Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Μην τρέχεις πολύ στην οδήγηση γιατί ο Φύλακας Άγγελός σου δεν είναι και πύραυλος!
Παρασκευή, 19 Απριλίου

φωνη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #141074 από amandus στις 16 Μαρτίου 2018, 8:26πμ

amandus

μέλος από: 23/2/2018
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την φωνή μου όταν τραγουδάω.τραγουδαω ψηλά και χαμηλά.είναι σαν να έχω δύο φωνές.οταν τραγουδάω ψηλά ,τώρα τελευταία μου ήρθε στο μυαλό η ιδέα ότι τραγουδάω σαν κορίτσι(είμαι αγόρι 16χρονων)δεν μπορώνα κκαταλάβω τι συμβαίνει και πως είναι το κανονικό???

ΥΓ με βολεύει να τραγουδάω ψηλά.εχω ηχογραφήσει την φωνή μου και στης δύο περιπτώσεις και παρατήρησα ότι είναι εντελώς διαφορετική από ότι την ακούω κατά την διάρκεια που τραγουδάω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141239 από amandus στις 11 Απριλίου 2018, 4:35μμ

amandus

μέλος από: 23/2/2018
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Ξέρει κανείς?συμβαίνει σε κανέναν άλλον?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141925 από Eve8 στις 20 Αυγούστου 2018, 3:46μμ

Eve8

μέλος από: 20/8/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Έχε πάντα υπόψη σου ότι η χροιά της φωνής σου (αφού είσαι αγόρι 16 ετών) ίσως να μην έχει σταθεροποιηθεί ακόμα στους βασικούς τόνους του ενήλικα.
Ειδικά στο τραγούδι, ίσως να μην θέλεις να ανήκεις στο φάσμα των κανονικών φωνών, αφού οι διαφορετικές είναι αυτές που ξεχωρίζουν ;)
Το ότι ακούς την ηχογραφημένη φωνή σου διαφορετική από ότι την αντιλαμβάνεσαι ο ίδιος όταν τραγουδάς, είναι πολύ φυσιολογικό!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141971 από OMG123 στις 28 Αυγούστου 2018, 8:24μμ

OMG123

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/7/2018
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
Να σε ενημερωσω οτι εγω μπορω να φτασω ψηλες νοτες ή μπορω να παω ψηλα την φωνη μου τυπου αυστραλια eurovision 2016 και μετα μπορω να μιλαω σαν τον Παππου μου που ειναι 70 και ειμαι και 17,δεν ειναι τπτ,ασε που οντως ειναι χαρισμα,μπορεις να τραγουδας κιολας,δοκιμασε το ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login