Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εσείς οι άνθρωποι, είστε όλοι ίδιοι.
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Ντροπαλότητα κ προβληματισμοί

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #140597 από Anonym069 στις 11 Ιανουαρίου 2018, 12:04μμ

Anonym069

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδιά γενικά δεν είχα σχεδόν καθόλου επαφές Με παιδιά, κάι Με άλλους ανθρώπους είτε φιλικές, είτε τσακομη, από πρώτη δημοτικού ως τώρα πού πηγαίνω δευτέρα λυκείου. Από ότι θυμάμαι δημοτικό κ γυμνάσιο ήμουν μόνη καθιστή στο θρανίο δεν μίλαγα Με κανέναν μόνο Με μία άκυρη Κ στο γυμνάσιο. Αλλά όχι και τελείως τελείως στο φουλ Με κανέναν.με κάτι λίγους ελάχιστους δεν ήμουν ούτε κάν ευχαριστημένη και επέμενα και στο γυμνάσιο μαζί τής και κάναμε παρέα και την βαριόμουν στο φουλ.. απλά θέλω να πω ότι ήμουν πάρα πολύ ντροπαλή, δεν εκφράζομουν καθόλου. Αυτά ήταν από τό παρελθόν, θά μιλήσω τώρα για τό Πίο σήμερα, παω δεύτερα λυκείου ΕΠΑΛ, τά παιδιά Με κοροιδευανε, επέμενα επίσης και σέ κάποιες κάποιες παρέες κοριτσιών πού ουτε κάν δεν ταιριάζαμε, τέλος πάντων είχα φάει μπουλινγκ, παρεξηγήσεις, τσακομη, είχαν έρθει κάπως ξαφνικά. Τέλος πάντων είχα γνωρίσει ένα παιδί αγόρι πού ούτε πάλι Με αυτόν δεν ταιριάζουμε δεν είχε φίλους πολύ ήσυχο και δεν έβριζε καθόλου, και μετά γνώρισα και τόν δεύτερο, μου έχει σπάσει τά νεύρα γιατί Με όλους τούς άσχετους κάνω παρέα. Με τούς χειρότερους δηλαδή. Εγώ οκ για αρχή αφού γνωριστικα Με τά παιδιά ήμουν κάπως ενθουσιώδης επειδή πρώτη φορά κάνω κάποιον παρέα και μοιάζει λίγο σάν μαγικό ενώ ούτε καν δεν ταιριάξαμε, είχα αποφασίσει να είμαι πιο ο εαυτός μου. Και έχει γίνει έτσι. Γενικά όχι επειδή είναι αγόρια, τά αγόρια τά συμπαθώ περισσότερο, έτσι σάν στύλ, εμφανισιακά. Μίας και που εγώ ή ίδια θέλω να μιμειθω σάν ροκ, σάν αγοροκόριτσο, ασχολούμαι με games, στο υπολογιστή, γυμναστική, μπάσκετ, και Μάρεσει να τούς ανταγωνιζομαι όχι να δείχνω ότι είμαι ένα διακοσμητικό πράγμα, σάν κατοτερο Αλλά γενικά θέλω να είμαι πολύ όμορφη Με τό δικό μ στύλ. Και γυμναστική.. τώρα πού πάω δευτέρα λυκείου μπορώ να κάνω κάπως διάλογο αλλά ανάλογος τής διάθεσης κάποιες φορές θά νιώθω καπως πιο ςαμήχανα. Αλλά γενικά είμαι πιο ο εαυτός μου. Μετά έχω γνωρίσει πάλι ένα αγόρι αφού δεν τους ήθελα τούς αλλους, πάλι ήρθε κακία στιγμή, ούτε Με αυτόν, στο μόνο πού μ άρεσε πάνω τού ήταν ότι έβριζε, αλλά να πω την αλήθεια παίζει να ήταν ο καλύτερος, τού είχα πει ότι δεν ταιριάζουμε τόσο, και μετά είχε πει τού αρέσω. Και τόν παρατήσα επειδή ήθελα από τη αρχή, και έμεινα μόνη μου για έναν μήνα καλύτερα.. απλά θέλω να κοινωνικοποιηθω να είμαι ο εαυτός μου να είμαι ανεξάρτητη που είμαι και να διαλέξω εγώ τής παρέες μου. Θέλω να μιλώ χύμα όπως νάνε, ότι σκέφτομαι εκείνη τη στιγμή θέλω να τό λέω. Μπορεί επίσης να είμαι απότομη να αλλάζω θέμα, ή μπορεί να πώ κάτι ξαφνικό στα έτσι και να πει ο άλλος πού κολλάει αυτό, και να κοιτάξετε Με τόν άλλο, θέλω να τούς αγνοιο, έστω και να μήν ταιριάζω να μήν ενδιαφέρομαι αυτό που λέει δεν θέλω να κάνω τόν κόπο να μιλήσω. Μπορεί να ακουγομαι κακία αλλά δεν είμαι. είμαι καλή, απλά σέ μερικά πράγματα άσχετα με αυτά έχω ψυχολογικά. Γενικά στο χαρακτήρα μου μπορεί να πώ κάτι και να μήν ακουστεί καλό ενώ να μήν θέλω να τον προσβάλλω ή από μαγκιά ή κάτι τέτοιο. Απλά ή μόνη Μ απορία είναι ότι μπορώ να εκφράσω όπως θέλω εγώ; Να πω ότι θέλω; Κάι οι τρόποι μ, όλα τά παραπάνω θέλω αλλά γίνεται; Θέλω να πώ κάτι άκυρο και ας πει ο άλλος οκαυυ, ακόμα και ας μήν Με καταλάβει.γινεται; Αν όχι δεν μπορώ να προχωρήσω έχω πάει σε ψυχολόγο μου έχει πει να λέω ότι θέλω να είμαι αυθόρμητη, ικανοποιητικά αρκετά και ήμουν πολύ ποιο καλά, δηλαδή ότι σκέφτομαι κάτι εκείνη την ώρα να τό πώ. Αλλά κάποια στιγμή μου λέει ότι θές μπορεί να λές αρκεί να μήν προσβάλλεις μόνο κσερω γω να μήν είσαι απότομη, η να σού πει ξέρω γω ή πωλήτρια σού σαρεσει αυτό και να πώ όχι και να φύγω έτσι.. εκεί Με έριξε κατά πολύ, καταλάβαινω ότι είναι κακό να προσβάλεις και ούτε δεν θέλω, αλλά αυτό Με εμποδίζει είναι λές και σού λέει να μήν λές ότι θές. Εξήγησα ότι είμαι απότομη μερικές φορές.. αυτό. Α επίσης είχα κάνει διάλογο Με τίς αδερφή μου ότι και καλά ή αδερφή μ είναι μια φίλη μου κάι συναντιόμαστε, και αφού ξεκίνησε ο διάλογος έλεγε δεν ταιριάζει έτσι να πέις, άμα πέις κάτι τέτοιο θά σέ νομίζουν ότι άλλοι για σχιζοφρενοι, η ότι αυτό ακουστικε βαρετό.. έχω τρόπους.. η ακόμα γενικά στη ομιλία μ δεν μιλάω τόσο καλά, κάι τό λεξιλόγιο Μ και μπορεί να ακούγομαι περίεργα. Με τίς αδερφές μου μια χαρά εκεί λέμε ότι μας έρθει, Με τούς συγγενείς μας εντάξει είναι κοντινή μιας και είναι και συγγενής
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140599 από Anonym069 στις 11 Ιανουαρίου 2018, 3:43μμ

