Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Διαφημίσεις τσιγάρων παντού. Το κάπνισμα να θεωρείται μαγκιά και απόλαυση και όχι όπως τώρα ντροπή κι αδυναμία.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Ερωτικο μπλεξιμο

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141095 από arksky478 στις 19 Μαρτίου 2018, 1:52μμ

arksky478

μέλος από: 19/3/2018
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Λοιπον ειμαι σε σχεση με εναν 2 χρονια μεγαλυτερο εδω και σχεδον 2 χρονια. Ειμαι σχετικα ενα οξυθυμο ζευγαρι και μαλωνουμε πολυ συχνα. Ωστοσο αγαπιομαστε τουλαχιστον αυτο πιστευω απο την μερια μου. Χθες μου εστειλε μηνυμα στο ασχετο και μου ζητησε να χωρισουμε επειδη τον εχει κουρασει ολη αυτη η κατασταση με τους τσακωμους (σημειωτεων αυτος προκαλει το 90% αυτων), οτι ειμαι εναντιον του και οτι δεν ξερει αν με αγαπαει πλεον. Εγω ομως τον αγαπαω απιστευτα πολυ και νιωθω σπασμενη μεσα μου. Σημερα μου ζητησε να βρεθουμε και μου ζητησε να ξανακανουμε μια νεα αρχη
Του ζητησα χρονο. Τι να κανω??
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141126 από Akis2000 στις 25 Μαρτίου 2018, 11:20πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Όλα αυτά είναι πολύ συνηθισμένα μεταξύ ζευγαριών και ειδικά σε μία σχέση η οποία τραβάει 2 χρόνια τώρα. Έχει περάσει προ-πολλού ο πρώτος ενθουσιασμός και στην συνέχεια επέρχεται ένας φυσιολογικός κορεσμός. Ακόμα και οι συχνές διαμάχες είναι απόρροια της καθημερινότητας και τις απίστευτης οικειότητας της οποίας έχετε αποκτήσει όλο αυτό το διάστημα μεταξύ σας. Προβλήματα στις σχέσεις πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν και το τελευταίο που απασχολεί είναι ποιος από τους δύο τα προκαλούν περισσότερο. Σε ένα πρόβλημα που προκύπτει συνήθως σπάνια να φταίει μόνο ο ένας, για τον άλφα ή βήτα λόγο ευθύνη έχουν και οι δύο. Εκείνο που παίζει ρόλο είναι κατά πόσο αυτά τα προβλήματα ξεπερνιούνται με αμοιβαίες συζητήσεις και υποχωρήσεις. Το να υποχωρεί μόνο ο ένας δεν είναι λύση καθώς αυτός που υποχωρεί αργά ή γρήγορα θα κουραστεί και θα αντιδράσει. Μέχρι να το κάνει, το ότι υποχωρεί, δεν σημαίνει ότι δεν υποφέρει κιόλας. Όλα αυτά όμως προϋποθέτουν να υπάρχει και αμοιβαία αγάπη. Εάν ένας από τους δύο κουραστεί από αυτή την σχέση, όχι γιατί θα τον έχουν κουράσει απαραίτητα τα προβλήματα, αλλά γιατί για κάποιον λόγο θα του έχει σβήσει η φλόγα, τότε το καλύτερο είναι να μιλήσει ξεκάθαρα όσο και αν αυτό πρόκειται να πληγώσει τον άλλο. Γιατί αν το κρύβει προκειμένου να μην τον πληγώσει, κάνει κακό και στον άλλο αλλά και στον εαυτό του καθώς εκτός του ότι κοροϊδεύει και τους δύο, δεν μπορεί να προσφέρει και αυτά που θα ήθελε. Και για να κλείνω, στην ερώτησή σου στο τέλος, κανείς κορίτσι μου δεν μπορεί να σου πει τι να κάνεις. Είναι κάτι που θα πρέπει να το ανακαλύψεις μόνη σου. Εσύ είσαι αυτή που τον κοιτάζεις στα μάτια όταν σου λέει «θέλω να κάνουμε μία νέα αρχή» και μπορείς να διαπιστώσεις εάν και κατά πόσο το εννοεί. Εσύ είσαι αυτή που ξέρεις μέσα σου εάν αξίζει να ξανά προσπαθήσεις ακόμα και αν ξέρεις ότι μπορεί να ξανά πληγωθείς. Αυτά από μένα και ελπίζω περισσότερο να σε βοήθησα παρά να σε μπέρδεψα. Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141783 από arksky478 στις 24 Ιουλίου 2018, 3:30μμ

arksky478

μέλος από: 19/3/2018
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Έχει περάσει πολύς καιρός από αυτή την υπόθεση και τώρα μπήκα να δω τις απαντήσεις. Πραγματικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα όσα έγραψες και για τον χρόνο που διέθεσες για μένα ακόμα και αν έχει λυθεί το πρόβλημά. Οι συμβουλές σου και ο τρόπος με τον οποίο τις εκφράζεις είναι αξιοζήλευτος. Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι με αυτό το επίπεδο. Και πάλι σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login