Στείλε λεφτά στο ftou.gr
H Δημοκρατία σου δίνει το δικαίωμα να πεις αυτό που σκέφτεσαι, ακόμα κι όταν δεν είσαι σε θέση να σκέφτεσαι!
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Πως να την προσεγγισω ;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141251 από anonymos... στις 18 Απριλίου 2018, 1:36μμ

anonymos...

μέλος από: 18/4/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεια σας, εδω και καιρο μου αρεσει μια κοπελα απο το σχολειο μου. Δεν μιλαω μαζι της ουτε εχουμε καποια κοινη παρεα εκτος απο μια φιλη μου που ειναι στην ιδια ταξη μαζι της. Το θεμα μου ειναι οτι δεν μου βγαινει να παω να της πιασω την κουβεντα οπως θα εκανα με μια αλλη. Με αυτην φοβαμαι λιγο την απορριψη. Η μονη επαφη που ειχαμε ηταν πριν λιγο καιρο που βρεθηκαμε στην ιδια ταξη ετυχε να ανταλλαξουμε δυο αστεια και εκεινη απλα σε οτι ελεγα γελαγε. Αλλα ως εκει τιποτε αλλο. Και ειναι και συνεχεια με τις φιλες της που μου το κανει ακομα πιο δυσκολο συν οτι δεν γνωριζω αν εχει καποια σχεση αν καο νομιζω πως δεν εχει. Πειτε καμια ιδεα. Εγω εχω 2 σκεψεις. Μια.να παω μπροστα σε ολους και να την παρω να παμε παρα περα μονοι μας και απλα να της πω τι νιωθω (αν και φοβαμαι μην τα σκατωσω) και δευτερον να βαλω καποιον φιλο να της μιλησει. Τι να κανω ;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141252 από Akis2000 στις 18 Απριλίου 2018, 4:59μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ειδικά το δεύτερο θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις. Εκτός και αν είσαι τόσο σίγουρος για την απόρριψη οπότε λες να στείλεις τον φίλο σου έτσι ώστε να φας πλαγίως την χυλόπιτα προκειμένου να τελειώνεις μία ώρα αρχύτερα με την κοπέλα και να πεις «πάμε για άλλα». Ωστόσο όμως θα σου έλεγα πως εάν υπάρχει μία πιθανότητα να ανταποκρινόταν θετικά στα συναισθήματά σου, αυτό θα γινόταν μόνο αν ήταν να τα εισπράξει άμεσα από εσένα τον ίδιο και όχι μέσο κάποιου φίλου σου. Ξέρω ότι είναι εύκολο να το λες, δύσκολο να το κάνεις, πάντως να ξέρεις ότι θα της έκανε καλύτερη εντύπωση έτσι. Το να έστελνες τον φίλο σου, ίσως να το εισέπραττε είτε ως πράξη δειλίας, είτε ως εμπαιγμό σε βάρος της. Εκτός και αν είναι τόσο καψούρα (που δεν έχεις τέτοια εικόνα όπως μας λες τουλάχιστον) που θα δεχόταν έστω και έτσι. Πάντως ένα καταφέρεις και δουλέψεις μέσα στο μυαλό σου το σενάριο «τι είχαμε, τι χάσαμε», ίσως να κατάφερνες να φτάσεις σε ένα καλό σημείο άνεσης (πρόσεξε μόνο μην φτάσεις αυτό της ηττοπάθειας και πας με γκολ από τα αποδυτήρια». Αυτή η άνεση θα μπορούσε να σου προσδώσει αρκετούς πόντους αυτοπεποίθησης που σε μία κοπέλα παίζει αρκετά σημαντικό ρόλο. Εφόσον τουλάχιστον εμφανισιακά σε πρώτη φάση δεν της ήσουν και τόσο αδιάφορος. Εύχομαι να βοήθησα κάπως και σου εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι κάνεις φίλε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141256 από anonymos... στις 19 Απριλίου 2018, 3:42μμ

anonymos...

μέλος από: 18/4/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Λοιπον το πηρα αποφαση. Θα παω να της μιλησω. Σκεφτομαι να παω σε καποιο διαλειμμα να την παρω και να παμε καπου παραπερα που θα ειμαστε μονοι μας και να της μιλησω. Το θεμα μου ειναι οτι δεν ξερω τι να της πω. Να της πω ετσι χυμα, μου αρεσεις εδω και καιρο και μετα οτι προκειψει η να προσπαθησω να το φερω πιο μαλακα, του τυπου θελω να παμε καποια μερα εξω να μιλησουμε ; Αλλα με το δευτερο ειναι σαν να της δινω τροπω διαφυγης και να βρει μια ευκολη δικαιολογια, ενω με το πρωτο θα αναγκαστει πιστευω να πει κατι. (εκτος και αν το βαλει στα ποδια ) Εσεις τι προτεινετε να παω να πω, ετσι ψιλο χυμα μου αρεσεις, θελω να παμε για κανα καφε να τα πουμε ? Η κατι πιο διακριτικο για αρχη ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login