρω γνωστους , συμμαθητες , φιλους , ΦΙΛΕΣ , γενικα οποιον μπορει να την ξερει. Παλι βρισκεις κινητο / fb και της στελνεις . Τωρα , αφου βρεις εναν τροπο να τη φτασεις , μιληστε κανα δυο μερουλες ( η οσο πιστευεις οτι χρειαζεσαι ) και κανονισε εξοδο για καφε . Στειλ' της "θυμαμαι τοτε που ειχαμε πιει μαζι και περασαμε γαμω " και κανονισε να πατε για ποτακι . Τωρα μερικα εξτρα τιπς :

-μην την πριζεις στο μεσσεντζερ . Κανονισε ραντεβουδακι , στελνε κανενα μηνυμα που και που αλλα μεχρι εκει , τουλαχιστον μεχρι να βγειτε .
-στο ραντεβου παιρνε πρωτοβουλιες εσυ . Να προσπαθεις να αποφυγεις το αμηχανο " τι θες να κανουμε , εε ο,τι θες , δεν εχω θεμα ο,τι θες εσυ..." . Δειξε της οτι ξερεις τι θες και οτι δεν την βλεπεις μονο φιλικα .
-οταν πας να μιλησεις με μια κοπελα , ειδικα αυτην που σου αρεσει , σταματα να προσπαθεις να "φιλτραρεις" τα παντα. Απλα μιλα της χαλαρα . Μην σκεφτεσαι την καθε προταση ενω προσπαθεις να φανεις τελειος . Για καποιο λογο τα κοριτσια μας διαβαζουν σαν ανοιχτα βιβλια οποτε η προσπαθεια σου να φανεις γαματος σε κανει εν τελη να φαινεσαι σαν βλακας που προσπαθει πααααααααρα πολυ και στο τελος τις ξενερωνει . Καλη επιτυχια αγορινα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140824 από TheMighitySquid στις 05 Φεβρουαρίου 2018, 7:46πμ

TheMighitySquid

Εικονίδιο
μέλος από: 5/10/2017
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Cottoneyejoe@04 Φεβρουαρίου 2018)
Καλησπερα φιλε
Αρχικα βρες τι κοινα εχετε . Ειπες οτι τη γνωρισες στο χωρο της ταξης . Αν πηγαινει στο ιδιο σχολειο με εσενα την βρισκεις μια μερα και της λες "γεια , ησουν η κοπελα που ...." και ξεκινας συζητηση . Μετα ζητας facebook , κινητο η οτι αλλο θες και αρχιζεις να της μιλας . Αν δεν ξερεις σε ποιο σχολειο παει ρωτα τριγυρω γνωστους , συμμαθητες , φιλους , ΦΙΛΕΣ , γενικα οποιον μπορει να την ξερει. Παλι βρισκεις κινητο / fb και της στελνεις . Τωρα , αφου βρεις εναν τροπο να τη φτασεις , μιληστε κανα δυο μερουλες ( η οσο πιστευεις οτι χρειαζεσαι ) και κανονισε εξοδο για καφε . Στειλ' της "θυμαμαι τοτε που ειχαμε πιει μαζι και περασαμε γαμω " και κανονισε να πατε για ποτακι . Τωρα μερικα εξτρα τιπς :

-μην την πριζεις στο μεσσεντζερ . Κανονισε ραντεβουδακι , στελνε κανενα μηνυμα που και που αλλα μεχρι εκει , τουλαχιστον μεχρι να βγειτε .
-στο ραντεβου παιρνε πρωτοβουλιες εσυ . Να προσπαθεις να αποφυγεις το αμηχανο " τι θες να κανουμε , εε ο,τι θες , δεν εχω θεμα ο,τι θες εσυ..." . Δειξε της οτι ξερεις τι θες και οτι δεν την βλεπεις μονο φιλικα .
-οταν πας να μιλησεις με μια κοπελα , ειδικα αυτην που σου αρεσει , σταματα να προσπαθεις να "φιλτραρεις" τα παντα. Απλα μιλα της χαλαρα . Μην σκεφτεσαι την καθε προταση ενω προσπαθεις να φανεις τελειος . Για καποιο λογο τα κοριτσια μας διαβαζουν σαν ανοιχτα βιβλια οποτε η προσπαθεια σου να φανεις γαματος σε κανει εν τελη να φαινεσαι σαν βλακας που προσπαθει πααααααααρα πολυ και στο τελος τις ξενερωνει . Καλη επιτυχια αγορινα


Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες.
Πάει στο ίδιο σχολείο.
Την έχω βρει στο fb και στο instagram άλλα δεν θέλω να φανώ σαν κάποιος ενοχλητικός η περίεργος άμα της κάνω add έτσι ξαφνικά
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140826 από Cottoneyejoe στις 05 Φεβρουαρίου 2018, 3:19μμ

Cottoneyejoe

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Λογικο ρε φιλε αλλα σκεψου οτι την εχεις ηδη γνωρισει οποτε δεν χαλασε ο κοσμος να την κανεις add . Αν ηταν αγορι βαζω στοιχημα δεν θα το σκεφτοσουν καν και θα εστελνες . Ειναι αυτο που σου λεω , οτι υπεραναλυεις το θεμα επειδη αγχωνεσαι . Ο,τι και να κανεις παρ'το στο χαλαρο και θα σου βγει πιο ανετα :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login