Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ποτέ δεν κατάφερα να τελειώσω κάτι αλλά τώρα θ
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Τον θέλω αλλά ντρέπομαι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144186 από captainamerica'sGirl στις 14 Νοεμβρίου 2019, 7:46μμ

captainamerica'sGirl

Εικονίδιο
μέλος από: 14/11/2019
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Η φάση η δικιά μου είναι καπως περίεργη όπως και πάντα άλλωστε. Είμαι πρωτοετής και από την πρώτη μέρα που πάτησα στην σχολή μου και είδα ένα παιδί μου κόλλησε τόσο άσχημα στο μυαλό που δεν μπορώ να σταματήσω από τότε να τον σκέφτομαι. Μ'αρεσει πάρα πολύ και δεν μπορώ καν να περιγράψω το ποσό με λόγια. Σε φάση δεν έχω ξανά βρει ποτέ κάποιον να μ'αρεσει τόσο απόλυτα. Μου φαίνεται τόσο αστείο και ταυτόχρονα τόσο περίεργο και αμήχανο ίσως για τον εαυτό μου το να κολλάει τόσο σε ένα άτομο και να φέρεται έτσι γιατί πολύ απλά εγώ δεν είμαι έτσι γενικότερα σε αυτά η μαλλον δεν ήμουν ποτέ έως τώρα.. Δεν μαρεσει τόσο να συζητάω με τους άλλους για αυτά ειδικά τόσο νωρίς γιατί δεν με παίρνουν και πολύ στα σοβαρά μιας και τον ξέρω μόνο 1.5 μήνα και είναι και για μένα άβολο να εξηγώ. Τέλος πάντων το συγκεκριμένο άτομο δεν το ήξερα καθόλου και δεν είχα κανένα στοιχείο για αυτό για 3 βδομάδες σερί μέχρι που εντελώς τυχαια ανακάλυψα το όνομα του και εως εκεί. Δεν έχουμε μιλήσει ποτε και δεν τυχαίνει κιόλας. Παρόλο που με την παρέα που είναι μαζί έχω γνωριστεί με όλα σχεδόν τα παιδιά και έχουμε ανταλλάξει 1-2 κουβέντες με εκείνον δεν τυχαίνει ποτέ. Τον βλέπω να μιλάει ελάχιστα γενικά και δεν ξέρω αν είναι ντροπαλός η αντικοινωνικο. Ξέρω μονάχα πως θα πέθαινα για ένα έστω "γειά" μαζί του. Είμαι όμως επίσης φοβερά ντροπαλή ειδικά με τα αγόρια που μου αρέσουν και μόνη μου δεν παιζει να κάνω βήμα και επίσης έχω την υποψία πως έχει καταλάβει οτι μου αρέσει. Τον έχω πιάσει να με κοιτάει λίγες φορές αλλά κυρίως τις τελευταίες μέρες με κοιτάνε οι φίλοι του περίεργα και δεν ξέρω τι σημαίνει αυτο.. Τέλος πάντων αν βρίσκεται κάποιος σε παρόμοια φάση η είναι αγόρι και θέλει να με βοηθήσει η κορίτσι που ξέρει τι πρέπει να κάνω ας μου πει ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #144198 από Hesperos στις 18 Νοεμβρίου 2019, 9:08πμ

Hesperos

Εικονίδιο
μέλος από: 16/10/2019
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καλησπέρα,
Εμένα, μια παλιά μου κοπέλα, είχε το ίδιο πρόβλημα με μένα. Αυτό που έκανε ήταν μια μέρα, μετά τα εργαστήρια, και καθώς πήγαινα στο κυλικείο, απλά με χαιρέτησε και μου χαμογέλασε. Έπειτα μίλησε με το κολλητό και τη κολλητή μου και ήρθε σε επαφή μαζί μου μέσα από αυτούς. Ήταν μια πολύ ωραία προσέγγιση!
Ελπίζω να βοήθησα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login