Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πότε θα σταματήσουν ν' ακούγονται αυτοί οι ήχοι;
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Αυξηση μυικης μαζας-διατροφη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #142158 από Ana-menos στις 19 Σεπτεμβρίου 2018, 3:30μμ

Ana-menos

Εικονίδιο
μέλος από: 31/10/2015
μηνύματα: 86 αποδεκτές 0
Καλησπερα παιδια θα ηθελα οσοι εχουν εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα ακομα και ο admin της σελιδας αν μπορει να με βοηθησει να λυσω με τεραστια απορια που εχω στο θεμα.

Ειμαι 21 γυμναζομαι κανα χρονο συστηματικα σε γυμναστηριο και παρολο που εχω χασει κιλα και εχω σφιξει σε ολα τα μερη ο ογκος του χεριου μου για παραδειγμα αλλα και του ποδιου δεν εχει μεγαλωσει σε σημειο που θελω...δηλαδη δεν φαινεται οτι παω γυμναστηριο πανω κατω στην εμφανιση μονο. Με τον καιρο αλλαζω ασκησεις , ανεβαζω το level στα κιλα που σηκωνω και ενω πρηζομαι την ωρα που γυμναζομαι και λιγο μετα , μετα αυτο το πρηξιμο φευγει και το χερι μου(δικεφαλοι και τρικεφαλοι) μενει σε μια πολυ φυσιολογικη μορφη λες και δεν εχω γυμναστει καθολου...

Η μια λυση ειναι να παρω συμπληρωμα οπως ορο γαλακτος και πρωτεινη για μετα την προπονηση σε σκονη για να αποκατασταθει η "ζημια" της γυμναστικης το ξερω, απλα επειδη σπουδαζω ακομα και δεν εχω τα χρηματα ,οι γονεις μου δεν προκειται να μου δωσουν γιατι τα θεωρουν "αναβολικα" και κακο για την υγεια...μηπως μπορειτε να μου προτεινετε αλλη εναλλακτικη για να δω αυτο το "φουσκωμα" που επιχειρω τοσο καιρο ? δηλαδη μετα την προπονηση τι μπορω να φαω που να απορροφαται γρηγορα για να γινεται καλυτερη αποκαταση των μυων? Οταν δεν παω γυμναστηριο και αφηνω να ξεκουραζεται το σωμα, πρεπει να καταναλωνω επισης πολλες πρωτεινες για να δω ογκο?

Οποιος μπορει ας με βοηθησει σε αυτο το θεμα γιατι το ψαχνω καιρο και νομιζω οτι η γυμναστικη παει τζαμπα..ειμαι 1.76 70 κιλα
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #142161 από HusbandCorpse στις 21 Σεπτεμβρίου 2018, 6:53πμ

HusbandCorpse

Εικονίδιο
μέλος από: 7/9/2018
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπερα φιλε μου. Ο πιθανος λογος για τον οποιο δεν βλεπεις αποτελεσματα ειναι η Διατροφη σου, αν θελεις να παρεις μυϊκο ογκο πρεπει να βρισκεσαι σε ενα θερμιδικο πλεονασμα δηλαδη να καταναλωνεις παραπανω θερμιδες απο οσες καις. Υπολογισε ποσες θερμιδες καις καθημερινα σε εναν TDEE Calculator(γκουγκλαρε το). Επισης ενας αλλος σημαντικος παραγοντας ειναι το ποσα γραμμαρια πρωτεϊνης καταναλωνεις καθημερινα. Ανα καθε κιλο αντιστοιχουν 2 γραμμαρια πρωτεϊνης οποτε π.χ αν εισαι 70 κιλα θα πρεπει να καταναλωνεις 140 γραμμαρια καθε μερα. Το τελευταιο το οποιο ειναι εξαιρετικα σημαντικο ειναι ο υπνος προσπαθησε να κοιμασαι καθημερινα 7-8 ωρες ετσι ωστε να ξεκουραζεται το σωμα για να εχεις καλυτερα αποτελεσματα. Μπονους γενικη συμβουλη πινε αρκετο νερο 3-5 λιτρα καθημερινα οχι μονο για την μυϊκη αναπτυξη αλλα γενικα κανει παρα πολλα καλα το νερο. Πατα αποδεκτη αν σε καλυψα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login