Anonym069

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Επίσης θά ήθελα να γνωρίσω παιδιά σαν και εμένα!! Εδώ στο φόρουμ

Σημείωση moderator: Δεν επιτρέπονται γνωριμίες και συναντήσεις μεταξύ των μελών του ftou.gr.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140666 από Anonym069 στις 17 Ιανουαρίου 2018, 1:23μμ

Anonym069

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Ας γράψει κάποιος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140700 από Anonym069 στις 21 Ιανουαρίου 2018, 8:08πμ

Anonym069

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Κάποιος βρε παιδιά
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #140712 από Cottoneyejoe στις 22 Ιανουαρίου 2018, 1:52πμ

Cottoneyejoe

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ρε κοριτσαρα με σκαλωσες . Ποιο ειναι το προβλημα ακριβως (συνοπτικα παρακαλω) γιατι δεν εβγαλα ακρη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140719 από Anonym069 στις 22 Ιανουαρίου 2018, 8:06πμ

Anonym069

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Ναι όντως τά πολυλογο με ιστορίες από παρελθόν, τό πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να εκφράσω όπως θέλω, δηλαδή ότι σκέφτομαι μπορώ να τό βγάζω προς τά έξω; Επίσης είχα κάνει έναν ψεύτικο διάλογο Με τίς αδερφές μου και μου λέγανε όχι, δεν ταιριάζει έτσι να πέις και τέτοια. Τέλος πάντων μπορώ να εκφραζομαι όπως θέλω; Δεν ξέρω ντρέπομαι πολύ! :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140720 από Anonym069 στις 22 Ιανουαρίου 2018, 8:08πμ

Anonym069

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Δεν κατάλαβα τι πατισα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140725 από Cottoneyejoe στις 22 Ιανουαρίου 2018, 11:39μμ

