Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Υπάρχουν άνθρωποι που φοβούνται την Opera.
Σάββατο, 20 Απριλίου

Δεν ξέρω πως να της το πω

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #142307 από Geopeo στις 21 Οκτωβρίου 2018, 1:21πμ

Geopeo

Εικονίδιο
μέλος από: 21/10/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπέρα μελη του φτου. Μπαίνω κατευθειαν στο ψητο. Είμαι 17 πάω Γ λυκείου και μου αρέσει μια κοπέλα. Αρχικά με αυτή δεν πολυμιλαγαμε αλλά άλλαξε θέση και ήρθε με δική της προτοβουλια και καθησε μπροστά μου και τώρα μιλάμε αρκετά. Θέλω να της πω ότι μου αρέσει ΤΡΕΛΑ αλλά δεν βρίσκω το θάρρος καθώς στα διαλείμματα είναι με τις φίλες της και όταν καμιά φορά πάμε για καφε μετά το σχολειο έρχεται μαζι και η παρεα...
Τέλος πάντων από τη συμπεριφορά της πιστεύω ότι γουστάρει αλλα επειδή δεν τα έχω ξαναφτοιαξει με κοπέλα δεν ξέρω πως και τι να της πω?

Κάθε απαντηση δέκτη και ευχαριστώ προαιρετικά!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142315 από lida στις 21 Οκτωβρίου 2018, 9:54πμ

lida

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 17/8/2017
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Δεν εχετε facebook? Εκει λεγονται πολλα πιο ευκολα. Αλλιως στειλε της γραμμα οπως θα εκανε ο παπους σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #142317 από ted729 στις 21 Οκτωβρίου 2018, 11:08πμ

ted729

Εικονίδιο
μέλος από: 20/10/2018
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε μου,

Αρχικά έχεις ένα πλεονέκτημα έναντι των άλλων που μπορεί να τη γουστάρουν. Κάνετε ήδη παρέα, οπότε το σύμπαν σου ανοίγει το δρόμο.
Έχετε μια σχετική οικειότητα. Εδώ τα πράγματα είναι απλά και ο δρόμος διπλός. Μπορείς από μόνος σου να πας και να χωθείς στην παρέα της και να την πλησιάσεις αργά και ύπουλα. Να κάνεις τους φίλους/φίλες της να σε συμπαθήσουν και να πέσει σαν ώριμο σύκο την κατάλληλη στιγμή. Πώς να χωθείς? Πλησίασε και ρώτησέ τις κάτι που όλες θα έχουν μια απάντηση. Π.χ. "Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, εσέις σαν γυναίκες τι πιστεύετε για......κτλ κτλ. Μετά κάνε μια ερώτηση σε εκείνη. Είναι ένας τρόπος να σπάσει ο πάγος.

Τώρα αν είσαι πολύ ντροπαλός και όχι τόσο κοινωνικός για να κάνεις όλα αυτά η τεχνολογία έχει την λύση. Αν έχετε facebook, προς θεού μην της μιλήσεις έτσι στο άκυρο! Άρχισε να εμφανίζεσαι σιγά σιγά.
Αρχικά κάνε σχόλια σε ποστ κοινών φίλων για να αρχίσει να σε παίρνει χαμπάρι και εκείνη, να της γίνεις οικεία φάτσα. Προσπάθησε όσα λες να μην είναι υπερβολικά, να έχουν χιούμορ και να μην είναι προσβλητικά. Αλλά να ταιριάζουν και με τον χαρακτήρα σου. Μετά αν είστε φίλοι με την τύπισσα τσέκαρε τι της αρέσει, μουσικά και τέτοια. Και κάθε βδομάδα ανέβαζε κάτι που "λογικά" θα της αρέσει ώστε να σου κάνει κανένα like σχόλιο κλπ και να έχεις αφορμή να της πιάσεις κουβέντα.

Προσωπικά θα σου πρότεινα το πρώτο, να χωθείς δηλαδή στην παρέα της στο διάλειμμα. Και ας είναι κορίτσια, ίσα ίσα θα ανεβείς στην υπόληψή τους για το θάρρος σου και αν καταλάβουν ότι ενδιαφέρεσαι για εκείνη πίστεψέ με θα σας διευκολύνουν με το να σας φέρουν κοντά και μόνους. Θα ήταν καλύτερο εκτός σχολείου βέβαια να πάτε την πρώτη φορά μόνοι σας.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142318 από Geopeo στις 21 Οκτωβρίου 2018, 12:30μμ

Geopeo

Εικονίδιο
μέλος από: 21/10/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Οκ ευχαριστώ για τη βοήθεια παίδες!
😉
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login