Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η τύχη είναι ένας χαμάλης που του φορτώνουμε πάντα τις βλακείες.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΟΝ ΘΕΟ?

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128247 από Dieftharmenos στις 19 Ιουνίου 2014, 11:55πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(tasos41997@19 Ιουνίου 2014)
Έγραψε:(Dieftharmenos@19 Ιουνίου 2014)
Έγραψε:(kosta@18 Ιουνίου 2014)
δεν ξερετε τιποτα φιλε μα τιποτα...ξερω πατερ    που μου λεει τι θα μου πει ο γιατρος...για τα θαυματα δεν θελω να πω   αλλα ξερω πολλα..


πες μας και εμας τους κοινους θνητους τι ξερεις βρε αγορι μου.


Έγραψε:(tasos41997@18 Ιουνίου 2014)
Να καλωσορίσω όλους τους e-atheists.

Πιάνεται ένα θέμα που έχει απασχολήσει Κέσαρα, Αυγουστίν, Σοφοκλή και άλλους χιλιάδες μεγάλους επιστήμονες και φιλοσόφους και προσπαθείτε να το αναλύσετε λες και είναι το χτεσινό επεισόδιο του breaking bad.

Η θρησκεία είναι από τα λίγα πράγματα που αν σε ρωτήσουν γιατί πιστεύεις μπορείς να πεις επειδή έτσι γουστάρω εκμεταλλευτείτε το όσο μπορείτε.

Αν ένας άνθρωπος έχει έναν φανταστικό φίλος είναι τρελός όταν όλοι έχουμε έναν φανταστικό φίλο είναι θρησκεία.

Μην είστε τόσο περίεργοι δεν χρειάζεται να τα γνωρίζουμε όλα που πάμε και αν υπάρχει Θεός ή όχι σε μερικά χρόνια ίσως το μάθουμε.

Επίσης όταν ο ένας λέει δεν υπάρχει θεός και ο άλλος από κάτω λέει και βέβαια υπάρχει και ο άλλος απαντάει τότε γιατί υπάρχουν οι φτωχοί και τα παιδάκια πεινάνε στην Αφρική;

Αν αυτός που το κάνει την ερώτηση είναι μια φορά ηλίθιος αυτός που θα κάνει "quote" είναι ηλίθιος στο τετράγωνο που κάθισε και του απάντησε

Επίσης θα συμφωνήσω ότι πολλές θρησκείες συν τον χριστιανισμό είναι σεξιστικές & ανατολίτικες.

Υ.Γ εε εσείς οι άθεοι μην χαίρεστε που απαλλαχτήκατε από την θρησκεία από πάνω σας δεν είναι και κανένα μεγάλο κατόρθωμα το ίδιο έχουν κάνει κάτι ακόμα εκατομμύρια άνθρωποι σε παγκόσμιο επίπεδο.


Λοιπον Τασο,

σε ολα τα πραγματα πανω στο κοσμο μπορεις να πεις "πιστευω γιατι ετσι!".Αυτο ομως δεν σε κανει λιγοτερο ανοητο η αφελη.

Επισης καλο θα ηταν να μαθουμε να διαχωριζουμε τις λεξεις.ΑΘΕΟΙ σε αυτο τον πλανητη δεν υπαρχουν πολλοι.Αθεοι ειναι αυτοι που δεν πιστευουν στον Θεο.Ο περισσοτερος κοσμος πιστευει οτι "κατι" μας δημιουργησε(και μονο την τελειωτητα του ανθρωπινου σωματος να δεις δεν γινεται αλλιως) απλα δεν πιστευει σε καμια θρησκεια απο αυτες που εχουμε σε αυτον τον πλανητη.Ονομαζομαστε ΑΘΡΗΣΚΟΙ και οχι αθεοι.Εχουμε αναγνωριστει και απο τα συνταγματα πολλων χωρων αλλα δυστυχως εδω ουτε δουλεια δεν θα βρεις αν δηλωσεις αθρησκος(αλλο κομματι).

