Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πάντα ένα σεμινάριο τελειώνει καλά. Όλοι χαίρονται που τέλειωσε.
Πέμπτη, 18 Απριλίου

Κάπνισμα στην εφηβεία

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #125418 από johnkapsis στις 16 Φεβρουαρίου 2014, 5:22μμ

johnkapsis

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 8/2/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Γεια σας ειμαι 14 χρονών και πέρυσι με φιλους δοκιμασα το πρώτο μου τσιγάρο.Μου αρεσε πολυ και απο τοτε όποτε εχω χρόνο και όρεξη κάνω ενα οχι παθητικά.Αλλα εχω καπιες απορίες.
1)Τοσο καιρο καπνιζω με φιλους αρα δεν εχω παει να παρω εχω ποτε τσιγαρα και θελω να παρω τα δικα μου.Αμα παο στο περιπτερο θα μου δώσουν?
2)Πια τσιγαρα θα μου συστηνατε δηλαδη που είναι ελαφρια?
3)Τι να κανω για να μην με τσακωσει η μανα μου.?
4)Αμα με πιασει τι να κανω?
5)Στο σπιτι μου που να τα κρυβω?
6)Ειναι πολυ ανθυγιεινό για την ηλικία μου?

Ευχαριστώ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125420 από Dieftharmenos στις 16 Φεβρουαρίου 2014, 6:31μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Εγω το καπνισμα το αρχισα Μαιο του 12' στα 16 και σου λεω να το κοψεις οσο ειναι νωρις...τελος παντων θα σου απαντησω...

1)Θα σου δωσουν
2)Ημιελαφρια Malboro-Gold Touch και ελαφρια δεν ξερω.Εγω καπνιζω σκληρα και δεν σου τα προτινω για κανενα λογο.
3)Εγω πριν το μαθει τα εκρυβα εξω απο το σπιτι
4)Τον σταυρο σου
5)Εσυ ξερεις...εγω στον κηπο τα εκρυβα η στο σπιτι ενος γειτονα απο κατω
6)ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΝΘΥΓΙΕΙΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126410 από allifasi στις 14 Απριλίου 2014, 3:00πμ

allifasi

Εικονίδιο
μέλος από: 14/4/2014
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
DRUM BLUE (ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΛΑΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΛΟΥΣΙΑ ΓΕΥΣΗ (ΤΑ ΑΦΕΡΕΙΣ)) , ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΦΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΚΑΙ OLD HOLBORN ΦΙΛΤΡΑΚΙΑ..
'Η Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ LUCKY STRIKE ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΧΑΡΜΑΝΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΛΗ ΞΥΡΩΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΓΗ ΚΑΥΣΗ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126412 από Bluejack στις 14 Απριλίου 2014, 11:08πμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Προλαβαίνεις να το σταματήσεις τώρα και ας μην καταλαβαίνεις απόλυτα τους λόγους που εγώ και ο διεφθαρμένος στο λέμε.
Το κακό είναι πως αν και όταν καταλάβεις τους λόγους αυτούς τότε θα είναι αργά.
Κάνε το δώρο και την χάρη στον εαυτό σου λοιπόν και μη το αρχίσεις.
Θα είναι το καλύτερο δώρο που μπορείς να κάνεις χωρίς καν να το γνωρίζεις.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127909 από Jalel στις 06 Ιουνίου 2014, 4:16πμ

Jalel

Εικονίδιο
μέλος από: 6/6/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Έγραψε:(johnkapsis@16 Φεβρουαρίου 2014)
Γεια σας ειμαι 14 χρονών και πέρυσι με φιλους δοκιμασα το πρώτο μου τσιγάρο.Μου αρεσε πολυ και απο τοτε όποτε εχω χρόνο και όρεξη κάνω ενα οχι παθητικά.Αλλα εχω καπιες απορίες.
1)Τοσο καιρο καπνιζω με φιλους αρα δεν εχω παει να παρω εχω ποτε τσιγαρα και θελω να παρω τα δικα μου.Αμα παο στο περιπτερο θα μου δώσουν?
2)Πια τσιγαρα θα μου συστηνατε δηλαδη που είναι ελαφρια?
3)Τι να κανω για να μην με τσακωσει η μανα μου.?
4)Αμα με πιασει τι να κανω?
5)Στο σπιτι μου που να τα κρυβω?
6)Ειναι πολυ ανθυγιεινό για την ηλικία μου?

