Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Κάποιες φορές πρέπει να κοιτάξεις την πραγματικότητα κατάματα, και να την αρνηθείς.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Αυτοπεποιθεση και εμφανιση

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132367 από PatheticKid στις 11 Φεβρουαρίου 2015, 4:40μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Καλησπερα μαγκες! Η ερωτηση μου ειναι η εξης.. πιο πολυ μετραει η αυτοπεποιθεση ή η ομρορφια? Δεν ειμαι κανας λετσος ισα ισα ομορφος πιστευω ειμαι αλλα ρε παιδια μου ειναι λιγο δυσκολο να βρω μια γκομενα.. Δηλαδη αληθεια εχω φτασει σε σημειο απελπισιας! Μου μιλανε κατι κοπελες στο fb αλλα πολυ μετριες εως ασχημες βρε παιδια. Εχω βρει μια αρκετα καλη αλλα μου το παιζει δυσκολη ακου εκει... Τελος παντων εχω μιλησει γνωστους,κολλητους και φιλους και οι περισσοτεροι λενε οτι θες λιγα @@( σοορυ για την εκφραση). Τωρα εγω να τους πιστεψω η οχι ρε παιδια? Το λενε ετσι η ισχυσει? Btw οτι ερωτησεις εχετε για την εμφανιση μου καλοδεχουμενες.. Ειμαι 16 χρονων!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132374 από Rodius στις 11 Φεβρουαρίου 2015, 5:55μμ

Rodius

μέλος από: 17/10/2011
μηνύματα: 165 αποδεκτές 0
πάψε πρώτα να αντιμετωπίζεις το αντικείμενο του πόθου ως γκόμενα και κόψε τον διαχωρισμό μεταξύ καλής ή κακής. Μετριάζοντας τις προσδοκίες σου και με λίγη αυτοπεποίθηση συν σωστούς τρόπους διαχείρισης, έχεις μεγάλες πιθανότητες να πας με γυναίκα.

Υ.Γ. για να μην ξαναπώ το χιλιοειπωμένο "αν δε χτίσεις δε μπαζώνεις"
[γαμώ τις αντιφάσεις μου, σύνταξη στο φτου θα πάρω]
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132375 από Rodius στις 11 Φεβρουαρίου 2015, 5:56μμ

Rodius

μέλος από: 17/10/2011
μηνύματα: 165 αποδεκτές 0
α και κάτι τελευταίο, μη φοβάσαι να φας τα μούτρα σου. το κάναμε εμείς και βλέπεις που καταλήξαμε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132376 από PatheticKid στις 11 Φεβρουαρίου 2015, 6:01μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Τι να σου πω δεν ειχα ποτε πολυ αυτοπεποιθεση..Ειναι καποιες φορες που λεω στον εαυτο μου που παω ετσι και αλλες που λεω "ειμαι τελειος σημερα". Με βλεπω να ζητησω να μου κανουν κανα κονε αναγκαστικα.. Βεβαια θα προσπαθησω κιολας αυτη που μου αρεσει γτ αυτος ειναι ο στοχος μου εδω και καιρο.. Η αληθεια ειναι οτι πρεπει να φαω και καμια χυλοπιτα γτ προοδο δεν βλεπω να γινεται!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132382 από Rodius στις 11 Φεβρουαρίου 2015, 8:46μμ

Rodius

μέλος από: 17/10/2011
μηνύματα: 165 αποδεκτές 0
επιβάλλεται αγορίνα
[πάτα και καμιά αποδεκτή αν σε βοήθησα]
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132390 από aglina στις 12 Φεβρουαρίου 2015, 2:13μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σου!
Χωρις αυτοπεπιθυση δεν πας πουθενα!! Πιστεψε λιγο στον εαυτο σου, δεν θα χασεις κατι. Οταν αγαπησεις τον εαυτο σου οι γυρω σου θα σε βλεπουν ακομα πιο ωραιο. Προσεχε ομως μην το παρα κανεις. Μην πας στο αλλο ακρο γιατι τα αποτελεσματα α ειναι αρνητικα. ααα χαμιλωσε λιγο κ τα στανταρ σου. Μην περιμενεις να βρεις το τελειο δια μαγειας κανε κατι κ εσυ δεν θα χασεις τιποτα. Μην κανεις κατι με μια κοπελα χωρις να το θελεις μονο κ μονο για να λες πως εισαι μαζι της.


*Μην κοιτας μια κοπελα μονο εξωτερικα. Μια κοπελα μετρια εξωτερικα οπως λες μπορει να αξιζει πολυ περισσοτερο απο μια που ειναι πανεμορφη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132394 από PatheticKid στις 12 Φεβρουαρίου 2015, 2:55μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
" Οταν αγαπησεις τον εαυτο σου οι γυρω σου θα σε βλεπουν ακομα πιο ωραιο."

Αυτες οι φιλοσοφιες εγω προσωπικα τις θεωρω χαζες..τι να αγαπησεις στον εαυτο σου οταν δεν κανεις τιποτα για να δειχνεις ωραιος και εισαι ετσι χυμα? Και δεν ειπα ποτε οτι εχω υψηλα στανταρ,πιστευω εχω μετρια δεν κοιταω καν κοριτσια της ταξης μου κοιταω πιο μικρες.. Επισης κοιτα για τωρα πρεπει να κοιταω εξωτερικα πιο πολυ τι να κανουμε αγορι ειμαι.. Εχω ριξει τεραστια προσπαθεια στην εξωτερικη μου εμφανιση οπως(μαλλια,ρουχα,δεν εχω ουτε 2 σπυρακια τωρα,κα)Περιμενω μια ανταμοιβη και εγω..
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #132397 από aglina στις 12 Φεβρουαρίου 2015, 3:24μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κοιτα κ εγω τα ιδια κανω. Δεν με λεει καποιος ασχημη σε καμοια περιπτωση. Τοσα χρονια (απο την 1-3γυμνασιου) περνουσα απαρατιριτη σε σχεση με τα αγορια κ ας εκανα τοτε πολυ περισσοτερη παρεα μαζι τους. Ειχα κολημματα. Δεν μου αρεσε το σωμα μου χωρις να εχω καποιο θεμα (1,68υψος κ 50κιλα). Για αυτο τον λογο προσπαθουσα να το κρυβω. Ακομα πιστευα πως εχω σπυρακια (χωρις να εχω ουτε 1)κ γενικως εφτιαχνομουν πολυ. Απο την στιγμη που αρχησα να μου αρεσει το σωμα μου κ γενικα να φτιαχνομαι πολυ πιο απλα ακουω απο ολους τα καλυτερα, λες κ εχω αλλαξει τοσο πολυ. Εγω δεν σου ειπα να μην ασχολησαι με τον εαυτο σου.
Βαβαια αυτα που εχω γραψει ειναι η προσωπικη μου αποψη, δεν εχω σκοπω να σου αλλαξω γνωμη απλα σου ειπα τι πιστευω. Ευχαιστω που με ακουσες!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login