Αν εσυ μου πεις "πιστευω οτι η οδοντοβουρτσα μου εχει υπερφυσικες δυναμεις" θα σε θεωρησω το ιδιο ανοητο με αυτον που θα πει "ο θεος με βοηθησε".Δεν σε βοηθησε ο θεος αλλα το πολυ πολυ να σου εδωσε η ιδια η σκεψη του θεου ψυχολογικη δυναμη(μεχρι εκει).

Δεν πρεπει να δινουμε απαλλακτικο βλακειας σε καποιον που ειπε "ειδα θαυμα" απλα και μονο επειδη μιλαει για την Θρησκεια.

Οπως ειπα και πανω τις Θρησκειες τις δημιουργησαμε εμεις οι ιδιοι για να εξηγησουμε τα ανεξηγητα.Τις μετατρεψαμε ομως σε εργαλεια που κινουν τον κοσμο.Πανμπλουτες,παντοδυναμες και σε οτι "αμαρτια" εμπεριεχουν απαλλασσονται λογω "του θεου".

Οι περισσοτερες διαχωριζουν το καλο απο το κακο.Πες μου ομως τωρα μετα απο αυτο ποσο χαζος νοιωθεις???Ποιος μπορει να ξεχωρισει το τι ειναι καλο απο το οτι ειναι κακο??Η ηθικη και οι νομοι.Μερικες φορες ομως αυτα τα 2 δεν συμβαδιζουν.Εκει ειναι που μπαινει στο παιχνιδι η θρησκεια.

Οταν 2 υπερδυναμεις οπως ειναι η ηθικη(εμφυτη κυριως) και οι νομοι δεν μπορουν να σε σταματησουν ερχεται η θρησκεια να το κανει.Διαχωριζεις εναν κοσμο που απο την μητρα της μητερας του ειναι αυθορμητος.Αυτο λεγεται ψυχολογικη φυλακη.

Καλημερα








Μίλησα για τους άθεους και όχι τους άθρησκους και εννοείτε ότι ξέρω ότι έχει μεγάλη διαφορά.

Όταν λες ότι κάτι μας δημιούργησε ότι έμμεσα δηλώσεις άθρησκος και όχι άθεος.
Από την στιγμή που δημιουργήθηκες από κάτι ανώτερο από εσένα δηλαδή από κάποια θεότητα δηλώνεις άθρησκος.

"Αν δηλώσεις άθεος ούτε δουλειά θα βρεις" δεν ισχύει αυτό που λες πέρα ότι είναι παράνομο. Σε πόσες συνεντεύξεις που έχεις πάει σε έχουν ρωτήσει αν είσαι άθεος;

Επίσης και εμείς έχουμε στο σύνταγμα μας την ανεξιθρησκεία και πιστεύω δεν ξέρεις ούτε καν σε ποιο άρθρο βρίσκεται μην πω ότι δεν ξέρεις ούτε πότε έγινε πρώτη φορά λόγος για ανεξιθρησκεία.


Αρθρο 13...χαρηκες τωρα???Ξερω πολυ καλα τι λεει οπως επισης και το ποσο θαψιμο ριχνει στις αλλες θρησκειες και αναγνωριζοντας την ορθοδοξια ως "επικρατουσα θρησκεια" κατι που θεωριτικα δεν θα επρεπε ουτε να αναφερεται.

Οσο για την δουλεια κατι μου λεει οτι κανεις πλακα.Οι διακρισεις κατα τον ομοφυλοφιλων ειναι και αυτες παρανομες αλλα για δες ποσες απολυσεις εχουμε και ποσα δικαστηρια γι αυτον τον λογο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128252 από Bluejack στις 19 Ιουνίου 2014, 2:35μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Μεγάλο θέμα βλέπω μεταξύ των φτούδων.
Μα μεγάλο θέμα επίσης για ένα φόρουμ ανταλλαγής απόψεων.
Πόσοι τόμοι και τόνοι έχουν γραφτεί και πόσοι ακόμα "ένας θεός ξέρει".
Μα δε μπορούσα να αντισταθώ να γράψω και εγώ ο ταπεινός του θεού την άποψη μου. Γιατί μιλάμε πάντα για προσωπικές απόψεις. Για γνώμες που τις αποκτήσαμε με τον τρόπο που εξελιχτήκαμε.
Δε ξέρουμε αλήθειες.
Πάντα δεν ήταν αυτό το αιώνιο ερώτημα του ζώου άνθρωπος?
Υπάρχει θεός?

