Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πώς να εξηγήσω το σχολείο σε μια ανώτερη διάνοια; (Elliot, E.T.)
Παρασκευή, 19 Απριλίου

δυσκολα τα πραγματα...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #69254 από viva.che στις 19 Δεκεμβρίου 2010, 3:23πμ

viva.che

Εικονίδιο
μέλος από: 19/12/2010
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
γεια σας..ειναι πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ και ειπα να πω τον πονο μου.λοιπον προκειται για τζερτζελο αναμεσα με παρεα και γκομενα..λοιπον μην τα πολυλογω ειμασταν βασικα μια παρεα τριων ατομων.περνουσαμε γενικα καλα και οποτε ειχαμε ορεξη περνουσαμε και χρονο με κοριτσια.το πραγμα αλλαξε στη διημερη..μου αρεσε μια κοπελα και βρηκα την ευκαιρια με λιγα λογια να τη ''ριξω''.της ειπα επισης οτι δεν ειμαι ετοιμος για κατι πιο σοβαρο και φανηκε να το δεχεται.το πραγμα αλλαξε ομως οταν η παρεα μου αρχισε να μου λεει πωςκαι καλα ειμαι μο...δ..λ..ος κτλ εγω φυσικα νευριασα και μαλωσαμε.παρολα αυτα αρχισαμε να ξαναβγενουμε μαζι για λιγο οσπου αρχισουμε να ξαναμαλωνουμε..συνολικα απο την εκδρομη και μετα εχουμε μαλωσει σσοβαρα 5-6 φορες και ειναι μια εβδομαδα.το συζητησαμε το θεμα και μου ειπαν οτι τησ δινω πολυ σημασια..εμενα με προβληματιζει το οτι με αφηνουν συχνα στην απεξω και κυριως βρισκουν συνεχως λογουσ να μαλωνουμε και πεταν σποντες ειδικα οταν ειναι και αυτη μπροστα..τελικα μιλησαμε και μου λενε οτιεξ αιτιας αυτηνης και απο τις φιλες της μαλωνουμε γιατι εχουν παρει θαρρος.εχω μπερδευτει θελω συμβουλες ασαπ
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #69256 από jimmas στις 19 Δεκεμβρίου 2010, 1:27μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν ξέρω τι κάνει αυτή και οι φίλες της ώστε να μαλώνεις με την παρέα σου αλλά όσο για 'σένα, είναι λογικό να μην μπορείς να είσαι συνέχεια με τους φίλους σου... Σκέψου το ενδεχόμενο να σε ζηλεύουν.

Από την στιγμή που μπήκες σε μια σχέση οφείλεις να αφιερώνεις και σε αυτή χρόνο και έτσι πρέπει γενικά να μοιράζεσαι. Kάποια βράδια είναι λογικό να μην βγαίνεις με την αντροπαρέα ή κάποιες άλλες φορές να κάνετε κάτι όλοι μαζί.

Και στην τελική πιστεύω πως δεν είναι κακό να αφιερώνεις λίγο παραπάνω χρόνο στην κοπέλα από ότι στους φίλους μιας που στην αρχή υπάρχει αυτός ο ενθουσιασμός. Κατά τα άλλα εννοείται πως η φιλία είναι σημαντική και πρέπει σε κάθε περίπτωση να κρατάς ισορροπίες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69259 από viva.che στις 19 Δεκεμβρίου 2010, 2:16μμ

viva.che

Εικονίδιο
μέλος από: 19/12/2010
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
συμφωνω.τους το εχω εξηγησει αλλα δεν....θα μπορουσα να ξεκοψω αλλα εκτος του οτι δεν το θελω οι αλλες παρεες ειναι πολυ ''soft'' αν με καταλαβαινεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69268 από giannisefoa στις 19 Δεκεμβρίου 2010, 6:11μμ

