Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Διατροφή

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #142849 από Guest24141 στις 29 Ιανουαρίου 2019, 3:27μμ

Guest24141

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/1/2019
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Υπάρχει ένα θέμα πού με αποσχολει, κάνω γυμναστήριο απλά τι είναι αυτό πού κανει την αλλαγή στο σώμα σου, η διατροφή;;το πολύ νερό;; Μαζί με γυμναστική βέβαια.. μπορεί να έχω ελάχιστα ψωμακια. λίγο κοιλιά είναι επειδή δεν πρόσεχω τόσο τί τρώω;;
Θυμάμαι παλιότερα πού ακολουθαγα δίαιτα καί πρόσεχα πόσο η τί θά έτρωγα μαζί με γυμναστική και σε λίγο καιρό είχα αλλάξει, καί αναρωτιέμαι τι ήταν αυτό πού με άλλαξε.
Η δίαιτα δεν έχει σχέση; Η δίαιτα είναι να γίνεις πιο στενός. θέλω καλιγραμμο και αυτό επιτυγχάνεται με τη διατροφή;;
Άλλο η δίαιτα καί άλλο η διατροφή...
Ξέρω σίγουρα ότι η γυμναστική κάνει δουλειά
Ευχαριστώ!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #142850 από zayn1d στις 29 Ιανουαρίου 2019, 4:11μμ

zayn1d

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2019
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

οχι δεν θα κανεις διαιτα γιατι με την γυμναστικη θα χασεις απλα βαρος δηλαδη λιπος και μυικη μαζα. πρεπει να γυμναζεσαι και να τρως σωστα, ισορροπημενα ετσι θα αλλαξει το σωμα σου.

οταν κανουμε γυμναστικη(κυριως βαρη) οι μυες που εχεις γυμνασει ''σπανε'' και αρχιζουν να ξανα δημιουργουνται δυνατοτεροι και μεγαλυτεροι. για να γινει αυτο πρεπει να τρεφεσαι σωστα με φρουτα λαχανικα υδατανθρακες και το βασικοτερο καλες πρωτεινες. δηλαδη αρκετο κοτοπουλο, μοσχαρι, πολλα αυγα, με ρυζι η μακαρονια και ψωμι. απεφευγε κοκα κολες σοκολατες και γενικα τζανκ φουντ. οχι εντελως αλλα περιορισε τα. ο οργανισμος χρειαζεται ολες τις τροφες για να λειτουργει σωστα.

καλο πρωινο και σωστα μικρα γευματα ολη την ημερα. πρεπει να λαμβανεις ολες τις βιταμινες που περιεχουν οι τροφες. επιπλεον και καποιο συμπληρωμα σκονη πρωτεινης πριν την προπονηση θα βοηθησει. θα δεις οτι το σωμα σου σιγα σιγα θα αρχισει να αλλαζει εντυπωσιακα, θελει υπομονη και επιμονη.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142861 από Guest24141 στις 31 Ιανουαρίου 2019, 11:55πμ

Guest24141

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/1/2019
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Απλά δεν ξέρω πραγματικά τι ήταν αυτό που με είχε αλλάξει τότε.
Γένικα Πρέπει να τρώω υγιεινα και πιο λίγο λίγο;
Άμα καταναλώσω πολλές θερμίδες η φάω πολύ τρώγοντας υγιεινά;; και όχι ανθυγιεινα γιατί καταλαβαίνω...
Για να το επιτυχανω το μυστικό είναι η καλή διατροφή, και η ποσότητα;; άμα τα κάνω μαζί ταυτόχρονα τι πειράζει;; απλώς ίσως θά πάρω κιλά..
Δώστε μου αν θέλετε ένα συμπέρασμα

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #142868 από Guest24141 στις 05 Φεβρουαρίου 2019, 3:06μμ

Guest24141

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/1/2019
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Ας μου απαντήσει κάποιος!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login