Η αλήθεια είναι πως πολλές φορές παρατηρώ το κόσμο γύρω μου και αναρωτιέμαι πως γίνεται αυτός ο κόσμος, το σύμπαν, να ξεκίνησε έτσι απλά από μόνο του. Υπάρχει μια τέλεια τάξη μέσα στην αταξία που απορείς.
Η γνώμη μου είναι πως κάτι υπάρχει. Αυτό δε ξέρω πως να το ονομάσω και δεν έχει τόσο σημασία. Να το πω Θεός? Να το πω Φύση? Να το πω Σύμπαν? Δε ξέρω. Δε με νοιάζει μια ταμπέλα. Απλά πιστεύω πως δε γίνεται όλα να ξεκινήσαν τυχαία. Ίσως το σύμπαν έγινε από ένα λάθος όπως κάποιος γνωστός είχε πει.. μα και αυτό το λάθος πως έγινε?
Είναι μερικά πράγματα που όσο και να τα σκεφτείς δε βγάζεις εύκολα άκρη και στο τέλος ίσως μπλέξεις με αιρέσεις ή ίσως αποβλακωθείς στα βαθιά μιας θρησκείας.
Αυτή η δύναμη (για μένα πάντα) νομίζω πως διαφέρει από αυτή που θέλουν να μας μετταφέρουν. Σε καμιά περίπτωση δε μπορώ να φανταστώ έναν κακό, έναν θεό τιμωρώ που αν κάνω κάτι "κακό" θα με περιμένει μόλις τα τινάξω με μια πυρωμένη βέργα στο χέρι "εκεί πάνω".
Όλα αυτά μου μοιάζουν εξωφρενικά τραβηγμένα και εκτός από αυτό το καλό και το κακό δεν είναι μια σταθερή έννοια αλλά εξαρτάται από τη μάζα, τον πολιτισμό και πολλούς ακόμα παράγοντες.
Όπως επίσης δεν μπορώ να φανταστώ έναν θεό να κάθετε να ασχολείται με εμένα για το τι κάνω αυτή τη στιγμή. Δε νομίζω να έχει όρεξη.
Δε θεωρώ τον εαυτό μου άθεο αλλά σε καμία περίπτωση θρησκόληπτο.
Πάνω απ' όλα σέβομαι (μέχρι ένα σημείο) τα πιστεύω του άλλου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128253 από tasos41997 στις 19 Ιουνίου 2014, 4:40μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Dieftharmenos@19 Ιουνίου 2014)
Έγραψε:(tasos41997@19 Ιουνίου 2014)
Έγραψε:(Dieftharmenos@19 Ιουνίου 2014)
Έγραψε:(kosta@18 Ιουνίου 2014)
δεν ξερετε τιποτα φιλε μα τιποτα...ξερω πατερ    που μου λεει τι θα μου πει ο γιατρος...για τα θαυματα δεν θελω να πω   αλλα ξερω πολλα..


πες μας και εμας τους κοινους θνητους τι ξερεις βρε αγορι μου.


Έγραψε:(tasos41997@18 Ιουνίου 2014)
Να καλωσορίσω όλους τους e-atheists.

Πιάνεται ένα θέμα που έχει απασχολήσει Κέσαρα, Αυγουστίν, Σοφοκλή και άλλους χιλιάδες μεγάλους επιστήμονες και φιλοσόφους και προσπαθείτε να το αναλύσετε λες και είναι το χτεσινό επεισόδιο του breaking bad.

