Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Η ευτυχία δεν φέρνει χρήματα.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Συνειδητά όνειρα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128780 από Jim123 στις 09 Ιουλίου 2014, 2:49μμ

Jim123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 110 αποδεκτές 0
Χαιρετώ τα μέλη του Ftou!
Αν έχεις κάποιος κάποια εμπειρία, γνώμη, πληροφορίες ή οτιδήποτε άλλο για τα συνειδητά όνειρα ας γράψει.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #128781 από Darkwin στις 09 Ιουλίου 2014, 3:15μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Αν είναι αυτό που νομίζω, λέγεται και Lucid Dreaming. Έχω μια εμπειρία σε αυτό το θέμα. Πριν από κάμποσο καιρό έχαχνα κιόλας τρόπους για να έχω ένα τέτοιο όνειρο αλλά τίποτα δεν πετύχεναι. Τέτοια πράγματα έρχονται εκεί που δεν το περιμένεις, όχι όταν έχεις κάνει διάφορα πριν κοιμηθείς. Από ότι ξέρω, το Lucid Dreaming χώριζεται σε 2 κατηγρορίες. DILD και WILD. Το DILD είναι σε φάση που ονειρεύεσαι χώρις να το έχεις καταλάβει όμως, αλλά μετά απο λίγο το καταλαβενεις. Για το WILD δεν ξέρω πολλά. Νομίζω ότι συνειδητοποιείς με το που απεύθειας μεταβιβάζεσαι στο όνειρο, κάτι τέτοιο. Λένε ότι υπάρχουν πολλοί τρόποι και διαδικασίες για να έχεις ένα τέτοιο όνειρο. Κλίκαρε εδώ για να δεις τι παίζει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139286 από Katerinabar στις 16 Ιουνίου 2017, 10:10μμ

Katerinabar

Εικονίδιο
μέλος από: 16/6/2017
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γειά σας παιδιά έχω πρόβλημα! Βλέπω εδώ και χρόνια συνειδητά Όνειρα δεν είχα κανένα θέμα ίσα ίσα το έψαξα είδα ότι μπορώ να κάνω πολλά και όλα ήταν τέλεια... μέχρι που μια μέρα ενώ κοιμόμουν και συνειδητοποίησα ότι βλέπω όνειρο και πάω να σηκωθώ από το κρεβάτι... Δεν μπορώ απέναντι πριν κοιμηθώ είχα ξεχάσει τον καθρέφτη μου γυρισμένο πρρος το κρεβάτι και στο όνειρο είδα μια μορφή μέσω του καθρέφτη ( είχαν τόσο τρομακτικό) και πραγματικά δεν φοβάμαι τίποτα στο όνειρο μου,! Κάτι μου έλεγε και έπαθα σοκ προσπαθούσα να ξυπνήσω και δεν μπορούσα όταν επιτέλους ξύπνησα είχα πάρει τέτοιο φόβο ότι και να πω είναι λίγο το θέμα είναι ότι από τότε κάθε φορά που καταλάβαινα ότι είμαι σε όνειρο πάντα κάτι ήταν δίπλα μ μου μου μιλούσε η με κοιτούσε πασχίζα να ξυπνήσω έβλεπα ότι ξυπνούσα και ήμουν πάλι σε όνειρο και ξανά ξυπνούσα και ήμουν πάλι σε όνειρο έφτασα (τρόπος του λέγειν) να παλεύω όλο το βράδυ για να ξυπνήσω... Πριν λίγο κοιμήθηκα στο σπίτι του φίλου μου και είδα το ίδιο ξύπνησα στον κάναπε α ωραία λέω.... Πάω να σηκωθώ τίποτα... Προσπαθώ τίποτα αφού είδα ότι δεν μπορώ προσπάθησα να ξυπνήσω.... Και πάλευα πόση ώρα ΞΈΡΕΙ ΚΑΝΕΊΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΆ ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΣΥΚΩΘΩ ΚΑΙ Γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΞΥΠΝΉΣΩ και τώρα φοβάμαι γιατί αν δω μια φορά βλέπω συνέχεια και πλέων δεν έχει καμία πλάκα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139296 από Kokakkk στις 18 Ιουνίου 2017, 12:38πμ

Kokakkk

banned
μέλος από: 12/6/2017
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Τι είναι τα συνειδητά όνειρα?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139297 από coffee στις 18 Ιουνίου 2017, 1:10πμ

coffee

Εικονίδιο
μέλος από: 16/6/2017
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Kokakkk@18 Ιουνίου 2017)
Τι είναι τα συνειδητά όνειρα?


και εγω αυτο θα ρωτουσα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login