Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Έρωτά μου τοκογλύφε, γλύφε το κορμί μου γλύφε.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Δεν μπορώ να με λέει ‘μωρό μου‘

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #82667 από zamanfou στις 28 Ιουλίου 2011, 7:59μμ

zamanfou

Εικονίδιο
μέλος από: 28/3/2011
μηνύματα: 210 αποδεκτές 0
Καλησπέρα! Πρόσφατα ξεκίνησα μία σχέση με συνομίληκό μου...Το θέμα είναι ότι με όσους τα είχα φτιάξει μου φαινόταν περίεργο-άβολο να με λένε ‘μωρό μου‘ και ακόμη πιο περίεργο να το λέω εγώ...Και σε αυτή τη σχέση λοιπόν άρχισε να λέει τέτοια υποκοριστικά από τις πρώτες μέρες...Ξέρω,φέρομαι σαν αγόρι και κομπλεξική...αλλά μου φαίνεται τόσο παράξενο όσο να λες ‘σ’αγαπώ‘ από τον πρώτο μήνα!Σκέφτομαι να του το πω αλλά ο άνθρωπος θα μείνει...Και από την άλλη έχω και τις φίλες μου να μου λένε ότι αν δεν λέω τέτοια είμαι ψυχρή και θα ξενερώσει...!Ε μόνο με αυτά γίνεται κάποια ...γλυκιά?Να του το πω η θα ξενερώσει το παιδί??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82673 από Doctoras στις 28 Ιουλίου 2011, 9:48μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Πες του αρκει να τα εξιγίσεις οπως πολυ ωραία μας τα εξηγησες εδω.Μην νομιζει οτι θελει να τον ξεφωρτωθεις.Πες του οτι σου ακουγιεται καπως.
That's all.Απλα να είσε γλυκια.Μην τον παρεις ξαφνικα και να του πεις σουεχω κανει μια λιστα απο λεξεις που δεν μου αρεσουν.Πες το με πλαγιο τροπο.Κατι θα βρεις για να τον κανεις να το καταλαβει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #82923 από mustirios στις 02 Αυγούστου 2011, 5:41πμ

mustirios

μέλος από: 27/6/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
αυτό με το μωρό μου θεωρείται μια φραση που πρεπει να λέγεται σε μια σχεση..ειναι κατι σαν μεταβατικο στάδιο..δεν είναι κακο που δεν σου αρέσει αφου δείχνεις πως δεν είσαι μια ακόμα τυποποιημενη κοπέλα..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #83168 από parena στις 04 Αυγούστου 2011, 10:54πμ

parena

Εικονίδιο
μέλος από: 3/8/2011
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Zamanfou άντα είχα αυτό το προβλημα ..αλλά γενικά δεν το ανέφερα ποτέ! γενικα εχω προβλημα με τα γλυκολογα..το πολυ πολυ να πω κανενα.."αγάπη" κανενα "αγαπάρα" αυτααα και φυσικα ποτε δεν βάζω το "μου" στο τέλος οπως "αγαπη μου"
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #85852 από ExwOnoma στις 14 Σεπτεμβρίου 2011, 6:22μμ

ExwOnoma

Εικονίδιο
μέλος από: 5/9/2011
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
κοιτα ουτε εγω τρελενομαι να μου λενε μωρο μου προτιμο να μου λενε ετσ "μαρια μου" "μαρακι μου" κ τετοια (παλια ενας με φωναζε "μαρουλι" και ετσι αρχισε η ιστορια με την σαλατα αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα σου...) απλα μιλησε του και πες του οτι σε ψιλοχαλανε αυτα τα γλυκολογα (αμα δεν σε και χαλαει αυτο) και να λεει χαειδευτικα το ονομα σου αλλα μην του πεις να ερθει να μιληστε για να πειτε αυτα αλλα αμα σε ξαναφωναξει "μωρο μ" πες του (χωρις να τον κανεις να νιωσει αβολα και γελα λιγο) να σε φωναζει χαειδεφτικα με το ονομα σου γιατι σου αρεσει καλητερα και τετοια
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login