Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Σύσκεψη: Το υποκατάστατο της δουλειάς όταν βαριόμαστε.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

εξετασεις β γυμν

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #158541 από the queen στις 14 Μαΐου 2022, 1:51πμ

the queen

μέλος από: 14/5/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Ειχα μεσο ορο 15 στο 1ο τετραμηνο αλλα σε δυο μαθηματα ειχα 9 κ 10 οποτε αν γραψω εξετασεις κατω απο την βαση σε αυτα τα μαθηματα γινεται να περασω χωρις μετεξεταστεα? (δεδομενου οτι στα αλλα εξεταζομενα μαθηματα γραψω καλα και στα μη εξεταζομενα μαθηματα εχω υψηλο μεσο ορο)Αν ναι ποσο πρεπει να γραψω στα δυο μαθηματα αυτα?                  
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #158556 από Katee75 στις 18 Μαΐου 2022, 7:19πμ

Katee75

Εικονίδιο
μέλος από: 4/10/2021
μηνύματα: 100 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν θυμάμαι ακριβώς πώς ήταν στο Γυμνάσιο,αλλά νομίζω πως αν έχεις μ.ο. στα εξεταζόμενα μαθήματα πάνω από 10, περνάς.
Ωστόσο,επειδή δεν θυμάμαι ακριβώς και δεν θέλω να σου λέω ανακρίβειες, υπάρχουν πολλά σάιτ και βίντεο στο YouTube όπου μπορείς να ψάξεις και να μάθεις.

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #158619 από pastourmas156 στις 06 Ιουνίου 2022, 10:39πμ

pastourmas156

Εικονίδιο
μέλος από: 6/6/2022
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Στο Γυμνάσιο περνάς αν:

α) Έχεις σύνολο βαθμολογιών στα μαθήματα που γράφεις τον Ιούνιο 29 (Α+Β τετράμηνο + εξετάσεις) και στα μαθήματα που δεν γράφεις 19 (Α+Β τετράμηνο).

β) Αν, ωστόσο σε κάποιο μάθημα έχεις κάτω από το απαιτούμενο, δεν μένεις μετεξεταστέος, αν ο γενικός μέσος όρος (μετά τα αποτελέσματα των εξετάσεων) είναι άνω του 13.

Αν έχεις γενικό μέσο όρο κάτω του 13, τότε μένεις μετεξεταστέος για τον Σεπτέμβριο στα μαθήματα που δεν έχεις συγκεντρώσει το απαιτούμενο σύνολο (29 ή 19) αν αυτά δεν ξεπερνάνε τα 4. Αν είναι πάνω από 4, τότε επαναλαμβάνεις την τάξη χωρίς να μείνεις μετεξεταστέος.

Ελπίζω να βοήθησα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login