Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Παπακωνσταντίνου να τραγουδάει Ζουγανέλη - Φοβάμαι
Τρίτη, 23 Απριλίου

Σανατόριο Πάρνηθα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #130444 από nurcer στις 24 Σεπτεμβρίου 2014, 1:06πμ

nurcer

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/3/2014
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Παιδιά όπως καταλάβατε το θέμα έχει σχέση με το Σανατόριο στην Πάρνηθα..Θα ήθελα να πάθω αν είναι κοντά στο καζίνο και τι παίζει με τους φαν του εξω από δω ....Υπάρχει κανένας/καμία που να το έχει επισκεφθεί και να μοιραστεί τις εντυπώσεις του/της?
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #130445 από ScandalousAngel στις 24 Σεπτεμβρίου 2014, 1:23μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Παλιά είχα περάσει μια φάση, ψάχνοντας πληροφορίες για τα και καλά "στοιχειωμενα" μέρη της Αθήνας. Μέσα στις αναζητήσεις μου βρέθηκε και το σανατοριο της Πάρνηθας. Πληροφοριακά το σανατοριο χτίστηκε το 1914 για τους ανθρώπους που έπασχαν από φυματίωση μιας και η τοποθεσία στο βουνό εννοούσε τους ασθενείς λόγω του καθαρού αέρα. Τη δεκαετία του 1960 λειτούργησε ως το ξενοδοχείο "Ξενια". Βρίσκεται λίγο πιο κάτω από το καζίνο και τώρα είναι τελείως ερημομενο. Τώρα προσωπικά δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποιο μυστήριο αλλά πολλοί άνθρωποι λένε πως όταν επισκέφτηκαν το μέρος άκουσαν φωνές, είδαν γυναικείες φιγούρες κτλ. Κάποιοι (κυνηγοί φαντασμάτων ο θεός να τους κανει) πάνε και διανυκτερευουν βγαζουν φωτογραφίες και τις μελετανε. Υπάρχουν πολλά sites με πλούσιο φωτογραφικό υλικό. Τώρα για τελετές και τετοια δεν ξέρω, πάντως πολλοί πάνε για την πλάκα τους εκεί. Κατά τη γνώμη μου τέτοια μέρη δεν είναι ασφαλή, όχι για τα φαντάσματα και τις οντότητες που κατοικούν εκεί μουχαχαχ αλλά γιατί είναι πολύ πιθανό να σου πέσει κανένα ντουβάρι στο κεφάλι. Σκέψου ότι είναι ένα κτήριο 100 χρονών που σίγουρα θα εχει τρύπες και άλλα θραύσματα. Αν θες να ψάξεις για μύθους και τετοια θα βρεις άπειρεςι ιστορίες στο ίντερνετ αλλά σίγουρα δεν είναι όλες έγκυρες! Είχε κάνει και ο Αρναουτογλου νομίζω ένα επεισόδιο στον όμορφο κόσμο που μιλάει για μύθους και δείχνει και το μέρος. Αυτά από εμένα ελπίζω να σε βοήθησα:)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130457 από nurcer στις 24 Σεπτεμβρίου 2014, 11:10μμ

nurcer

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 13/3/2014
μηνύματα: 41 αποδεκτές 0
Θέλω πολύ να πάω και ο φόβος μου είναι τι παίζει με τους Σατανιστές ....Θέλω να νιώσω το φόβο και την ανατριχίλα γιατί μου βγάζει ένα περίεργο αρνητικό συναίσθημα....Οι ιστορίες είναι πολλές...Για την σπηλιά Πάνος που επικοινωνεί για πειράματα που γινόντουσαν εκεί για το κορίτσι της Κυράς και γενικά η Πάρνηθα έχει πολύ ζουμί σε σχέση με το υπερφυσικό.Έχω ψάξει και άλλα σπίτια σε φωτογραφίες αλλά το Σανατόριο έχει πιο πλούσιο ιστορικό μεγαλύτερο μέγεθος και πιο ερημικό άντε και η σπηλιά του Νταβέλη..Ελπίζω να βρω και άλλα άτομα και να πάω...Περιμένω και άλλες γνώμες/ιστορίες μέχρι να πατήσω αποδεκτή
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login