Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Προσεκτικός οδηγός είναι εκείνος που κορνάρει όταν περνάει με κόκκινο.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

Μαρεσει η κολλητη μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141148 από Ana-menos στις 30 Μαρτίου 2018, 5:56πμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια, εχω ενα θεματακι με μια κοπελα με την οποια μιλαμε γυρω στα 3-4 χρονια αλλα τα τελευταια 2 εχουμε ερθει πιο κοντα και μιλαμε σε καθημερινη βαση και για ολα τα θεματα και τα προσωπικα...εκεινη με θεωρει ως πολυ καλο φιλο η και "κολλητο" ακομα και ετσι την θεωρουσα και εγω που δεν φανταζομουν οτι θα την εβλεπα ποτε ερωτικα. Ομως το τελευταιο διαστημα βλεπω πως αρχιζει να με πειραζει οταν μου λεει πως μιλαει με αλλα αγορια, δηλαδη τις προαλλες μου ειπε οτι γνωρισε εναν και μιλανε μεσω Facebook και εγω αντι να χαρω , ψιλονευριασα χωρις να ξερω το γιατι αλλα δεν της το εδειξα. Επισης ενας φιλος μου την ανεφερε συνεχεια και στο τελος μου ειπε οτι την γουσταρει, εγω με αυτο νευριασα και σκεφτηκα οτι σε περιπτωση που εκαναν κατι η γενικα αυτη ειχε σχεση δεν θα της μιλουσα τοτε και θα σπαζομουν...γενικα απο τι εχω καταλαβει αυτο δεν ειναι φυσιολογικο γιατι εκεινη οταν της λεω οτι εκανα κατι με μια κοπελα ισα ισα που χαιρεται. Πειτε μου τι πρεπει να κανω, να της το δειξω σιγα σιγα οτι μου αρεσει αλλα να διακινδυνευσω μια φιλια και ενα ατομο που μου εχει προσφερει παρα πολλα και με εχει στηριξει?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141154 από Akis2000 στις 31 Μαρτίου 2018, 2:25πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Βλέπω ειδικά στο τέλος ότι προσεγγίζεις το θέμα σου αρκετά ώριμα. Και πάνω από όλα θα πρέπει να βάλεις αυτό, αυτά όλα τα οποία έχετε μοιραστεί και κυρίως τα μυστικά σας και οι εμπιστοσύνη που δείξατε ο ένας στον άλλο. Και κυρίως αυτή σε σένα μιας και εσύ είσαι αυτός ο οποίος ενδιαφέρεται για κάτι περισσότερο από αυτό το οποίο έχετε μέχρι τώρα. Τώρα όσον αφορά το πως βλέπω την όλη φάση σύμφωνα με αυτά τα οποία μας περιέγραψες, αν και δεν θα ήθελα με τίποτα να σε στεναχωρήσω και να σε αποθαρρύνω, δυστυχώς όμως νιώθω ότι θα το κάνω. Τα αισθήματα τα οποία τρέφεις για την φίλη σου βλέπω ότι δεν είναι αμοιβαία. Και η μεγαλύτερη απόδειξη είναι αυτό το συναίσθημα χαράς που εισπράττεις από την ίδια όταν της λες ότι έκανες κάτι με κάποια κοπέλα, αντί για αυτό της ζήλιας που θα έλπιζες να εισπράξεις. Θα σε συμβούλευα να προσπαθήσεις να βγεις από το τρυπάκι το οποίο έχεις μπει αν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις τουλάχιστον την φιλία της. Ξέρω βέβαια ότι αυτό είναι ψυχοφθόρο να έχεις δίπλα σου το άτομο που θα ήθελες να μοιραστείς μαζί του συναισθήματα και να μην μπορείς και ακόμα χειρότερο να βλέπεις κάποιον άλλο στη θέση που εσύ θα ήθελες να είσαι αλλά θα πρέπει ίσως να το αποδεχτείς. Και σε αυτό δεν ξέρω αν μπορεί να σε βοηθήσει η φίλη σου. Ίσως μάλιστα θα έλεγα ότι θα έπρεπε να προχωρήσεις με κάποια κοπέλα άλλη, αυτό ίσως θα βοηθούσε. Αν και καταλαβαίνω ότι όσο υπάρχει ακόμα μέσα σου η φίλη σου, δεν μπορείς να βρεις χώρο για κάποια άλλη. Πάντως δεν αποκαλείται και η φίλη σου να έχει ψυλλιαστεί κάτι, εφόσον εισπράττει την δυσαρέσκεια και την αλλαγή συμπεριφοράς σου όταν κάνει κάτι ή όταν μιλάει με άλλα αγόρια αλλά είτε δεν θέλει να το πιστέψει, είτε δεν θέλει να στο πει για να μην χρειαστεί να το αντιμετωπίσει μαζί σου. Η περίπτωσή σου πάντως έρχεται να επιβεβαιώσει το ότι δεν μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ δύο διαφορετικών φύλων, όχι τουλάχιστον για έναν από τους δύο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141158 από Ana-menos στις 31 Μαρτίου 2018, 6:21πμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Με καλυψες σε ολα αδερφε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login