Ευχαριστώ

1)Θα σου δώσουν. Επίσης πιο αποτελεσματικά είναι να πείς πώς τα θές για κάποιον άλλο σαν δικαιολογία.
2)Όποια θές. Δεν καπνίζω, αλλά άρχισε με ελαφριά τσιγάρα επειδή αφήνουν πιο ανυποψίαστα ίχνη.
3)Απόφυγε το περιβαλλον και τα μέρη του συχνάζει η μάνα σου και οι συγγενείς σου γενικότερα και να προσπαθήσεις να μάθεις πότε η μάνα σου λείπει απο ένα συγκεκριμένο περιβάλλον που συχνάζει όπως το σπίτι για να οργανώσεις χρόνο να καπνίζεις, να καλύψεις ΟΛΑ τα αποτελέσματα του καπνίσματος και να μην πιαστείς.
4)Παραδέξου το σαν κανονικός υπεύθυνος άντρας. Μην βγάλεις δικαιολογίες εκτός "Είμαι ακόμα στην φάση/περίπτωση που το δοκιμάζω.". Μην τρέμεις. Μην φοβάσαι. Άμα σου έρθει σφαλιάρα απλά απέκρουσε την και προσπάθησε να συγκεντρωθείς ώστε να ηρεμήσεις την ίσως νευριασμένη μάνα σου. Στον πατέρα σου στάσου σαν άντρας.
5)Δεν ξέρω πως είναι το σπίτι σου οπότε δεν ξέρω τι να πώ σε αυτήν την περίπτωση.
6) Δεν είναι απλά ανθυγιεινό. Το κάπνισμα προκαλεί καρκινογένεση, σου καταστρέφει το αναπνευστικό(τα πνευμόνια), τον τρόπο σκέψης, βλάπτει άλλα όργανα και είναι γενικά τρομερά εθιστικό και θανατηφόρο. Άμα μετανιώσεις ανάλογα την ψυχολογία που κουβαλάς μπορεί να κοπεί πανεύκολα ή καθόλου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128561 από Lelekoup14 στις 29 Ιουνίου 2014, 4:19πμ

Lelekoup14

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/6/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Ειμαι 14,5και ξερω πολλα παιδια της ηλικιας μου που καπνιζουνε.Ο πατερας μου καπνιζε 1 κουτα την ημερα αλλα επαθε ενα ατυχημα και ευτυχως το εκοψε..δεν καταλαβαινω ομως γιατι πρεπει καποιος να αρρωστησει για να καταλαβειι τι μεγαλη Μ@λ@κι@ ειναι αυτο το πραγμα..παω σε κατι internet cafe που βρωμοκοπανε τσιγαριλα και μολις γυρναω σπιτι μου βρωμομοπαω κι εγω..φοβαμαι μηπως καμια μερα μου πει ο πατερας μου οτι καπνιζω και βρω τον μπελα μου...Δυστυχως φιλε δεν σου απαντησα σε σχεδον κανενα ερωτημα,αλλα σου ειπα την γνωμη μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131566 από heyiamhier στις 18 Δεκεμβρίου 2014, 12:21πμ

heyiamhier

μέλος από: 16/11/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
εγω σε προτινω να αγορασεις e-shisha χωρις νικοτινη και καπνο
εγω εκανα 1πακετο την ημερα και με το e-shisha δεν κανω τοσο ειναι μονο ατμος
στο υπογειο μπορεισ να τα κρυψεις
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131729 από PolGr00 στις 03 Ιανουαρίου 2015, 2:33πμ

PolGr00

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/12/2014
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Εγω θα σου προτεινω αν εχετε τζακι η σομπα, πρωτα να τα αγορασεις και μετα να ριξεις εκει, επειδη στα 14 δεν εχεις ιδεα οχι τι προκαλει, αλλα ουτε καν τι εχει μεσα! Μια ενημερωση να παρεις για το τσιγαρο, θα ξερεις και τοτε να κρινεις αν θα το αρχισεις η οχι! Τελος, αν το αρχισεις, να μην επηρεασεις η βαλεις σε πειρασμο ποτε φιλους και γνωστους σου εστω να δοκιμασουν επειδη εκανες εσυ μια τετοια επιλογη. Και τωρα,μετα απο μια αποθεωτικη ομιλια, δωσε μου την αποδεκτη που αξιζω!!! Χαχα λολ πλακα κανω οχι. :-p
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131906 από adonider στις 13 Ιανουαρίου 2015, 3:50μμ

adonider

μέλος από: 13/1/2015
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
ΑΝ ΘΕΣ να γινεις σαν τις ινδες πορνες στο μεταξουργιο μερια χωρις δοντια κ π φτυνουν θανατο ξεκινα να καπνιζεις αν παλι οχι ,τοτε μπορει και να εισαι καλυτερα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login