Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Τα παιδιά σπανίως τραβάνε το καζανάκι.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Έρωτας

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140919 από Grie09 στις 19 Φεβρουαρίου 2018, 4:04μμ

Grie09

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2016
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Καλησπέρα. Ειμαι 16 χρονων και εδω και ενα χρονο ειμαι ερωτευμενος με μια κοπελα (και δεν ειμαι απ' τους τυπους που ενθουσιαζονται με ενα χωνακι παγωτο :ρ). Το συναισθημα αυτο δεν το χα ξανανοιωσει. Επρεπε να κανω κατι. Την πλησιαζα στο σχολειο, την περιμενα να τελειωσει το φροντιστηριο και την συνοδευα σπιτι της. Μιλαγαμε και ενοιωθα τοσο ομορφα. Αυτες οι χαλαρες βολτες που ποτε δεν θα ξεχασω. Την πρωτη φορά που την περίμενα της προτεινα να φύγουμε μαζί και έδειξε να θέλει με χαρά.. Την επομένη αποφάσισα κατι να δοκιμασω και για αυτό έφυγα λίγο πιο μπροστά και ήθελα να δω αν θα με φώναζε, αυτή έτρεξε για να με προλάβει... 1η μαρτιου... Την περιμενα να τελειωσει το μαθημα. Πηγαμε μαζι προς το σπιτι της. Ομορφο απογευμα, βρηκα το θαρρος να της δωσω τον μαρτη που της εφτιαξα. Αρχικα ντρεπομουν, μα η αντιδραση της εκεινη την στιγμη ηταν οτι πιο ομορφο.. Τα ματια της ελαμπαν. Παντα ηθελα μα ποτε κανεις δε μου εφτιαξε, μου ειπε. Την επομενη μερα με κοιταζε τοσο ομορφα. Μα στο τελος της ημερας πεταξε μια σποντα μια συμμαθητρια μας(fall in love, you are in love, δεν είχα ακούσει καθαρά για να ειμαι ειλικρινής). Απομακρυνθηκε ξαφνικα. Το έβλεπα. Σκέφτηκα να κάνω το ίδιο με την προηγούμενη φορά. Πήγα πιο μπροστά απ αυτή, και αυτή όλο και πιο αργά. Σαν να ήθελε να με αποφύγει. εγω... φοβηθηκα την απορρηψη και απομακρυνθηκα... Και ενα χρονο ακομα την θελω τρελα.. μα φαινεται πιο απομακρη απο περσυ, αν και τελευταια μιλαμε περισσότερο... Αυτο που σκεφτηκα να κανω τωρα ειναι να της ξαναφτιαξω μαρτη, να της πω οτι κατι θέλω και να της το δώσω, και να της πω οτι θυμάμαι ποσο ωραία είχε νοιώσει περσυ και για αυτό ήθελα να της ξαναφτιαξω. Τι λέτε; Ευχαριστω εκ των προτέρων και περιμένω τις απόψεις σας!

προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #140920 από kapoios* στις 21 Φεβρουαρίου 2018, 10:23πμ

kapoios*

Εικονίδιο
μέλος από: 17/2/2013
μηνύματα: 134 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε, πέρυσι, σύμφωνα με αυτά που μας περιγράφεις, το παιχνίδι ήταν σχεδόν σίγουρο.Γιατί άργησες τόσο καιρό και δεν της είχες πει (τότε που της έδωσες τον μάρτη) να πάτε βόλτα κάποια στιγμή και να της πεις τι αισθάνεσε για αυτή; Τέλος πάντων, όπως και να έχει τώρα έγινε, άρα το αφήνουμε αυτό.Η ιδέα το να ξαναφτιάξεις μάρτη και να της τον δώσεις μου άρεσε πολύ, οπότε κατά την γνώμη μου μπες στην διαδικασία, απλά φρόντισε να βρεις το θάρρος και να της πεις και τι αισθάνεσε διότι αν δεν κάνεις κίνηση, θα μήνεις στάσιμος.Λες αυτό που νιώθεις και βλέπεις την εξέλιξη. Και στην τελική αν δεν κάτσει μπορεί να στεναχωρεθείς, αλλά σκέψου ότι δεν έχασες κάτι και καλύτερα που προσπάθησες αλλιώς πάλι δεν θα είχες κάτι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login