Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Mητρόπολη Αθηνών Κυριακή στην ΕΡΤ, υποδειγματικό βυζαντινό ψάλσιμο: Χαμήν, Χάγιος χο Θεός, Χάγιος χισχυρός, Χάγιος χαθάνατος, χελέησον χημάς
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Υπαρχουν ελπιδες η τα παραταω ;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141267 από bk7-sg στις 23 Απριλίου 2018, 11:14πμ

bk7-sg

μέλος από: 23/4/2018
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Χαιρετω την παρεα του ftou. Εδω και πολυ καιρο μου αρεσε μια κοπελα απο το σχολειο και εψαχνα αφορμη να της μιλησω. Πριν 2 μερες ανεβασε μια φωτο με ενα αγορι και πηρα το θαρρος να της στειλω και να την ρωτησω αν ηταν το αγορι της. Αφου μιλησαμε λιγο (αρκετα οικεια για δυο ατομα που δεν γνωριζονται) μου ειπε οτι δεν ηταν το αγορι της και της ειπα οκ θα τα πουμε απο κοντα και μου λεει οκ. Την επομενη μερα της εστειλα και της ειπα οτι αν θελει μπορουμε να παμε καπου εξω να τα πουμε η στο σχολειο την δευτερα. Εκεινη μου ειπε πως επειδη δουλευει και παει και φροντηστηριο δεν εχει χρονο να βγαινει. Την δευτερα πηγα την πηρα απο τις φιλες της και της ειπα τι αισθανομαι. Αφου της ειπα οτι μου αρεσει υπηρξε μια παυση αμηχανιας και μετα απο λιγο μου ειπε ευχαριστω που μου το πες να το ξερω (λιγο ψυχρα θα ελεγα) και μετα την ρωτησα αν παιζει κατι σρην ζωη της, και ενω μου ειπε οχι μου εξηγησε πως δεν θα ηθελε να κανει κατι με καποιον απο το σχολειο και πως δεν εχει χρονο να βγαινει λογω δουλειας και μαθηματων. Παντως ακομα θυμαμαι οταν πηγα και της ειπα ελα λιγο να σου πω ενα χαμογελο που μου εσκασε και ηρθε και λιγο πιο μετα αφου της μιλησα που μου ειπα με ειχε φαει η αγωνια να δω τι θες (αν και ειχα καρφωθει απο τα μηνυματα 100%) Το θεμα ειναι οτι ειναι η πρωτη φορα που δεν τα βρισκω με καποια και συνεχιζω να την σκεφτομαι. Εσεις τι λετε προχωραω παρακατη η υπαρχουν ελπιδες ;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141270 από Akis2000 στις 25 Απριλίου 2018, 10:00πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς κανείς από εδώ δεν θα μπορέσει να σου πει με σιγουριά τι πρέπει να κάνεις καθώς δεν ξέρουμε ούτε εσένα, ούτε εκείνη και φυσικά ούτε το κλήμα στο οποίο παίχτηκε η όλη φάση μεταξύ σας πέρα της εικόνας της οποίας μας περιέγραψες. Ωστόσο όμως βάση των όσων περιέγραψες εκ πρώτης άποψης δείχνει να μην έχει το ίδιο ενδιαφέρον που δείχνεις εσύ για εκείνην. Η όποια οικειότητα διέκρινες προς το πρόσωπό σου από πλευρά της, θα μπορούσε να ερμηνευτεί σαν ένα μικρό δείγμα συμπάθειας, θα μπορούσε όμως να είναι και μία αντίδραση συμπόνιας προκειμένου να μην σε στεναχωρήσει με ένα ξερό «όχι δεν ενδιαφέρομαι». Οπότε με τον τρόπο της προσπάθησε να σου πει ότι δεν ενδιαφέρεται χωρίς να στο πει στα ίσια. Στο σημείο αυτό θα μπορούσε να ισχυριστεί κάποιος ότι ναι όντως δεν αποκλείεται να υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον και από πλευρά της και ότι αυτή της η αντίδραση είναι για να μην δείξει ότι πέφτει εύκολα και ότι περιμένει να συνεχίσει να την διεκδικείς. Ωστόσο όμως θεωρώ ότι ακόμα και αυτό θα το καταλάβαινες καθώς θα εισέπραττες εκείνα τα σημάδια που θα υποδούλωναν κάτι τέτοιο. Απλά αυτό που σου λέω είναι αυτά τα σημάδια να μην παρερμηνεύσεις. Τώρα αν θα μπορούσε να θεωρηθεί συμβουλή αυτό που θα σου πω, φρόντισε να κρατήσεις μία επαφή μαζί της προκειμένου να δεις εάν θα εισπράξεις κάποια άλλα μηνύματα που θα σου έδειχναν κάτι. που ξέρεις, μπορεί σε κάποια φάση να της γυρίσει και να γίνει η ίδια εκδηλωτική μαζί σου από εκεί που δεν το περιμένεις. Μυστήρια πλάσματα οι γυναίκες φίλε. Ελπίζω περισσότερο να βοήθησα και να μην σε μπέρδεψα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login