Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Τα δυο πιο κοινά στοιχεία στη φύση είναι το υδρογόνο και η ηλιθιότητα.
Σάββατο, 20 Απριλίου

Γυμανστηρίο-Χαλάροση κοιλιάς

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136468 από Αιθέρας στις 29 Φεβρουαρίου 2016, 11:20μμ

Αιθέρας

Εικονίδιο
μέλος από: 29/2/2016
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Απλά θέλω να πω αυτό που έχω μέσα μου όποιος θέλει να μου γράψει κάτι καλοδεχούμενος.
Είμαι 20 χρονών ήμουν από μικρός χοντρός στο γυμνάσιο το ξεφτίλισα και στο λύκειο το ξετίναξα έφτασα στην τρίτη λυκείου να είμαι 130-140 κιλά. Επίσης κάπνιζα σε όλο το λύκειο. Από το γυμνάσιο μέχρι το λύκειο η κοιλιά κρεμόταν. Παρόλο που μου άρεσαν η αδύνατοι πότε δεν προσπάθησα να αδυνατίσω. Τα λάθη τα έχω καταλάβει και τα πληρώνω. Κάνω πλέων γυμναστική εδώ και 2 χρόνια και κάτι καθημερινά γυμανστικη από τότε που τελείωσα το λύκειο. Προσέχω το φάει δεν τρώω καθόλου γλυκά ψωμί ζάχαρη έχω κόψει το κάπνιζα εδώ και 2,5 χρόνια και τρώω κανονικές μερίδες μαγειρευτώ φαΐ. Κατάφερα με όλα αυτά να χάσω 40 κιλά τώρα είμαι 100 το θέμα πιο είναι ότι έχω απογοητευτεί πλήρως. Ο αρχικός στόχος μου ήταν να ισιώσω στην κυριολεξία την κοιλιά σαν τον τοίχο και να την σφείξω το θέμα είναι η κοιλιά χαλάρωσε γιατί τα κιλά τα έχασα σε λιγότερο από 1 χρόνο δεν κρέμεται αλλά πετάει και είναι μαλακιά και ότι ενώ έβλεπα βελτίωση πριν 5-6 μήνες τώρα δεν βλέπω τίποτα. Ξέρω θέλει πολλά χρόνια περισσότερα από 2 αλλά αυτό που θέλω να δω είναι ότι βελτιώνετε μόνο. Για αυτό το λόγο έχω απογοητευτεί με την πάρτι μου με θεωρό πολλά κοσμητικά επίθετα όπως και αποτυχημένο και έχω σκεφτεί πραγματικά αφού δεν βλέπω αποτελέσματα να σταματήσω την γυμανστικη παρόλο που μαρέσει και την έχω συνηθίσει. Να μην την κάνω τσάμπα χωρείς λόγο αφού δεν επιφέρει. αποτελέσματα       
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #136471 από Dieftharmenos στις 01 Μαρτίου 2016, 6:19πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Απο οτι καταλαβα το προβλημα σου ειναι οτι δεν κανεις ΔΙΑΤΡΟΦΗ.Το να κοψεις τα γλυκα,το ψωμι και το καπνισμα δεν φτανει απο μονο του.Πανε σε εναν διατροφολογο...βασικα επρεπε να πας απο την αρχη και τωρα θα ειχες εντελως διαφορετικα αποτελεσματα.Επισης,με κανεναν γυμναστη μιλησες?Σε γυμναστηριο πας για να σου πει κανενας σωστες και καλες ασκησεις η κανεις μονος σου γυμναστικη?

Μην διακοψεις την γυμναστικη.Μπορει να θεωρεις τον ευατο σου αποτυχημενο αλλα το να χανεις 40 κιλα μονο αποτυχια δεν ειναι.Ισα,ισα αν ημουν στη θεση σου αμφιβαλλω αν θα το εκανα τετοιος τεμπελης που ειμαι.Μπραβο σου...

