Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Χρυσοντυμένος δεσπότης να κηρύσσει ταπείνωση.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

εκτος θεματος..

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140945 από katerina53 στις 25 Φεβρουαρίου 2018, 3:50πμ

katerina53

Εικονίδιο
μέλος από: 24/2/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
γεια σασ παιδια (παω πρωτη λυκειου)
εχω ενα μικρο προβλημα ..
στην αρχη τησ σχολικησ χρονιασ εκι που καθομαστε με τησ φιλεσ μου το διαλιμα λιγο παραδιλα καθονταν μια παρεα με αγορια ..μια μερα οταν περνουσε απο μπροστα τουσ ακουσα καποιον να λεει πια σου αρεσει απο αυτεσ και απαντισε ενα αγορι (αυτοσ που μου αρεσει) ειπε εμενα ..τελοσ παντον τωρα τελευτεα οποτε των βλεπω με βλεπει εντονα στα ματια και μου χαμογελαει ελαφρα εγω οταν τον βλεπω τον κοιταζω λιγο στα ματια και μετα κοιταω αλλου(νιωθω αβολα)
το προβλημα ειναι οτι αυτοσ παει 2 λυκειου και δεν γνωριζομαστε ..ακομη αυτοσ ειναι απο τα ''bad boy' του σχολειου τετοια φαση.εμενα ποτε δεν μου αρεσαν τετιου στηλ αγορια αλλα τωρα νιωθω να ειμαι φουλλ ερωτευμενη παρολο που δεν το ξερω καθολοθ..τελοσ παντον θελω να του μιλησω για να γνωριστουμε αλλα φοβαμε και ποτε δεν ειναι μονοσ του ειναι με την παρεα του..
τι λετε να κανω΄?
να του στιλω μηνημα?(θα του αρεσει αν κανω εγω το προτο βημα)
ευχαριστωωωω για τον χρονο σασ
θα δοσω αποδεκτη σε εκινον που θα με βοηθισει..
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #140954 από Akis2000 στις 25 Φεβρουαρίου 2018, 4:43μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Το πρώτο πράγμα που θα ήθελα να σου τονίσω είναι πως ειδικά στην δική σας ηλικία με τις περιορισμένες εμπειρίες που έχετε για το πιο αγόρι είναι κατάλληλο και πιο όχι για μία σχέση, μην περιμένεις να κάνεις και τις πιο σωστές επιλογές. Οπότε άσε να σε οδηγήσει η καρδιά σου και να απολαύσεις στη ζωή σου σχέσεις που άλλοτε θα σε κάνουν να ξενερώσεις και θα θελήσεις να φύγεις και άλλοτε να σου κομματιάζουν την καρδιά από την απόρριψη ή την άσχημη συμπεριφορά. Είσαι σε μία ηλικία που θα πέσεις αρκετές φορές. Εσύ η μόνη υποχρέωση που θα έχεις απέναντι στον εαυτό σου θα είναι να ξανασηκωθείς και να προχωρήσεις. Ωστόσο όμως βλέπω ότι εσύ έχεις ξεπεράσει ήδη τον αρχικό σου ενδοιασμό για το αν θα έπρεπε να κάνεις κάτι με ένα αγόρι που δεν ανήκε στα μέχρι τώρα δικά σου στάνταρ μιας και δηλώνεις κιόλας φουλ ερωτευμένη μαζί του.
Μετά λοιπόν από αυτό τον ας πούμε συμβουλευτικό πρόλογο έρχομαι στον προβληματισμό σου που είναι πως θα τον προσεγγίσεις. Καταρχάς θα σε συμβούλευα να ξεχάσεις το πρώτο βήμα. Έτσι όπως τουλάχιστον το αντιλαμβάνεσαι εσύ (βλέπε μήνυμα). Μην ξεχνάς ότι από την φύση του ο άντρας είναι ο κυνηγός και δεν θα ήθελε να του προσφέρουν την λεία (σόρρυ για τον χαρακτηρισμό) στο πιάτο. Νιώθει καλύτερα όταν κάνει αγώνα για να κατακτήσει κάτι. και όσο περισσότερο το κυνηγάει, τόσο περισσότερο δένεται στην συνέχεια. Εντάξει, δεν εννοώ να τον φτύνεις κιόλας, αλλά ούτε και να του «κάτσεις» σαν σχέση με το καλημέρα. Μπορείς όμως να του στέλνεις κάποιου άλλου είδους μηνύματα (βλέπε βλέμματα) και να περιμένεις να είναι αυτός ο οποίος θα κάνει το πρώτο βήμα. Και κάπως έτσι οι ρόλοι αντιστρέφονται και χωρίς να το καταλάβει γίνεται από κυνηγός, θήραμα. Αυτά σε πρώτη φάση, μιας και λες ότι δεν γνωρίζεστε ακόμα. Αν περάσετε στο επόμενο στάδιο, αυτό της γνωριμίας, τότε εδώ θα είμαστε να το συζητήσουμε και πάλι. Καλή επιτυχία Κατερινάκι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140976 από katerinoualove1 στις 01 Μαρτίου 2018, 7:55πμ

katerinoualove1

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2017
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
γεια εγω ειμαι η ιδια απλα ξεχασα το κοδικο του αλλου..
τελοσ παντον τελικα του εστιλα μνμ αλλα απο φακε ακαουντ..
τον ρωτισα το τμημα του και μου ειπεν αν με ξερι
του λεω οχι απλα αρεσκεισ μου..τελοσ παντον ειπα λιγακαι μου λεει στιλε απο κανονικο εν εχει λογο να ντρεπεσε
και του εστιλα..και μο λεει οτι ακομαδεν καταλαβενει γτ να στιλω απο πσεφτικο..και του λεω ουτε εγω με καταλαβω ωρεσ ωρεσ..και μου λεει εν καλα..anw.. και του στεω..και ενα εμοτζι ασχετο και μου λεει τι συμβολιζει..και του λεω απλα μου αρεσε εσενα δε σου αρεσει και μου ειπε εν ειπα κατι (καιενα εμοτζι που στελει φιλι)
και μετα μου ειπε οτι επρεπε να φιγει (φατσουλα ου κλινει το ματι και ππου χαμογελα)
οκ παιδιααα ευχαριστω ελιζωω να μην σασ κουρασα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login