Cottoneyejoe

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Ωραια κουτσα στραβα σε επιασα . Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις για τον εναν η τον αλλο λογο να εκφραστεις ελευθερα . Περνουσα μια τετοια φαση κι εγω που προσπαθουσα να ενταχθω σε παρεες κανοντας πργματα που δεν μου αρεσαν οντως κτλ . Το θεμα ειναι οτι αν δεν φτασεις στο σημειο να πεις "γαμα το , θα κανω οτι εγω θελω " δεν θα εισαι ποτε πραγματικα χαρουμενη . Γνωμη μου ειναι να μην προσποιεισαι ποτε , μπορουν οι αποψεις σου να μην βρισκουν τους αλλους συμφωνους αλλα απο 'κει και περα βλεπεις ποιους θες να κρατησεις στη ζωη σου και ποιους οχι , γιατι δεν μπορεις να τους εχεις ολους παντα με το μερος σου . Αν δεν παιρνεις θεσεις και δεν εκφραζεσαι θα εισαι απλα ενα αλλο ατομο μεσα στα τοσα . Τωρα οι παρεες βοηθανε πολυ σε αυτο , οι κανονικες παρεες εννοω , και απ 'οτι διαβασα δεν εχεις και τοσους στενους φιλους . Το μυστικο εδω ειναι να γνωριζεις ατομα με τα οποια ταιριαζεις και το σχολειο αυτο σε περιοριζει λιγο . Τι εννοω : αν σου αρεσει το ποδοσφαιρο π.χ. γραψου σε γυναικεια ομαδα . Εκει θα γνωρισεις αλλες κοπελες που οπως και να το κανεις θα εχετε ενα κοινο παραπανω . Καταλαβες τι εννοω ετσι ; Οταν βρεις ατομα γυρω σου με τα οποια νιωθεις ανετα , και αυτο ειναι το βασικοτερο απ 'ολα , τοτε δεν θα σε ενδιαφερει τι λεει ο καθε μαλακας που δεν σε συμπαθει και θα καταφερεις να εισαι πραγματικα ελευθερη .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140731 από Anonym069 στις 23 Ιανουαρίου 2018, 8:39πμ

Anonym069

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Σύμφωνο, βασικά δεν είναι τόσο οι παρέες που θά ήθελα να βρω, αυτό είναι τό δεύτερο μου,με κάποια παιδιά πού να ταιριάζουμε.. Θέλω πρώτα από όλα να μήν ντρέπομαι, κάι πολύ απλά να εκφράζουμε όπως θέλω κάι να είμαι ο εαυτός μου κάι άνετη. Κάι βέβαια τώρα τούς αγνοιο, ενώ πέρσι έκανα κάποιες κινήσεις για να ώστε να Με συμπαθήσουν κάι έδειχνα ψεφτικιες διάθεσης, ενώ τώρα όχι τό έχω πάρει απόφαση. Απλά θέλω να αντιμετωπίσω πρώτα αυτό τό πρόβλημα πού ντρέπομαι, κάι μετά θά έρθουν οι φιλίες (οι κατταληλες όμως) όχι ή γάμω τό κέρατο τό μου.. τώρα είμαι μόνη μου κάι βαριέμαι πολύ, θά ήθελα να πλησιάσω κάποια παιδιά.. επίσης όλους όσους είχα φίλους/ες, ποτέ δεν τούς διάλεξα εγώ. Απλά φοβάμαι
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #140734 από Cottoneyejoe στις 24 Ιανουαρίου 2018, 1:40πμ

Cottoneyejoe

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2018
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Το ξερω οτι δεν μπορω να σου πω "μη φοβασαι " και να γινει γιαυτο ξεκινησα με το θεμα της παρεας . Εγω απο μικρος ο,τι κομπλεξ ειχα το κρατουσα μεσα μου και ξερω πως νιωθεις . Ειχα περασει μεγαλες και συχνες μετακομισεις , εχασα παρεες , σχεσεις και ειχα τρομερα θεματα στο να βρω φιλους . Φαντασου παιδι πρωτη γυμνασιου χωρις κανενα γνωστο στον νομο ... Θλιβερο. Ετσι προσπαθουσα να βρω παρεες οπου μπορουσα . Μεχρι που μια μερα το σιχαθηκα , πλακωσα δυο τρεις μαλακες στο ξυλο και ξεκοψα απο ολους . Μετα σιγα σιγα αρχισα να πλησιαζω παιδια πιο πολυ του κυκλου μου και τελικα δεσαμε . Οι παρεα μου τωρα ειναι οτι να'ναι , μεταλαδες , φρικια , λουγκρες ... ατομα που σχολιαζονται στο δρομο. Αλλα απο τοτε που τους βρηκα αρχισα να φτιαχνω το χαρακτηρα μου γιατι ενιωθα πραγματικα ανετα ισως και για πρωτη φορα . Ε σιγα σιγα τα κομπλεξ εφυγαν . Πολυ δεν εκτιμουν τις παρεες τους οσο θα επρεπε . Ειδικα αν η οικογενεια δεν ειναι διπλα σου για τον εναν η τον αλλο λογο νομιζω οι φιλοι ειναι ο,τι σημαντικοτερο στη ζωη σου . Γιαυτο και δινω τοσο βαρος εκει . Τωρα μπορει εγω να το βλεπω ετσι και να μην ισχυει οντως παντως αυτη ειναι η συμβουλη μου . Καλη τυχη κοριτσαρα
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login