giannisefoa

μέλος από: 6/5/2009
μηνύματα: 292 αποδεκτές 0
Το ίδιο ακριβώς έγινε και στην δικιά μου παρέα...Η αλήθεια είναι ότι τον κατηγόρησα(κυρίως επειδή ήταν ο συνδετικός κρίκος της παρέας και σπάσαμε μετά).Αλλά η αλήθεια είναι ότι τον ζήλευα και μου την έδινε που είχε αυτός την εναλλακτική της γκόμενας ενώ εγώ όχι...Βέβαια το παραπάνω συνέβαινε κυρίως λόγο του ότι τελικά λόγο αυτής του της σχέσης η παρέα διαλύθηκε.Κατά τ άλλα δεν νομίζω αν συνέχιζε η παρέα να είχα πρόβλημα μαζί του.Ίσα-ίσα θα του ζητούσα να μου γνωρίσει καμιά φίλη της :P Κατά την γνώμη μου αυτό που πρέπει να κάνεις είναι απλά να μην τους φτύνεις και μετά να ζητάς την παρέα τους.Κράτα μια ισορροπία στην κατάσταση και δείχνε τους ενδιαφέρον.Πχ πες τους ένα Σάββατο βράδυ να βγείτε για ποτό κτλ...Εγώ πάντως στο ζήτημα φίλοι-γκόμενα κρατάω μια ισορροπία περίπου στο 30%-70% αλλά δεν τους πειράζει.Αυτοί βγαίνουν και κάνουν χαβαλέ κι εγώ ότι κάνω με την γκόμενα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69269 από viva.che στις 19 Δεκεμβρίου 2010, 6:35μμ

viva.che

Εικονίδιο
μέλος από: 19/12/2010
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
δηλαδη ειστε ακομα η ''παλιοπαρεα'' και απλα εσυ λειπεις καποιες φορες λογω γκομενας? εγω αν το επιχειρουσα αυτο η μου..ν..δ..λ.ο θα με ελεγαν η κλα..ψ..μ..ου..ν.ι..και τελικως εχεις εναλλακτικη παρεα.?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69286 από jimmas στις 19 Δεκεμβρίου 2010, 11:33μμ

jimmas

Εικονίδιο
μέλος από: 29/5/2010
μηνύματα: 233 αποδεκτές 0
Αυτές οι προσφωνήσεις είναι καθαρά θέμα ζήλιας και ανωριμότητας.

Και σε εμένα έτυχε το ίδιο και ακριβώς με αυτό που λες giannisefoa, ήταν ένας συνδετικός κρίκος... Εννοείται πως εκφράστηκαν κάποια παράπονα αλλά τίποτα δεν άλλαξε (εκτός του ότι αραιώσαμε σε μεγάλο βαθμό βέβαια). Απλά όλο αυτό με έκανε να καταλάβω πως οι δεσμοί της παρέας δεν ήταν και τόσο γεροί να γίνει όλο αυτό...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69699 από extemepaoki στις 30 Δεκεμβρίου 2010, 3:20μμ

extemepaoki

μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0
μου_ο_ουλος,κλαψ_μ_υνης=Μαυρη κακια ΖΗΛΙΑΑΑ!!

Φροντησε η παρεα σου ν αποτελται απο καλους φιλους!Κ δεν θα εχεις προβλημα..!

Οι πραγματικοι φιλοι ακομα κ ν ζηλευουν ξερουν ποιο ειναι το καλο για σενα κ θα σε παροτρινουν απο μονοι τους καποιες φορες να πας με την γκομενα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #69700 από σοφός στις 30 Δεκεμβρίου 2010, 4:18μμ

σοφός

Εικονίδιο
μέλος από: 23/10/2010
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
ισως να υπαρχει μια ζηλια μεταξυ σε εσενα κ τους φιλους σου αλλα αν νομιζεις οτι η παρεα σου ειναι πιο σημαντικη τοτε πρεπει να αφιερωσεις μεγαλυτερο χρονο σε αυτους γιατι ειναι πιο σημαντικο να εισαι μαζι τους παρα με την κοπελα κ αυτο θα το δεις οταν τους χασεις....ειναι πολλες φορες που εχουν καταστραφει παρεες για μια κοπελα,σιγουρα θα αφιερωνεις χρονο μαζι της αλλα αν η κοπελα δεν εχει αισθηματα κ δεν μπορει να καταλαβει οτι κ εσυ εχεις ζωη κ περνας καλα με την παρεα σου τοτε λαθος συντροφο διαλεξες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login