ΥΓ.Το καπνισμα πως το εκοψες?Εκτος απο το κινητρο χρησιμοποιεισες και τιποτα αλλο?Τσιχλες νικορετ κλπ?Και εγω απο την πρωτη λυκειου καπνιζω και τωρα στα 20 το εχω ψιλογαμησει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136472 από Αιθέρας στις 01 Μαρτίου 2016, 7:30πμ

Αιθέρας

Εικονίδιο
μέλος από: 29/2/2016
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Το κάπνισμα το έκοψα μόνος χωρείς τσίχλες χωρείς τίποτα. Με χάλαγε το τσιγάρο με ζάλιζε οπότε το πείρα απόφαση και το έκοψα μαχαίρι με δυσκόλεψε το πρώτο μήνα άλλα τώρα δεν μου έρχεται καν η ιδέα α κάνω τσιγάρο. Διατροφή δεν μπορώ να κάνω από οικονομικής μεριάς είναι πολύ δύσκολα τα οικονομικά. Γυμναστήριο πάω τους τελευταίους δυο μήνες και έχω μιλήσει με γυμναστή. Πριν έκανα μόνος μου. Απλά φίλε και αυτούς τους δυο μήνες στο γυμναστήριο δεν έχω δει ούτε μαι τόσο δα βελτίωση. Το κάλο στο φαΐ είναι ότι συνήθισα να τρώω σαν άνθρωπος και δεν μου μπαίνει καν η σκέψη να φάω παραπάνω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136473 από Dieftharmenos στις 01 Μαρτίου 2016, 8:10πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Η διατροφη δεν περιεχει ακριβοτερα φαγητα απο αυτα που τρως ηδη.Το πρωι για παραδειγμα θα τρως ψωμι με μελι,το μεσημερι κοτοπουλο η φακες,το απογευμα καρυδια και το βραδυ το κοτοπουλο που εμεινε απο το μεσημερι.Εσυ ξερεις παντως.

Δυο μηνες στο γυμναστηριο δεν ειναι τιποτα...κανε υπομονη και θα στρωσεις!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136474 από nonreligius στις 01 Μαρτίου 2016, 2:04μμ

nonreligius

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2015
μηνύματα: 298 αποδεκτές 0
Φίλε επειδή και εγώ είχα χάσει στο παρελθόν 25 κιλά θα σου πω πάνω κάτω τι να τρως:

5 γεύματα (μικρά) οπωσδήποτε:

1) Πρωί: 250-300 ml γάλα, 5-8 κουταλιές βρώμη, 1 κουταλιά σταφίδες

2) Δεκατιανό: 1 φρούτο (προτίμησε μία μπανάνα κανονική, σου κόβει την πείνα για πολύ ώρα)

3) Μεσημεριανό: 1 μέτριο πιάτο φασόλια μαυρομάτικα με ρύζι ή 120 γρ κοτόπουλο με ρύζι. Για περισσότερες επιλογές καθώς και για ποσότητες διατροφολόγος

4) Απογευματινό: το ίδιο με το δεκατιανό. Αν το πρωί τρως μπανάνα, το απόγευμα 2 μέτρια μήλα. Αν Το πρωί τρως τα 2 μήλα, απόγευμα τη μπανάνα.

5) Βραδυνό: 1 γιαούρτι 2%, με 2 κουταλιές βρώμη. Ποτέ με μέλι το βράδυ.

Στην αρχή το μέλι να αποφεύγεται καλύτερα, καθώς είναι καλύτερο να προτιμήσεις τους σύνθετους υδατάνθρακες.

Επίσης: Έχεις πετύχει εξαιρετικά αποτελέσματα. Θα τα καταφέρεις με αρκετή προσπάθεια και υπομονή. Σε ένα χρόνο μπορείς κάλλιστα να χάσεις τα κιλά αυτά που σου απομένουν. Εννοείται συνεχίζεις κανονικά το γυμναστήριο, και αν κάνεις μόνος σου ζήτα καμιά συμβουλή να δεις αν κάνεις κάτι λάθος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136482 από Αιθέρας στις 03 Μαρτίου 2016, 12:09πμ

Αιθέρας

Εικονίδιο
μέλος από: 29/2/2016
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
nonreligius thanks friends. Πάω γυμναστήριο. Δεν θέλω να χάσω άλλα κιλά απλά θέλω να σφείξω. Δύσκολο να το σταματήσω το γυμναστήριο παρόλο που έχω απογοητευτεί. Την έχω συνηθήση την γυμναστική. Απλά ρε φίλε δεν μπορώ να το εξηγήσω έχω ένα όνειρο μέσα στο κεφάλι μου που όσο το πλησιάζω αυτό νοιώθω ότι απομακρύνετε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login