Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ισχυρό φύλο είναι αυτό που ζει (κατά μέσον όρο) επτά χρόνια λιγότερο από το ασθενές.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Friendzone

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145860 από Labrini_skg στις 14 Ιανουαρίου 2021, 7:34μμ

Labrini_skg

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2021
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σας, λοιπόν, έχω ένα θεματάκι με την φίλη μου. Που λέτε, έχω φάει κόλλημα μαζί της, μου αρέσει ερωτικά αλλά αυτή δεν παίζει να ενδιαφέρεται. Βέβαια δεν της έχω ανοιχτεί ποτέ, αλλά ενώ έχει δηλώσει ότι είναι μπάι, συνεχώς βγαίνει με άντρες και συζητάει και μαζί μου για αυτούς, οπότε θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να της πω κάτι, γιατί και θα εκτεθώ και θα χαλάσει η φιλία μας. Από εκεί και πέρα το πρόβλημα είναι το εξής . Ενώ εγώ προσπαθώ αρκετό καιρό να τη βγάλω απ' το μυαλό μου, υπάρχει η πρόταση να συγκατοικήσουμε . Και δεν ξέρω τι να κάνω. Το λογικό είναι να πω όχι , γιατί θα μου είναι δύσκολο ειδικά αν φέρνει κάποιον άλλον στο σπίτι, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως βοηθήσει αυτό να την ξεπερασω , βλέποντάς την καθημερινά, γιατί θα σπάσει το ιδανικό προφίλ που έχω χτίσει γι αυτήν. Εσείς τι λέτε;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145861 από NebulaSpirit στις 15 Ιανουαρίου 2021, 5:46πμ

NebulaSpirit

Εικονίδιο
μέλος από: 10/2/2016
μηνύματα: 91 αποδεκτές 0
Καταρχάς δεν είστε φίλοι. Μην κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις. Αυτή σε βλέπει σαν φίλη της και εσύ απλά το παίζεις φίλη περιμένοντας μια ευκαιρία. Αυτό δεν είναι κακό, αλλά μην αλλάζουμε και το νόημα των λέξεων. Από εκεί και πέρα ξεκόλλα. Μην συγκατοικήσεις μαζί της γιατί θα χάσεις κι άλλα χρόνια από την ζωή σου. Αν σε γούσταρε θα είχε ήδη γίνει κάτι. Το ότι κάθετε και σου λέει και τα γκομενικά της σημαίνει ότι απλά σε θέλει για αποκούμπι της. Προχώρα πάρα κάτω αλλιώς απλά θα αναλώνεσαι γύρω της και θα χάνεις άλλες ευκαιρίες. Αυτές οι "φιλίες" είναι φουλ καταστροφικές. Ακόμα και αν παίξει κάποτε κάτι μεταξύ σας θα είναι προσωρινό και 99% θα είναι έπειτα από κάποια απογοήτευση από κάποιον γκόμενο της. Απλά πάρε απόφαση ότι έχεις γίνει η δικλίδα ασφάλειας των ανασφαλειών της και προχώρα πάρα κάτω. Έτσι κι αλλιώς αυτό που έχετε δεν είναι φιλία. Είναι μονόπλευρο. Οπότε δεν έχεις να χάσεις κάτι διότι ποτέ δεν είχες κάτι για να το χάσεις. Φιλικά στα λέω αυτά γιατί λίγο πολύ όλοι έχουμε κάνει το λάθος να χάσουμε μήνες και χρόνια από την ζωή μας σε τέτοιες καταστάσεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #145927 από Akis2000 στις 09 Φεβρουαρίου 2021, 12:40μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0
Όταν λες έχει δηλώσει μπαι, εννοείς ότι λέει πως την ελκύουν και οι γυναίκες απλά ή έχει κάνει και κάτι με κάποια; Δεν μπορώ να μιλήσω με τόσο απόλυτο τρόπο όπως ο προηγούμενος σχετικά με το αν σε θέλει ή αν θα σε έβλεπε ερωτικά κάποια στιγμή στο μέλλον. Αυτό δεν το ξέρεις εσύ που την ζεις καθημερινά, πως μπορούμε να ξέρουμε εμείς που ότι πληροφορίες έχουμε τις έχουμε μόνο από εσένα. Το σίγουρο είναι ότι αν δεν δεχτείς να συγκατοικήσεις μαζί της, σε περίπτωση που δεν γίνει κάτι μεταξύ σας, δεν θα είσαι ποτέ σίγουρη αν θα μπορούσε να συμβεί κάτι ζώντας κάτω από την ίδια στέγη. Μπορεί να μην γινόταν, μπορεί όμως και να γινόταν. Βέβαια μιλάμε πάντα για ρίσκο και στο τέλος εκτός από ερωμένη να την έχανες και ως φίλη. Τι να πω, πολύ δύσκολη κατάσταση. Θα μπορούσε βέβαια να ήταν ακόμα πιο δύσκολη καθώς αρκετές κοπέλες ερωτεύονται φίλες αλλά είτε δεν είναι, είτε δεν ξέρουν αν είναι bi με πιθανότητες αν δεν είναι και τους έρθει κάπως στο τέλος να τις χάσουν και από φίλες. Εσύ τουλάχιστον λες ότι έχει δηλώσει bi οπότε το σενάριο της αμφιβολίες για το πώς θα έβλεπε μία σχέση με κοπέλα γενικά να μην υπάρχει. Αν τώρα θα ήταν διαθετημένη να κάνει κάτι μαζί σου είναι στο χέρι σου να το ανακαλύψεις. Πάντως νομίζω θα ήταν καλή η ιδέα να μείνετε μαζί καθώς αν τελικά γίνει κάτι θα είναι και αυτό που επιθυμείς. Αν όμως είναι να μην γίνει κάτι νομίζω θα το καταλάβεις τους πρώτους μήνες καθώς πλέον θα έχετε τον δικό σας χώρο, τις δικές σας προσωπικές στιγμές και εφόσον θέλει και αυτή τις δικές σας ευκαιρίες για να γίνει. Αν δεις ότι δεν προχωράει είτε με τον τρόπο της, είτε γιατί θα το ξεκαθαρίσετε στα ίσια, τότε και μόνο τότε θα είσαι σε θέση να συνεχίσεις για άλλα. Ελπίζω να βοήθησα κάπως
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login