Η θρησκεία είναι από τα λίγα πράγματα που αν σε ρωτήσουν γιατί πιστεύεις μπορείς να πεις επειδή έτσι γουστάρω εκμεταλλευτείτε το όσο μπορείτε.

Αν ένας άνθρωπος έχει έναν φανταστικό φίλος είναι τρελός όταν όλοι έχουμε έναν φανταστικό φίλο είναι θρησκεία.

Μην είστε τόσο περίεργοι δεν χρειάζεται να τα γνωρίζουμε όλα που πάμε και αν υπάρχει Θεός ή όχι σε μερικά χρόνια ίσως το μάθουμε.

Επίσης όταν ο ένας λέει δεν υπάρχει θεός και ο άλλος από κάτω λέει και βέβαια υπάρχει και ο άλλος απαντάει τότε γιατί υπάρχουν οι φτωχοί και τα παιδάκια πεινάνε στην Αφρική;

Αν αυτός που το κάνει την ερώτηση είναι μια φορά ηλίθιος αυτός που θα κάνει "quote" είναι ηλίθιος στο τετράγωνο που κάθισε και του απάντησε

Επίσης θα συμφωνήσω ότι πολλές θρησκείες συν τον χριστιανισμό είναι σεξιστικές & ανατολίτικες.

Υ.Γ εε εσείς οι άθεοι μην χαίρεστε που απαλλαχτήκατε από την θρησκεία από πάνω σας δεν είναι και κανένα μεγάλο κατόρθωμα το ίδιο έχουν κάνει κάτι ακόμα εκατομμύρια άνθρωποι σε παγκόσμιο επίπεδο.


Λοιπον Τασο,

σε ολα τα πραγματα πανω στο κοσμο μπορεις να πεις "πιστευω γιατι ετσι!".Αυτο ομως δεν σε κανει λιγοτερο ανοητο η αφελη.

Επισης καλο θα ηταν να μαθουμε να διαχωριζουμε τις λεξεις.ΑΘΕΟΙ σε αυτο τον πλανητη δεν υπαρχουν πολλοι.Αθεοι ειναι αυτοι που δεν πιστευουν στον Θεο.Ο περισσοτερος κοσμος πιστευει οτι "κατι" μας δημιουργησε(και μονο την τελειωτητα του ανθρωπινου σωματος να δεις δεν γινεται αλλιως) απλα δεν πιστευει σε καμια θρησκεια απο αυτες που εχουμε σε αυτον τον πλανητη.Ονομαζομαστε ΑΘΡΗΣΚΟΙ και οχι αθεοι.Εχουμε αναγνωριστει και απο τα συνταγματα πολλων χωρων αλλα δυστυχως εδω ουτε δουλεια δεν θα βρεις αν δηλωσεις αθρησκος(αλλο κομματι).

Αν εσυ μου πεις "πιστευω οτι η οδοντοβουρτσα μου εχει υπερφυσικες δυναμεις" θα σε θεωρησω το ιδιο ανοητο με αυτον που θα πει "ο θεος με βοηθησε".Δεν σε βοηθησε ο θεος αλλα το πολυ πολυ να σου εδωσε η ιδια η σκεψη του θεου ψυχολογικη δυναμη(μεχρι εκει).

Δεν πρεπει να δινουμε απαλλακτικο βλακειας σε καποιον που ειπε "ειδα θαυμα" απλα και μονο επειδη μιλαει για την Θρησκεια.

Οπως ειπα και πανω τις Θρησκειες τις δημιουργησαμε εμεις οι ιδιοι για να εξηγησουμε τα ανεξηγητα.Τις μετατρεψαμε ομως σε εργαλεια που κινουν τον κοσμο.Πανμπλουτες,παντοδυναμες και σε οτι "αμαρτια" εμπεριεχουν απαλλασσονται λογω "του θεου".

