Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Η Μαλβίνα Κάραλη στην τηλεόραση, να τρίζει συθέμελα το σκατοπολιτισμό σας.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Πως θα γνωριστούμε;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #143209 από Steve94 στις 21 Μαΐου 2019, 11:50πμ

Steve94

Εικονίδιο
μέλος από: 21/5/2019
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες. Το όνομά μου είναι Στέφανος και είμαι 25 χρονών. Πρόσφατα καψουρεύτηκα, ενθουσιάστηκα, πείτε το όπως θέλετε, με τη Βάσω. Η Βάσω είναι 28 χρονών και δουλεύει σε καφετέρια. Δεν την είχα προσέξει μέχρι που έτυχε και περνούσαμε από τον ίδιο δρόμο και ήταν σαν τα μάτια μας να ενώθηκαν. Πρόσφατα πήρα ένα καφέ και κοιταζόμασταν. Μπορεί βέβαια να έλεγε μέσα της "τι κοιτάει αυτός" ή "κάπου τον ξέρω" . Τώρα το αν της αρέσω ή όχι είναι μια άλλη ιστορία, αλλά θέλω να πιστεύω πως της αρέσω (σας το λέει άτομο που βλέπει το ποτήρι μισοάδειο :P). Τέσπα. Το πρόβλημα είναι ότι δε γνωριζόμαστε και θέλω να γνωριστούμε και γενικά να το παλέψω. Το όνομά της το ξέρω επειδή τυχαία τη βρήκα στο facebook. Κοινούς γνωστούς (μέσω facebook) έχουμε 3 εκ των οποίων με τους 2 έχω χαθεί και στον άλλον δε θέλω να υποχρεωθώ (γενικά δε μου αρέσει να υποχρεώνομαι) καθώς είναι και ντελιβεράς στην καφετέρια αυτή που δουλεύει η Βάσω. Το θέμα μου τώρα είναι το εξής. Επειδή είναι μεγαλύτερη αν και όχι πολύ, δε θέλω να φανώ γύπας και να της μιλήσω μέσω social media, είμαι της παλιάς σχολής, χώρια ότι αν κάτι στραβώσει δε θα έχω μούτρα να ξαναπατήσω εκεί και πάει συνεχώς η παρέα μου εκεί. Τώρα κάποιος/α μπορεί να μου προτείνει να της πιάσω κουβέντα αλλά τα προβλήματα που παρουσιάζονται είναι τα εξής: Δουλεύει μαζί με την αδερφή της οπότε ντρέπομαι, ξέρω τον ντελιβερά και δε θα 'χω μούτρα να ξαναπάω όπως προείπα και δε δουλεύει σερβιτόρα αλλά ταμείο/καφέδες. Ξέρω είπα πολλά, κάποιοι/ες ταυτίζονται και άλλοι/ες θέλω να με καταλάβουν και να μπουν στη θέση μου. Και για να είμαστε ειλικρινής, αγόρια αλλά κυρίως κορίτσια, όσο καλό σκοπό και να 'χει κάποιος, από τα social media δεν τον παίρνετε και πολύ στα σοβαρά. Ελπίζω να έχετε κάτι να προτείνετε ώστε ούτε να εκτεθώ αλλά ούτε να φανώ πέφτουλας! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login