Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η μετάφραση είναι σαν τη γυναίκα: Όταν είναι πιστή δεν είναι όμορφη και όταν είναι όμορφη δεν είναι πιστή.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ-ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΑ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141151 από GeorgeP στις 30 Μαρτίου 2018, 1:08μμ

GeorgeP

μέλος από: 30/3/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καλησπερα σε ολους. Θελω βοηθεια παιδες. Εδω και λιγο καιρο, μου αρεσει μια κοπελα. Δεν εκανα κινηση γιατι στην αρχη δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι μου αρεσε και περιμενα λιγο να ειμαι σιγουρος. Τωρα πια βεβαιωθηκα. Το θεμα είναι άλλο. Οι φιλες της ειναι πολυ...ντιβες και δεν γουσταρω να συναναστρεφομαι μαζι τους. Εκεινη ειναι αρκετα κλειστη και δεν πολυμιλαμε. Θελω ομως να την πλησιασω. Τι μπορω να κανω???

Ευχαριστω εκ των προτέρων
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141153 από Akis2000 στις 31 Μαρτίου 2018, 2:05πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Η αλήθεια είναι ότι οι φίλες των κοριτσιών που μπορεί να μας ενδιαφέρουν είναι οι πρώτες που μας απορρίπτουν. Είτε από προστατευτικότατα προς την φίλη τους καθώς πιστεύουν ότι είμαστε ακατάλληλες για αυτήν, είτε από καθαρή ζήλια. Οι φιλίες μεταξύ κοριτσιών είναι πολύ διαφορετικές από τις φιλίες μεταξύ αγοριών. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν πολύ δυνατές φιλίες μεταξύ των πρώτων, ωστόσο θεωρώ ότι υπάρχει και περισσότερη υποκρισία σε σχέση με αυτή των αγοριών. Για τους λόγους που ανέφερα λοιπόν θεωρώ πως εισπράττεις αυτή την αρνητική συμπεριφορά από τις φίλες της. Εσένα ωστόσο θα πρέπει να σε απασχολεί περισσότερο η άποψη της κοπέλας που σε ενδιαφέρει για σένα και λιγότερο των φιλενάδων της. Πριν φτάσετε στο σημείο να μιλήσετε υπάρχουν και άλλα μηνύματα που μπορεί να στείλει κάποιος προκειμένου να δείξει ότι ενδιαφέρεται, όπως τα βλέμματα ας πούμε. Όταν εισπράξεις τέτοια μηνύματα κάνε την κίνησή σου να την προσεγγίζεις με κάποια προσχήματα. Μείνε ήσυχος, αν όντως ενδιαφέρεται θα το καταλάβεις. Τώρα όσον αφορά τις φίλες της, δεν υπάρχει λόγος να τις συναναστραφείς όπως λες, αλλά ούτε και να τις σνομπάρεις εμφανώς καθώς δεν παύουν να είναι και φίλες της κοπέλας που σε ενδιαφέρει. Και μέχρι να καταφέρεις να την κάνεις να ανοιχτεί μαζί σου, δεν θα ήθελε να νιώθει ότι το αγόρι για το οποίο μπορεί ίσως να ενδιαφέρεται έχει τόσο αρνητική άποψη για αυτές. Μιλάω πάντα για ένα νορμάλ κορίτσι όπως μας το περιέγραψες και όχι για κάποια που της αρέσει να δείχνει ακόμα και στις φίλες της ότι έχει περισσότερες κατακτήσεις από εκείνες (αν με κατάλαβες τι εννοώ). Συνοψίζω, κάνε την κίνησή σου αν δεις ότι σε παίρνει με την ίδια, και αν ενδιαφέρεται πραγματικά τότε να ξέρεις ότι οι φίλες της δεν θα είναι πρόβλημα. Καλή τύχη σου εύχομαι φίλε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141157 από GeorgeP στις 31 Μαρτίου 2018, 5:35πμ

GeorgeP

μέλος από: 30/3/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. Αλλη γνωμη?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login