Στείλε λεφτά στο ftou.gr
H επόμενη πρόταση είναι αληθής. H προηγούμενη πρόταση είναι ψευδής.
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Πως θα τον κανω να με διεκδικησει

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141912 από Bubble03 στις 17 Αυγούστου 2018, 9:07πμ

Bubble03

Εικονίδιο
μέλος από: 17/8/2018
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπερα σας,
Το προβλημα μου εχει σχέση με ενα αγορι απο το χωριο μου με τον οποιο εγω ημουν κόλλημενη απο 13 χρονων και τωρα ειμαι 21. Μενουμ και οι δυο αθηνα αλλα τον εβλεπα καθε Καλοκαιρι και Πασχα που πηγαιναμε στο χωριο. Ενα χρονο αργοτερα οταν ημουν 14 ειδα απο εκείνον ενα ενδιαφερον και την τελευταια μερα πριν φυγω δεν άντεχα αλλο να το κρατάω και σαν μικρη και αφελής που ημουν του το ειπα και του ζητγσα να μην μου πει τιποτα πανω σε αυτο απλα να μην με καρφώσει αλλου. Το Πασχα που ξαναπήγα ειδα οτι το ηξεραν ολοι και απο τοτε αλλαξα συμπεριφορά απεναντι του, τον έγραφα και εκανα ετσι τα πράγματα ωστε να μαθει και καλα οτι εγω τα εχω με καποιον αλλον πια. Απο τότε και τα επομενα χρόνια εκείνος έδειχνε οτι ενδιαφέρεται και εβλεπα και τον αδερφο του οτι καθε φορα που ημουν κοντά του εκανε νοημα για να με δει κλπ απλα σαν άτομο ειναι παρα πολυ ντροπαλό και δεν ερχόταν ποτε να μιλησει ξεκάθαρα. Πριν δυο χρόνια μαλιστα μου τη επςφτε ενα αλλο παιδι απο το χώριο κι εκείνος εδειξε οτι ζηλεψε αλλα και παλι δεν ηρθε να μου μιλησει. Πέρυσι το Πασχα τον ακουσε η ξαδερφη μου να λεει σε καποιον στο τηλεφωνο οτι θελει να μου μιλησει αλλα εχει κόμπλεξ. Εγω ολα αυτα τα χρονια καταβαθος δεν τον ειχα ξεχάσει και κάθε φορα που τον ξαναεβλεπα ενιωθα παντα το ιδιο με ολα τα προηγούμενα χρονια μεχρι που πέρυσι αυτο αλλαξε, δεν ενιωθα πια οσα ενιωθα γιαυτον τοσα χρονια αλλα επειδη ηταν πολυ σημαντικος για μενα δεν μπορω να πω οτι μου ειναι ξαφνικα εντελως αδιαφορος σαν να ηταν απλα ενας γνωστος. Η αληθεια ειναι οτι αυτο που μου εχει μεινει πςρισσοτερο ειναι το οτι ποτε δεν μς διεκδικησε πραγματικα και το ξερω οτι αυτο πιθανον να μην το εκανε επειδη προφανως μπορει να μην με ηθελε και παρα πολυ γιατι οσο ντροπαλός και οσο κόμπλεξ και να εχει καποιος στο να μιλησει (οπως ειχε πει και τοτε στο τηλεφωνο) αν θελει κατι πολυ θα το διεκδικήσει. Επειδη ομως αυτο το ενδιαφερον το βλεπω ακομη, και το εχω κι εγω παράπονο, πιο πολυ κιόλας επειδη με αυτη την ιστορια εχω στεναχωρηθει πολυ ειδικά στην αρχη που είχα δει ότι τελικα το ειχε πει σε ολους, θελω να τον δω επιτελους να με διεκδικεί και να προσπαθεί για μενα. Και επειδη τωρα μπορει να μου πείτε οτι αφου πια δεν νιωθω όσα ενιωθα γι'αυτόν ας τον αφήσω να κανει οτι θελει και ας μην με νοιαζει και θα εχετε δίκιο αλλα προσπαθήστε να με καταλάβετε πως νιωθω ή μην μπείτε καν στο κοπο να με καταλάβετε αν δεν θελετε, και απλα οσοι θελετε δώστε ιδεες για τροπους ωστε να κανει επιτελους αυτη τη κινηση, πιστεύετε ότι μια λύση ειναι να τον γραψω επειδικτικα και μπροστα του ή να τον χαιρετάω σαν να μην με νοιάζει ωστε να πάρει καπως θάρρος ή μηπως εχετε να προτείνετε κατι αλλο;

Σας ευχαριστω και μονο που το διαβάσατε
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #142299 από ted729 στις 20 Οκτωβρίου 2018, 9:59πμ

ted729

Εικονίδιο
μέλος από: 20/10/2018
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Σε καταλαβαίνω.

Δεν είναι ότι έχουν χαλαρώσει τα αισθήματά σου το πρόβλημα. Απλά όλη η φάση σου έχει αφήσει απωθημένα. Θυμήσου ότι δεν είσαι πια 15 για να τον κάνεις να ζηλέψει ή να σε κηνυγήσει επειδή τον γράφεις.
Μπορεί βέβαια το παλικάρι να έχει χαμηλή αυτοπεποίθηση για να κάνει κίνηση. Είναι πολύ συχνό πλέον. Αν μιλατε ακόμα, στείλε ένα μήνυμα. Δεν είναι κακό. Πες πχ ότι τον είδες στον ύπνο σου και του έστειλες αν είναι καλά. Θα νομίζει ότι τον σκέφτεσαι πιθανόν. Και από κει και πέρα η συζήτηση θα πάρει το δρόμο της. Θύμησέ του τα παλιά. Μπορεί να πάρει θάρρος.
Δεν είναι δύσκολο, απλά να σπασεις τον πάγο

Καλή τύχη
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login