Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σοβιέτα φοράνε οι Ρωσσίδες. Στη Σερβία φοράνε σερβιέτα.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Μπερδεμένος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #165302 από Basilhs321 στις 24 Απριλίου 2023, 5:29πμ

Basilhs321

Εικονίδιο
μέλος από: 24/4/2023
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Χαίρεται!

Λοιπόν, η κατάσταση έχει ως εξής. Σήμερα έμαθα από τον κολλητό μου, πως η ωραιότερη κοπέλα της τάξης έχει πολύ μεγάλο κόλλημα με εμένα. Μα δεν σταματάει εκεί. Η συγκεκριμένη κοπέλα έχει από ότι φαίνεται χρονια έρωτα μαζί μου, σε σημείο που κλαίει και στεναχωριέται που δεν έχω ανταποκριθεί ιδιαίτερα στα όσα αφήνει να εννοηθούν. Θα αναφέρω επίσης πως γνωρίζαμε με τον κολλητό μου πως κάτι τρέχει, καιρό τώρα, αφού μονίμως και κοιτούσε, πλησίαζε και άλλα πολλά.
Το πρόβλημα είναι το εξής: εγώ δεν ψάχνω για σχέση αυτή τη στιγμή, και δεν έχω καμία όρεξη να βρεθώ δεσμευμένος. Παρόλα αυτά η κοπέλα (σύμφωνα με τη μαρτυρία ενός φίλου μας, και ξαδέλφου της) περνάει δύσκολα, και δεν θέλω να της προκαλώ τόσο στρεσογόνες καταστάσεις. Φυσικά βέβαια, αν και δεν ψάχνω σχέση δεν θα με χαλούσε να κάνω κάτι μαζί της(μιας και όπως προείπα, είναι πολυ εμφανισιμη).
Κάθε συμβουλή για το τι θα μπορούσα να κάνω, είναι καλοδεχουμενη. Ευχαριστώ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #165312 από Panos888 στις 25 Απριλίου 2023, 5:09πμ

Panos888

Εικονίδιο
μέλος από: 26/9/2022
μηνύματα: 68 αποδεκτές 2
Βασίλη μου αυτά είναι προβλήματα!

Από πλευράς μου θα σου έλεγα όπως μας τα είπες εδώ ξηγημένα, το ίδιο να κάνεις και με την κοπέλα._ Τόσο απλά.

Καταρχήν ό,τι και να γίνει μεταξύ σας πρέπει να είσαι κύριος και ξεκάθαρος.

Μπορείς να της πεις ότι είσαι πανέμορφη, σούπερ, καταπληκτική, αλλά δεν ενδιαφέρομαι για σχέση και δέσμευση και να λήξει εκεί.

Αν της πεις ό,τι θα ήθελα κάτι στο μεταξύ μας αλλά στο χαλαρό μιας και δεν είμαι για πολλά-πολλά, είτε θα θυμώσει/απογοητευτεί είτε η κάψα της θα είναι τέτοια που θα ενδώσει σε μία ''ελεύθερη'' σχέση, αλλά να ξέρεις, σταδιακά θα δει ότι ''δεν της κάνει'' αυτό το μοτίβο και σιγά-σιγά παρέα με γκρίνια και μούτρα, θα αρχίσει να σε κυκλώνει και να σε σφίγγει σαν τον πύθωνα. Σε αυτό το σενάριο θα αρχίσουν και τα προβλήματα.

H επιλογή δική σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login