Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Που αγόραζες προφυλακτικά κατακόκκινος από το περίπτερο και μετά από δεκάλεπτη προεργασία ώστε να έχουν φύγει όλοι.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Πρέπει να ξυριστω;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #143272 από ParaksenosGr στις 08 Ιουνίου 2019, 6:52μμ

ParaksenosGr

Εικονίδιο
μέλος από: 8/6/2019
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γειά σας είμαι καινούργιος στο φόρουμ. Είμαι αγόρι 16 χρόνων. Γενικά είμαι τριχοτος έχω ένα καρώ τρίχες στο στήθος στα μπούτια παντού και δεν ξέρω αν πρέπει να της ξυρισω η όχι λόγο καλοκαιριού.

Υ. Γ ) εχω μουσι αλλά δεν το έχω ξυρισει ποτέ το περνώ με μηχανι

Υ. Γ. 2) συγνώμη για τιχον ορθογραφικά έχω δισλεξια και είμαι με το Auto correct του κινητού
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #143273 από Lyrikosrapsodos στις 09 Ιουνίου 2019, 4:24πμ

Lyrikosrapsodos

μέλος από: 5/10/2018
μηνύματα: 82 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλημερα.Για σωμα θα σου ελεγα οχι.Εμενα μου αρεσει πιο πολυ το αμδρικο σωμα με τριχες.Ξυρισμενο σε ποδια δεν μου αρεσει.Μου φαινεται περιεργο.Αλλα αυτο εξναι δικη σου επιλογη.Για μουσι θα σου ελεγα ναι γιατι τωρα που εισαι μικρος αν το ξυριζεις το βοηθας και στο να μεγαλωσει πιο πολυ και να μεγαλωσει σε καποια κενα που ισως εχεις κενο.Και βελτιωνεις και την τριχα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #143279 από Canis Majoris στις 11 Ιουνίου 2019, 10:13πμ

Canis Majoris

Εικονίδιο
μέλος από: 11/6/2019
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Είναι φυσιολογική στην ηλικία σου η τριχοφύια, βέβαια σε άλλα αγόρια είναι πιο έντονη και σε άλλα ελάχιστη ή μηδαμινή. Όσο αφορά το ξύρισμα του σώματος θα συμβούλευα να μην το κάνεις ακόμα στην ηλικία των 16. Αντιθέτως με το ξύρισμα στα "πρώτα" γένια, στα οποία πρέπει να γίνεται ξύρισμα. Με αυτόν τον τρόπο βοηθάς την επιδερμίδα στο πρόσωπο να αναπνέει και οι τρίχες φυτρώνουν "ομαλά" και ομοιόμορφα. Ιδίως το ομοιόμορφα έχει τεράστια σημασία πχ στο μέλλον εάν αφήσεις γενιά θα έχουν τη σωστή κατανομή στο πρόσωπο σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login