Οι περισσοτερες διαχωριζουν το καλο απο το κακο.Πες μου ομως τωρα μετα απο αυτο ποσο χαζος νοιωθεις???Ποιος μπορει να ξεχωρισει το τι ειναι καλο απο το οτι ειναι κακο??Η ηθικη και οι νομοι.Μερικες φορες ομως αυτα τα 2 δεν συμβαδιζουν.Εκει ειναι που μπαινει στο παιχνιδι η θρησκεια.

Οταν 2 υπερδυναμεις οπως ειναι η ηθικη(εμφυτη κυριως) και οι νομοι δεν μπορουν να σε σταματησουν ερχεται η θρησκεια να το κανει.Διαχωριζεις εναν κοσμο που απο την μητρα της μητερας του ειναι αυθορμητος.Αυτο λεγεται ψυχολογικη φυλακη.

Καλημερα








Μίλησα για τους άθεους και όχι τους άθρησκους και εννοείτε ότι ξέρω ότι έχει μεγάλη διαφορά.

Όταν λες ότι κάτι μας δημιούργησε ότι έμμεσα δηλώσεις άθρησκος και όχι άθεος.
Από την στιγμή που δημιουργήθηκες από κάτι ανώτερο από εσένα δηλαδή από κάποια θεότητα δηλώνεις άθρησκος.

"Αν δηλώσεις άθεος ούτε δουλειά θα βρεις" δεν ισχύει αυτό που λες πέρα ότι είναι παράνομο. Σε πόσες συνεντεύξεις που έχεις πάει σε έχουν ρωτήσει αν είσαι άθεος;

Επίσης και εμείς έχουμε στο σύνταγμα μας την ανεξιθρησκεία και πιστεύω δεν ξέρεις ούτε καν σε ποιο άρθρο βρίσκεται μην πω ότι δεν ξέρεις ούτε πότε έγινε πρώτη φορά λόγος για ανεξιθρησκεία.


Αρθρο 13...χαρηκες τωρα???Ξερω πολυ καλα τι λεει οπως επισης και το ποσο θαψιμο ριχνει στις αλλες θρησκειες και αναγνωριζοντας την ορθοδοξια ως "επικρατουσα θρησκεια" κατι που θεωριτικα δεν θα επρεπε ουτε να αναφερεται.

Οσο για την δουλεια κατι μου λεει οτι κανεις πλακα.Οι διακρισεις κατα τον ομοφυλοφιλων ειναι και αυτες παρανομες αλλα για δες ποσες απολυσεις εχουμε και ποσα δικαστηρια γι αυτον τον λογο.



Μπράβο για το άρθρο αν το βρήκες μόνο σου δεν το περίμενα αυτό σημαίνει ότι είσαι ψαγμένος και δεν πετάς αερολογίες.

Δεν ξέρω και δεν καταλαβαίνω πως συνδυάζεις την ομοφοβία με την θρησκοληψία. Επίσης στο βιογραφικό δεν έχει πουθενά θέση για να συμπληρώσεις θρησκεία, εννοείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν θα έπαιρναν αλλόθρησκο παντού υπάρχουν οι εξαιρέσεις.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128260 από warriorsagrinio στις 19 Ιουνίου 2014, 9:32μμ

