Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Ξανθός, γαλανομάτης Παλαιστίνιος; Αρχηγός θρησκείας. Μαύρος, άσχημος κερατάς; Ο αντίπαλος.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Σπουδές μέσω Network?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #144776 από konaplyta στις 24 Μαρτίου 2020, 6:47μμ

konaplyta

μέλος από: 24/3/2020
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Γεια σας με λενε κορινα, είμαι 23 ετων κ μολις τελείωσα τη σχολή μαιευτικής (ιδιωτικό ΙΕΚ) αλλά πρόσφατα συνειδητοποίησα οτι δεν ειναι ακριβως αυτο το επάγγελμα που θέλω να ακολουθήσω. Μεσω της μαιευτικής συνειδητοποίησα την αγάπη που έχω για τα παιδιά και την απέχθεια που έχω ως προς το νοσηλευτικό κομματι. Τέλος παντων προσφατα αποφάσισα να σπουδάσω βρεφονηπιοκομος. Σαν όνειρο θα ήθελα στο μελλον να ανοίξω τον δικό μου βρεφικο σταθμό. Το πρόβλημα μου λοιπον είναι οτι δεν θελω να σπουδασω Ελλάδα. Δεν θελω να μπω ξανα στη διαδικασία των πανελληνίων και ουτε θελω να δινω λεφτα για φροντιστήρια κτλ και στο τέλος να περασω σε μια πολη οπου θα χρειάζομαι μηνιαίως τα ιδια λεφτα που θα χρειαζομουν και αν εμενα στο εξωτερικό. Δεν εχω ιδεα ομως απο που να ξεκινήσω και τι βήματα να κάνω για να σπουδάσω εξωτερικό. Ακομα και οι φίλοι μου και η οικογένειά μου ειναι άσχετοι με αυτα. Γενικως ειμαι μονη μου σε ολο αυτο και δεν ξερω πως να ξεκινήσω. Άκουσα για το network foundation και ειδα οτι βοηθάει πολλούς να σπουδάσουν στο εξωτερικό. Σε βοηθαει δηλαδη με ολη την χαρτούρα, με τη γλωσσα, με την εστία, το πανεπιστήμιο κτλ. Το θεωρείται καλη ιδεα; ή ειναι και αυτο αλλο ενα φροντιστήριο που απλα θελει να στα φαει; (δεν γνωριζω αν ειναι ακριβό οπότε μιλάω εν αγνοιας).
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login