Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Οι άλλοι είναι πιο πετυχημένοι από σένα.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Βοήθεια παρακαλώ!!!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145206 από ELLADARA στις 25 Ιουνίου 2020, 7:34πμ

ELLADARA

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/4/2020
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φόρουμ....εχω ενα προβλημα και θα σας παρακαλουσα να μην το αγνοήσετε....ειμαι 16 και πριν κατι μηνες ειχα μια σχεση με μια κοπελα η οποια σχεση δν πηγε και πολυ καλα....ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ....γενικα οποτε συναντιόμασταν υπηρχε μια αμηχανια και παντα καταληγαμε να ειμαστε με παρεα....Τελος παντων αποφάσισα να το τελειώσω και να μην ξανασχοληθω μεχρι να μεγαλωσω κι αλλο....Προσφατα ομως μια φιλη μου αρχισε να μου αρεσει και εμαθα οτι και αυτη θα εκανε κατι....αλλα απο την αλλη κολωνω να προχωρησω γιατι φοβαμαι μην ξανασυμβει το ιδιο....μια σχεση τι πρεπει να περιλαμβανει ωστε να κυλλανε ολα ομαλα και φυσιολογικα και να μην υπαρχει ποτε αυτη η αμηχανία....αφηστε απεξω το σεξ....αλλα για ολα τα αλλα θελω μια γνωμη....ειμαι απεγνωσμενος....ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ.....ευχαριστω
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #145207 από Akis2000 στις 25 Ιουνίου 2020, 9:27πμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καταρχάς σχέση πραγματική και συναίσθημα είναι να είσαι με κάποιον ή κάποια που γουστάρεις και γουστάρει να είστε μαζί ακόμα και μέσα στο πλήθος. Είναι το συναίσθημα που βιώνεις, το φτερούγισμα που νιώθεις και μόνο που βρίσκεστε στον ίδιο χώρο. Που κοιτάζεστε και που έστω και «τυχαία» αγγίζεστε. Και όταν συμβαίνει αυτό τότε σίγουρα θα βρείτε τον τρόπο να βρεθείτε και κάπου μόνοι. Αν τώρα μου λες ότι υπήρχε αμηχανία σε κάθε σας συνάντηση και ότι κάθε φορά κατέληγε να βρίσκεστε με παρέα τότε λυπάμαι που θα το πω αλλά και οι δύο, ή τουλάχιστον ο ένας από τους δύο δεν ένιωθε αυτό το κάτι σε αυτή την σχέση που θα τον έκανε να επιδιώξει να απομονωθεί κάπου με τον άλλο. Τώρα είτε ήσουν εσύ αυτός που δεν ένιωθες όσο έπρεπε, είτε η φίλη σου έχει μικρή σημασία. Το πιο σημαντικό είναι που το τελείωσες και έτσι σταματήσατε να κοροϊδεύετε τους εαυτούς σας με αυτή την «σχέση» Για σεξ δεν θα πω ότι είσαι πολύ μικρός αλλά ούτε και ότι σε έχουν πάρει τα χρόνια. Είσαι σε ηλικία που ακόμα έχεις τον χρόνο να βρεις αυτή που θα θέλεις πραγματικά να είναι η πρώτη σου φορά. Και αφού έχεις αποβάλει από το μυαλό σου αυτή την έννοια, τότε αν πραγματικά σε ενδιαφέρει το κορίτσι που γνώρισες, τότε κάνε κίνηση χωρίς να φοβάσαι τι θα συμβεί ή που θα καταλήξει. Μπορεί και πουθενά, μπορεί όμως και κάπου. Θα σε συμβούλευα να ζήσεις αυτά τα όμορφα συναισθήματα της ηλικίας που περνάς μέχρι εκεί που δεν παίρνει χωρίς άγχος. Και πίστεψέ με, από σχέση σε σχέση θα είσαι και πιο έτοιμος να δίνεις απαντήσεις από μόνος σου στα όποια ερωτήματά σου. Σου εύχομαι ότι καλύτερο φίλε και πάνω από όλα σεβασμό στα πρόσωπα που κάνεις σχέση. Ακόμα και στις περιπτώσεις που δεν τον εισπράττεις, εσύ φρόντισε να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου. Σίγουρα κάποια στιγμή θα υπάρξει αυτή που θα σου τον ανταποδώσει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145209 από ELLADARA στις 25 Ιουνίου 2020, 10:06πμ

ELLADARA

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 3/4/2020
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Ακη μου εφτιαξες την ημερα ρε φιλε....να σαι καλα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145275 από Angel_baby στις 08 Ιουλίου 2020, 9:38πμ

Angel_baby

Εικονίδιο
μέλος από: 8/7/2020
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Πρέπει να λάβεις υπόψιν σου πως άμα δεν τολμήσεις να κάνεις κάτι τότε θα το μετανιώσεις ! Καταλαβαίνω ότι με τη προηγμένη κοπέλα σου τα πράγματα δεν πήγανε και τόσο καλά αλλά δεν βρίσκω τον λόγο να κολώνεις να κάνεις κίνηση σε μια που σου αρέσει και της αρέσεις ταυτόχρονα ! Το θεωρώ παράλογο εκτός και άμα δεν σου αρέσει τόσο πολύ . Είμαι της άποψης πως πρέπει να το δοκιμάσεις και να δεις μέχρι που θα πάει . Σιγά σιγά και όχι με βιαστικές κινήσεις. Είναι ενα συνηθισμένο λάθος όλων μας που θέλουμε όλα να τα κάνουμε γρήγορα ,αλλά πίστεψέ με, το τέλειο θα είναι να αποκτήσετε πρώτα οικειότητα και μετά να κάνετε σχέση (άμα όντως ψάχνεις για κάτι σοβαρό ) . Μάθε για εκείνη , τα ενδιαφέροντα της , να είσαι σωστός απέναντι της και βγείτε βόλτες δύο σας ώστε να έρθετε πιο κοντά . Πιστεύω πως άμα ακολουθήσεις τις συμβουλές μου θα τα πάτε πολύ καλά. Όσο για την προηγούμενη σχέση σου , απλά έτυχε και κατέληξε. Άλλωστε τα λάθη είναι για να μαθαίνουμε και να προχωράμε παρακάτω .
Και να θυμάσαι ! Το καλό πράγμα αργεί να έρθει

Ελπίζω να βοήθησα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login