warriorsagrinio

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Εγω πιστευω στον ΘΕΟ ειμαι χριστιανος ορθοδοξος και για σκεφτειτε λιγο ολα αφτα που ξερουμε μεχρι σημερα τα εχουνε γραψει οι 12 αποστολοι οι οπιοι δεν ειχαν να κερδισουν κατι απο αφτο το μονο που κερδισαν ηταν να βρουνε φρικτο θανατο οπως και οι αγιοι που μεχρι τελεφταια στιγμη παρολο τα βασανιστηρια που τους εκαναν μαρτυρουσαν τον ΧΡΙΣΤΟ.
1)για σκεφτειτε οι δεμονισμενοι που μονο αφου τους διαβασει μετα απο πολλες φορες α παππας γινονται καλα πως γινεται αφτο αμα δεν υπαρχει θεος και χριστος? απλα επειδη τους διαβασανε ενα ψευτικο κειμενο χωρις καμια δυναμη?
2)Για σκεφτειτε τις προφητειες που μεχρι στιγμη πανε ολα οπως τα ειπε στις ο πατερ παισιος
3)Πριν δυο χρονια γιωρταζε η παναγια η βλοχαιτισα ειχανε παει πολυς κοσμος στο μοναστηρι αφτο που βρισκεται στο νομο αιτωλοακαρνανιας εγω δεν ειχα παει δυστυχως, ειχανε παει ομως ο θειος μου με τα δυο του τα παιδια .παρακατω απο το μοναστηρι στο χωριο παιζανε μπαλα μερικα παιδια και επι πολυ ωρα τους κοιτουσε επιμονα μια κυρια με μαυρα ρουχα καποια στιγμη τη ρωτανε αν θελει κατι και αφτη τους απανταει ειμαι η παναγια και σημερα γιορταζω και θα ξανα ρθω παλι σε δυο χρονια τα παιδια ετρεξαν στους γωνεις τους τους ειπανε τι εγινε και εφυγαν αμεσως για το μοναστηρι φωναζοντας ηρθε η παναγια. Μολις τα ακουσε αφτα ο κοσμος φωναζε απο χαρα και ο πατερ ιεροθεος τους ειπε να ηρεμησουν και οτι η παναγια επισκεπτεται σφτο το μοναστηρι ανα δυο χρονια οντως οσα χρονια τους ειχε πει η παναγια θα ξανα εμφανιστει περιπου σε 25 μερες ειναι παλι η γιορτη της μακαρι να με αξιωσει ο θεος να παω στο μοναστηρι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128282 από Dieftharmenos στις 20 Ιουνίου 2014, 2:02πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Χωρις να θελω να σε θιξω αλλα κατεβαζεις το συνολικο IQ του κοσμου στο ημισυ.

1)Δεν υπαρχουν δαιμονισμενοι
2)Και η Πυθια αληθινη εβγαινε...(αν καταλαβες καταλαβες)
3)Και περασαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα.

Φιλικα παντα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128289 από Webmaster στις 20 Ιουνίου 2014, 3:59πμ

Webmaster

Εικονίδιο
Administrator
μέλος από: 14/8/2002
μηνύματα: 1879 αποδεκτές 0
Ενώ έχει αποδειχθεί από τόσους πολλούς και με αδιάσειστα επιχειρήματα ότι είναι μούφα όλες οι θρησκείες, δυστυχώς οι θρήσκοι είναι κουφοί και δεν ακούνε στη λογική. Βέβαια, αν άκουγαν δε θα ήταν θρήσκοι εξαρχής, οπότε καταλαβαίνεις πού έγκειται το πρόβλημα.



-----------------
The only unbearable thing is that nothing is unbearable.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128294 από Dieftharmenos στις 20 Ιουνίου 2014, 12:21μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Webmaster@20 Ιουνίου 2014)
Ενώ έχει αποδειχθεί από τόσους πολλούς και με αδιάσειστα επιχειρήματα ότι είναι μούφα όλες οι θρησκείες, δυστυχώς οι θρήσκοι είναι κουφοί και δεν ακούνε στη λογική. Βέβαια, αν άκουγαν δε θα ήταν θρήσκοι εξαρχής, οπότε καταλαβαίνεις πού έγκειται το πρόβλημα.




Και δυστυχως δεν θα παψει να υπαρχει ποτε αυτο το προβλημα.Φανταστειτε τι θα γινοταν αν σημερα καποιος καταφερνε να πεισει ολον τον κοσμο οτι οντως οι Θρησκειες ειναι ενα ψεμα.Θα επικρατουσε χαος...το απολυτο χαος.

