Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Παρασκευή, 29 Μαρτίου

Επαγγελματικός Προσανατολισμός

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141013 από Blacklullaby στις 05 Μαρτίου 2018, 5:36μμ

Blacklullaby

μέλος από: 5/3/2018
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα.Ειμαι 17 και φέτος δίνω πανελλήνιες.Θελω να ασχοληθώ με την φωτογραφία και γιαυτο έβαλα εδώ αυτο το θέμα ετσι ώστε να παρω κάποια βοήθεια.Το πρόβλημα μου είναι ότι δε ξερω που να παω για να σπουδάσω την τέχνη της φωτογραφίας.Το περασμένο καλοκαίρι εκανα μαθήματα προετοιμασίας για την Σχολή Καλών τεχνών γτ κι εκει μεσα διδάσκεται αυτη η τέχνη αλλά στις αρχές της φετινής χρονιάς κάθισα και σκέφτηκα πως μαλλον βλακεία θα κανω αν παω γιατί δεν εξειδικεύεται ,υπάρχουν όλες οι τέχνες εκει μεσα .οποτε τελικα οχι.Και τωρα αναρωτιέμαι να παω στο ΤΕΙ φωτογραφίας της Αθήνας ή να περάσω δημοτικής εκπαίδευσης Θεσσαλονίκη ,με πανελλήνιες( επειδή μαρεσει πολυ και αν δεν μαρεζε τόσο η φωτογραφία θα ασχολιόμουν μαυτο) και ταυτόχρονα να είμαι και στο ΙΕΚ ΑΚΜΗ; Δε μαρεσει η Αθήνα γτ τη θεωρώ πολυ χαοτική και είναι πολυ μακριά απτην πόλη μου και από πάντα ονειρευόμουν να περάσω Θεσσαλονίκη .Αλλα αν εξασφαλίζει καλή αποκατάσταση μετα ,τοτε θα αναγκαστώ...αυτο που θελω να καταφέρω είναι να βγω εξω και να μπω σε κάποιο περιοδικό ή οικο μόδας,καταλαβαίνετε ότι με ενδιαφέρει η εφαρμοσμένη φωτογραφία δλδ.Οποτε αν εισαι στο ΤΕΙ ή αν εισαι στο ΙΕΚ και έχεις γνώση από προσωπική εμπειρία τοτε θα με βοηθούσες πολυ αν μου ελεγες την γνώμη σου.Ευχαριστω εκ των προτέρων!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login