Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Θα πληρώσεις για τις αμαρτίες σου. Αν έχεις ήδη πληρώσει, παρακαλώ αγνόησε αυτό το μήνυμα.
Τρίτη, 16 Απριλίου

το ύψος φταίει για την ανασφάλεια;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #158605 από dumpon3 στις 03 Ιουνίου 2022, 2:38μμ

dumpon3

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα. Ενώ σε όλα μου τα σχολικά έτη ποτέ δεν μου πέρναγε καν από τα μυαλό, φέτος άρχισα να το δίνω περισσότερο σημασία. Σε λίγους μήνες κλείνω τα 18 και έχω ύψος 1,76 και ενώ σε θέμα διαφοράς ύψους, είμαι κομπλέ με όλες σχεδόν τις κοπέλες, μια σκέψη με κρατάει πίσω. Όμορφος όπως μου λένε είμαι, γυμνασμένος είμαι και είμαι παντελώς εξωστρεφής. Από 1η γυμνασίου μέχρι τρίτη λυκείου γνώρισα όλη μου την πόλη και κάθε βράδυ είμαι βόλτα. Όμως με απασχολεί ότι πάρα πολλά αγόρια με περνάνε από λίγο έως πολύ στο ύψος και κακά τα ψέματα αυτός πιστεύω ήταν ο λόγος που είχα λίγες κοπέλες. Εκτός αυτού άργησα και πολύ μέχρι την πρώτη φορά που φασώθηκα. Με λίγα λόγια όταν είμαι σε μια παρέα από 10 αγόρια που οι 8 είναι ψηλότεροι και γνωρίσουμε 2 κοπέλες, είμαι σίγουρος ότι αυτές θα πάνε σε αυτούς. Μπορεί να είναι και κόμπλεξ γιατί προτιμάω καμια φορά να βγαίνω μόνο με κοντούς ώστε να είμαι εγώ το επίκεντρο. Ευχαριστώ για την όποια σκέψη σας μου μοιραστείτε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158607 από Katee75 στις 03 Ιουνίου 2022, 10:58μμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0
Νομίζω πως όλα είναι στο μυαλό σου.Δεν είσαι και 1.60 ας πούμε για να έχεις τόσο θέμα όσο νομίζεις.Αλλα και να ήσουν 1.60,δεν θα έπρεπε να σε πειράζει γιατί έτσι είσαι.

Συνήθως,οι άλλοι σε βλέπουν οπως βλέπεις εσύ τον εαυτό σου.
Υπήρχαν στιγμές στην ζωή μου που όταν ένιωθα όμορφη,τα άτομα τριγύρω μου έλεγαν "τι όμορφη που είσαι".Και, αντίστοιχα,όταν ένιωθα κάποια ανασφάλεια ή δεν θα μου έλεγαν κάτι,ή θα μου έλεγαν "καλά, γιατί είσαι πεσμένη σήμερα?"
Θέλω να σου πω ότι αν εκπέμπεις στους άλλους ότι έχεις θέμα με τον εαυτό σου,τον κατεβάζεις.


Επίσης,οι κοπέλες κοιτάζουν όποιον τους κάνει το κλικ εκείνη την ώρα.Δεν θα σε πάρουμε και με την μεζούρα και θα σου πούμε ότι δεν κάνεις επειδή δεν είσαι 1.80 .
Οι κοντές κοπελίτσες επίσης (σου μιλάει άτομο που είναι 1.50 ακριβώς αυτή τη στιγμή) προτιμάμε άτομα στο ύψος σου,για να μην μας σπάσει κανένας σβέρκος:)
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #158608 από Guard Leoo στις 04 Ιουνίου 2022, 2:55πμ

Guard Leoo

Εικονίδιο
μέλος από: 9/5/2022
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μαλακίες τούμπανα αδερφέ και εγώ 1,75 είμαι αλλά θέμα με τις κοπέλες δεν αντιμετώπισα ποτέ. Αυτό που σου αναφέρει η Katee75 πάνω ισχύει. Οτι όπως σε παρουσιάζεις, έτσι σε βλέπουν κιόλας και το ξέρω από καθημερινή προσωπική μου εμπειρία. Τώρα όσο για το ύψος και για τις κοπέλες άκου τι θα σε πω που έχουμε το ίδιο ύψος. Φυσικά και παίζει ρόλο το πόσο ψηλός είσαι αλλά αν ένας φίλος σου 1,85 είναι με κόκκινα μαγουλάκια και κεκεδίζεις και εσύ λες δυο λέξεις και καταλήγεις να γαμάς, είσαι πολύ καλύτερος του. Επίσης ρε φίλε να σε πω κάτι. Υπήρχαν άτομα που ήταν 1,60 1,65 1,68 και παίξαν στο γ@μημένο NBA. Παίξαν το άθλημα που το ύψος παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο από τα πάντα και πήγαν μπροστά σε άτομα που ήταν 2,18 τους κοίταξαν στα μάτια και προσπάθησαν να βάλουν καλάθι μπροστά τους. Τι δικαιολογία έχεις εσύ που είσαι 1,75 και θες να ρίξεις μια γκομενίτσα 1,62; Το μόνο εύκολο είναι ρε φίλε να κατηγορείς άκυρους παράγοντες για να βγάλεις την ευθύνη απο τον εγκέφαλο σου. Δηλαδή να λες α δεν έχω ωραία μαλλιά, δεν έχω μαλλιά, δεν είμαι ψηλός, δεν βγάζω λεφτά, έχω στραβό πουλί και για αυτό δεν έχω γκόμενες. Φίλε πιάσε τη ζωή από τα @ρχίδια και πάρε αυτό που θες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158623 από Kkka στις 09 Ιουνίου 2022, 10:17μμ

Kkka

banned
μέλος από: 9/6/2022
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Κοίτα το ύψος είναι κάτι που πειράζει γενικά όλους τους άντρες και βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια θέση αλλά θα σου πω αυτό από την στιγμή που έχεις φίλους είσαι γυμνασμένος και περνάς καλά τότε όλα μια χαρά μην το σκέφτεσαι καν για τις κοπέλες το μόνο που έχει να κάνεις είναι να πας εκεί σε καμία και πες τις κάνα αστειάκι ξέρεις τώρα και θα έρθεις γενικά έτσι ποιο κοντά μαζί της και σου κάτσε
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login