Δυστυχως μπηκαν τοσο γερα στις ζωες μας,εκτισαν τοσο γερα θεμελια που πλεον για να υπαρχει και ο κοσμος αναγκαστηκα πρεπει να υπαρχουν και οι Θρησκειες.

Αν και ελπιζω ακομα οτι οσο περνανε τα χρονια οι γεννιες που ακολουθουν θα ολο και πιο συνειδητοποιημενες.Αλλα ποιος χεστηκε...εγω θα ειμαι στον ταφο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128297 από warriorsagrinio στις 20 Ιουνίου 2014, 2:50μμ

warriorsagrinio

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Δεν υπαρχουν δεμονισμενοι? τοσα ξερεις τωσα λες εδω ο αλλος επεσε μεσα στην εκλησια βγαζωντας αφρους απο το στωμα και ουρλιαζε βριζωντας τον Χριστο και την Πανναγια και μεχρι να τον ξορκισει ο παπας τον κρατουσανε τρια ατομα με το ζορυ. ουρλιαζε καικοπανιοτανε και αφου τον διαβασανε πολλοι παπαδες εγινε καλα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128298 από Dieftharmenos στις 20 Ιουνίου 2014, 3:00μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(warriorsagrinio@20 Ιουνίου 2014)
Δεν υπαρχουν δεμονισμενοι? τοσα ξερεις τωσα λες εδω ο αλλος επεσε μεσα στην εκλησια βγαζωντας αφρους απο το στωμα και ουρλιαζε βριζωντας τον Χριστο και την Πανναγια και μεχρι να τον ξορκισει ο παπας τον κρατουσανε τρια ατομα με το ζορυ. ουρλιαζε καικοπανιοτανε και αφου τον διαβασανε πολλοι παπαδες εγινε καλα


Ντρεπομαι για το ανθρωπινο ειδος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128305 από chariskal98 στις 20 Ιουνίου 2014, 8:14μμ

chariskal98

μέλος από: 24/5/2014
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Ουτε εγω πιστευω στον συγκεκριμένο/συγκεκριμέμους Θεο/Θεους και ειμαι 16 χρονων. Μπορει καποιοι να πουνε οτι ειμια μικρος αλλα διαφορα αλλα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα. Πιστευα και εγω στον Θεο μεχρι που ηρθαν ολα αυτα τα ερωτηματα λογικης. Γιατι αφου ο Θεος μας δημιουργησε δεν μας βοηθαει να επιζησουμε σε αυτον τον πλανητη? Γιατι δεν θεραπευει τους αρρωστους που πεθαινουν? Γιατι πεθαινουν καλοι ανθρωποι και αυτοι που εχουν κανει τοσας κακα ζουνε μια υπεροχη ζωη? Γιατι δεν σταματησε με καποιον τροπο τους πολεμους πριν γινουν ολες αυτες οι σφαγες? Πριν καποιον καιρο φοβομουν να πω στον εαυτο μου οτι δεν πιστευω στον Θεο και ειδικα σε αλλα ατομα αφου ειχα δει τι περασε ενας φιλους μου για 2 μηνες περιπου αφου το εμαθαν ολοι. Μετα ομως καταλαβα οτι δεν υπαρχει Θοες και δεν προκειτε κανενας να μου κανει κατι επειδη δεν πιστευω. Επισης ειναι τυχαιο που ολα τα μεγαλα θαυματα και το πιο περιεργα και συγκλονιστικα θαυματα εγιναν τοτε που δεν μπορουσε κανενας να τα καταγραψει σε εικονα/βιντεο παρα μονο να γραψει η να ζωγραφισει? Εννοειτε πως μπορεις να γραψεις οτι γουσταρεις. Τελος για τους δεμονισμενους που λεει warriorsagrinio ο μεγαλυτερος δεμονας πιστευω οτι ειναι τα ναρκωτικα και υπαρχει και κατι που λεγετε παρανοια και σε συνδιασμο με τα ναρκωτικα κανεις πολυ χειροτερα απο το να βρυζει και να χτυπιεσαι

Αυτα ειχα να πω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login