Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν ο πατέρας σου είναι φτωχός φταίει η μοίρα σου. Αν ο πεθερός σου είναι φτωχός φταίει η βλακεία σου!
Σάββατο, 20 Απριλίου

ΕΙΜΑΙ ΦΤΩΧΟΣ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141399 από HardcoreGamerGeorgak στις 04 Ιουνίου 2018, 12:20μμ

HardcoreGamerGeorgak

Εικονίδιο
μέλος από: 4/6/2018
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Λοιπόν παιδιά έχω ένα laptop DELL το οποίο κάνει την δουλειά του δε λεω μια χαρα ειναι.Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν ειναι για gaming και ετσι ολα τα παιχνιδια τα παιζει με σκαρτα 15 fps:( Λοιπον εψαξα στο ιντερνετ για budget gaming pc's που παιζουν διαφορα games σε καλα fps και βρηκα ενα που κοστιζει 500 ευρω και κατι ψιλα. Λοιπον απο τα καλαντα μου εχουν μεινει μονο 40,50 ευρω και δουλεια δεν μπορω να βρω. Χαρτζηλικι απο τους γονεις μου δεν παιρνω προς το παρον αν και ειπαν οτι θα μου δινουν αλλα δεν ειμαστε και πλουσιοι.Τι μπορω να κανω??Ουτε ps4 εχω για να παιζω κανα παιχνιδακι ΠΛΙΖ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΩ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΙ
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #141404 από Akis2000 στις 05 Ιουνίου 2018, 7:03πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς θα πρέπει να ξέρεις ότι υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να αποκτήσουν ούτε καν το δικό σου DELL. Στο λέω αυτό για να σου εξηγήσω ότι σίγουρα υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από αυτά τα οποία αντιμετωπίζεις. Ωστόσο όμως επειδή αντιλαμβάνομαι ότι στην φάση που είσαι για σένα είναι το Νο1 πρόβλημα, χωρίς να ξέρω ούτε την ηλικία σου, ούτε τις δυνατότητες τόσο της περιοχής σου, όσο και του οικογενειακού σου περιβάλλοντος όσον αφορά την εργασία, θα σου έλεγα και εφόσον αυτό είναι δυνατόν να κάνεις λίγη υπομονή μέχρι να τελειώσεις το σχολείο και εφόσον είσαι σε κάποια καλή ηλικία να βρεις μία ασχολία για το καλοκαίρι που θα σου αποφέρει και κάποιο έξτρα εισόδημα εκτός από το χαρτζιλίκι που ευχαρίστως θα στο δίνουν οι γονείς σου βλέποντας ότι έχεις μάθει να βγάζεις και δικό σου. Και πίστεψέ με, αν καταφέρεις να το αγοράσεις με αυτόν τον τρόπο, το συναίσθημα θα είναι ακόμα καλύτερο για σένα και ένα σημαντικό εφόδιο στη ζωή σου προκειμένου να μάθεις να εκτιμάς κάποια πράγματα. Πάντα με φιλική διάθεση όλα όσα σου έγραψα φιλαράκι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login