Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Από τότε που κουράστηκα να γυρεύω έμαθα να βρίσκω. Από τότε που κάποιος άνεμος μου εναντιώθηκε ταξιδεύω με όλους τους ανέμους.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Δεν με αφήνουν να δω το αγόρι μου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141159 από Alexandralounganou στις 31 Μαρτίου 2018, 10:10πμ

Alexandralounganou

μέλος από: 31/3/2018
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Το αγόρι που τα εχω μενει μακρυά και μένει μόνιμα ηρθε χθες και θελω να βρεθω μαζι του σήμερα γιατι σημερα μπορει και εκεινος γιατί ηρθε για 2 μερες μονο και θα έρθει σε κανα μηνα παλι και εχουμε να βρεθούμε απο τα Χριστούγεννα
Τι μπορω να κανω εφοσον οι γονείς μου δεν με αφήνουν να βγω και εγω πρέπει να τον δω σημερα????
Θα ηθελα να μου απαντουσατε οσο πιο γρήγορα γίνεται
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141161 από GeorgeP στις 31 Μαρτίου 2018, 12:15μμ

GeorgeP

μέλος από: 30/3/2018
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Αν δεν σε αφηνουν να πας μακρια πες ψεματα και πηγαινε. Αν ομως δεν σε αφηνουν να βγεις απο το σπιτι γενικα τοτε προσπαθησε να τους πεισεις θα σου ελεγα γιατι το να μη γινεις αντιληπτη θα ειναι δυσκολο. Αλλιως μπορεις να πεις οτι μια φιλη σου εχει γιορτη (κατι δεν ξερω), βαλε κι αυτην στο κολπο και πηγαινε σε αυτον.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141166 από Akis2000 στις 01 Απριλίου 2018, 11:17πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Η λύση του προβλήματος Αλεξάνδρα δεν είναι τόσο απλή όσο την περιγράφει ο φίλος GeorgeP. Καταρχάς θα βοηθούσε αν γνωρίζαμε τις ηλικίες και των δυο σας. Την δική σου γιατί αλλιώς θα συμβουλεύαμε μία 15χρονη ή 16χρονη και αλλιώς μία 18χρονών και πάνω που θεώρησε ενήλικη και κύρια των πράξεών σου. Κρίνοντας πάντως από τον τρόπο που περιγράφεις το όλο θέμα, κόβω να είσαι ανήλικη. Την ηλικία του αγοριού την περνάμε σε δεύτερη μοίρα αλλά εξίσου σημαντική καθώς εδώ παίζει ρόλο και η διαφορά. Αλλιώς είναι να σε περνάει 2-3 χρόνια και αλλιώς 7-8 χρόνια. Και πάμε τώρα στο θέμα που σε απασχολεί, πως θα πείσεις δηλαδή τους γονείς σου να σε αφήσουν να βγεις για να βρεθείς με το αγόρι σου που έχεις τόσο καιρό να βρεθείς. Το πιο σημαντικό είναι να ξέρατε τι θα περιείχε αυτή η συνάντηση. Και εδώ θα βοηθούσε να ξέραμε τις ηλικίες σας που ανέφερα και στην αρχή. Δεδομένο ότι χρειάζεσαι την άδεια των γονιών σου για να βγεις, υποθέτω και πάλι πως είσαι ανήλικη και δεδομένο ότι έχετε καιρό να βρεθείτε και όπως λες θα κάνετε μετά πάλι καιρό να ξαναβρεθείτε, είναι λογικό να σας έχει καταβάλει το πάθος. Ένα πάθος που ίσως να σας οδηγήσει σε μία συνάντηση όχι και τόσο αθώα με την λαχτάρα που βιώνετε ο ένας για τον άλλο λόγω όλης αυτής της αναμονής. Δεν ξέρω, μπορεί να έχετε ολοκληρώσει ήδη σε παλαιότερη συνάντηση ή να είστε δύο απόλυτα υπεύθυνα άτομα και να μην ισχύει τίποτα από τα παραπάνω που είπα, ωστόσο όμως, όσο και αν σε στεναχωρεί αυτό που θα σου πω, καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία των γονιών σου σε περίπτωση που δεν σε αφήνουν για αυτήν σου την συνάντηση, εφόσον πάντα γνωρίζουν. Αν δεν σε αφήνουν για άλλο λόγο, άσχετα με το αγόρι σου, τότε λάβε υπόψη σου αν θέλεις τις συμβουλές του GeorgeP για το πώς μπορεί να τους πείσεις, ωστόσο όμως προσπάθησε να φανείς και υπεύθυνη στην συνάντηση με το αγόρι σου εφόσον αυτή γίνει. Και αν είναι να φτάσετε στο σημείο να ολοκληρώσετε, φρόντισε απαραίτητα να πάρετε προφυλάξεις, γιατί εάν γίνει το μοιραίο (βλέπε καμία ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη), τότε το πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίζεις τώρα, δεν είναι τίποτα μπροστά που θα έχετε να αντιμετωπίσετε στο μέλλον. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να περάσετε όσο γίνεται πιο όμορφα εφόσον βρεθείτε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login